Meta firmos kallëzimin penal kundër Dvoranit: Po i jap një mundësi historike Reformës në Drejtësi

Ilir Meta ka firmosur këtë të martë kallëzimin penal kundër kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.

“Sapo nënshkrova kallëzimin penal të premtuar ndaj Kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, z.Ardian Dvorani. 

Si President i Republikës, po i jap një mundësi historike Reformës në Drejtësi, për të treguar integritetin dhe vërtetësinë e saj”, shkuan Meta në rrjetin social Facebook teksa ka postuar edhe foto të dokumentit të padisë.

Në dokument, Meta thotë se e kallëzon Dvoranin për veprën penale të “shpërdorimit të detyrës” dhe “përvetësimi i titullit apo i detyrës shtetërore”. (TemA)

 

8 komente në “Meta firmos kallëzimin penal kundër Dvoranit: Po i jap një mundësi historike Reformës në Drejtësi”

 1. I pandehuri Meta says:

  Ka nje fjale te urte qe thote:”Perendia te merr mendjen pastaj te ben te keqen….” I.M perfundimisht ka ikur nga trute!

 2. Koba says:

  Ilaritet ne SALLE !!!

 3. Astriti. says:

  Gjeja me historike qe duhet te beje, dhe do ta beje reforma ne drejte eshte qe ti dhe soji e sorrollopi jot te kalbeni ne burg.

 4. Epiriiiiii says:

  Ikkkkk mor Mut muti, po ngeli Reforma ne Drejtesi ne doren tende Like Floriri me Bllok ne dor; u befshin mut gjith Shqiptaret e Shqiperia.

 5. Taraboshi says:

  po e mori persiper ky me rregulluarreformen ne drejtesi.Llogaritni se gjithe ajo pune qe u be ne kete reforme iku per lesh.Ky njeri duhet te lidhe
  sa me pare bashke me Tedi Blushin siinstruktor te tij.Prokuroria nuk duhet ne asnje menyre as te pranoje dhe as te marri ne konsiderate pseudo
  akuzat e I lir Metes ndaj Ardin Dvoranit Shkurt nuk duhet te behen pale me keto kriminel anti reforme ne drejtesi.
  Shikoni perkerahes iketij kallzimi eshte PD me perfaqesues Gazmen Bardhim.

 6. Pranvera do te vije says:

  Shit pordhe ti se e ka ai fajin qe nuk te futi ne burg se u tremb nga presioni qe i beri Berisha

 7. Ali Pazari says:

  O Ilir presidenti na sufsh rrumen ..i thon knej ka Tirona…

 8. Alba.ny says:

  Sa poshte ka rene Katundi!

Lini një Përgjigje te Koba Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *