Kosova është krenari për tifozët, ndërsa Kombëtarja është.. e pa sinqertë!

Është mundur Kosova në Çeki  në një ndeshje që në fillim ishte fituese dhe në fund doli kokëulur.Sidoqoftë, ishte një betejë e fortë, ku ekipi Kosovar, tamam në momentin më ideal për të prekur historinë, nuk arriti të gjente rrugën e duhur  në pjesën e dytë.

Kurse  Shqipëria,  ka barazuar me Andorrën, në një ndeshje që ka shijen e humbjes, dhe as nuk skuqet fare, madje shtirret si ekip i madh që vuan me të vegjëlit.

Në një farë mënyre, të dyja ekipet zhgënjyen shpresat, por me një ndryshim të madh.

Njëri ekip nuk gjeti dot skemën taktike për të fituar, kurse tjetri, pra Kombëtarja,  nuk gjeti dot as sinqeritetin  e as moralin për të luajtur një ndeshje gjoja  të “harruar” për shkak se futbollistët tanë ,bashkë me ta dhe shefat e tyre, e kishin mëndjen  tek ndeshja me Francën.

E kishin mëdjen se si do të dalë “nusja stadium”, si do të dalin me biletat, duke treguar edhe një herë se  janë të zot që një stadium të ri , më të madh në përmasa, ta zvogëlojnë fare ..,duke avulluar biletat.

Prandaj,  dikush  pati guximin para ekranit, të shpjegonte se në fushë, kur  kishin përballë  Andorrën,  mëndjen e kishin tek Franca!

Ndaj, sa herë që pyetet me padurim , se cili është ekip më i mirë, përfaqësuesja e Kosovës apo Kombëtarja e Shqipërisë, nuk vlen krahasimi kokë më kokë i futbollsitëve, as edhe fakti që ata luanin për kualifikim, ndërsa ne..gjoja donim me patjetër vendin e tretë, por, një vlerë tjetër, më e çmuara për këtë lojë.

Ajo që ndodh me ekipin Kosovar në fushë është e shpjegueshme nga tifozët e saj, kurse ajo që ndodh me Kombëtaren është tejet enigmatike.  Dhe shpjegimi është i thjeshtë: njëri ekip është i tifozëve, kurse tjetri është ekip..presidencial!

Sfidanti.al

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Kosova është krenari për tifozët, ndërsa Kombëtarja është.. e pa sinqertë!”

 1. Tifozi kuq e zi says:

  Kjo komtare esht per tja qir kurven nuk ja vlen ti shikosh , ca lojtar amator me pordhet ne qiell ca ordiner e legena lojtar qe luajn aq avash dhe aq shemtuar sa te vjen turp te thuash qe kjo esht komtarja jon , po kur thon si bira kurve kur i pyt qe : do mendojm per ndeshjen e rradhes ; o ju dhjefsha mu ne lojtar muti qe jeni , po merni me qaf dhe ate trajner qe nuk e meriton kte shperblim te turpshem , ishalla ja u qi kurven franca dhe qe te mendoni per ate kurven qe keni ne shpi pastaj zhulca lojtar te degjenerum , se nuk do keni per çfar me menu tjeter , ai portieri si kallp ne mes te portes qe vetem hap duart , ca mbrojetsa bythqira te drgjenerum qe vjen nje lojtar tek pull i ben rrot kater mbrojtesa dhe i ben gol , ju qifsha kurvat me shum na keni shqetesu se na keni bo krenar ju muter lojtar qe meritoni tju pagujn vetem me byrek legena , rrespekte per ekipin kosovar , kosovaret duhet te jen krenar per ata lojtar qe kur humbasin derdhin lot brravo.

  1. Kodra says:

   Mos i fut tere lojtaret ne nje thes o idiot dhe mos i shaj nga nena se meriton te rripesh i gjall.

   Bastard buceje

 2. Tifozi kuq e zi says:

  Me vjen keq per kombetaren tone qe na zhgenjeu me Andoren Por nuk eshte faji i te gjitheve dhe as i trnjerit REJA Ne fushe lozi Duka dhe jo kombetarja Sepse ai vendos per rezultatin ashtu sic vendos dhe formacionin e kombetares Nuk eshte aspak e dreje te shahen lojtarert ne pergjithesi me liber shpie Jane po keta djem qe na kane dhuruar spektakel dhe entuziazem Kemi besim se djemte tane te kombetares me Rejen per eleminatoret e boterorit do te na japin emozione dhe rezultate te mira

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *