Për ata që e duan Ramën të dobët jo vetëm në stadium

Nga Astrit Patozi 

Në këtë vend nuk mund të thuash asnjëherë që e keqja ka prekur fundin, ndaj edhe asgjë nuk mund të parashikohet me siguri.

Me sa duket, dikujt i ka ka lindur në kokë marrëzia e radhës për të shpëtuar prej Ilir Metës, duke ndryshuar kushtetutën.

Në fakt, Shqipëria ka realisht një nevojë ulëritëse për ta prekur kushtetutën, por jo duke kufizuar Presidentin e Republikës. Sepse ne hallin më të madh e kemi me kryeministrin, të cilit duhet t’ia hollojmë sa të mundemi pushtetin dhe t’ia zvogëlojmë kompentencat.

Është e vëtmja mënyrë për të reduktuar dëmin që mund të sjellë ai, fillimisht duke deformuar zgjedhjet, e më pas duke sunduar me arrogancë, në vend që të qeverisë normalisht.

Por çudia qëndron se ata, që ngazëllehen me të drejtë në stadium nga thirrjet “Rama ik”, nuk thonë asnjë fjalë për këtë çështje.

Ndërkohë Bindja Demokratike ka shpallur prej gati një muaji një platformë serioze për reformimin e plotë të sistemit tonë politik, në epiqendër të së cilës është kufizimi drastik i pushtetit të kryeministrit.

Sipas nesh, kjo është e vetmja rrugë për të shpëtuar shoqërinë nga humori dhe shijet banale të udhëheqësve, që shndërrohen gradualisht në përbindësha politikë, duke keqpërdorur privilegjet që i garanton sistemi ynë i dështuar.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Për ata që e duan Ramën të dobët jo vetëm në stadium”

 1. Zagora says:

  Pse nuk ua tregon edhe qytetareve keto propozime qe te kuptojne dhe te japin mbeshtetje apo jo?
  Pse ke frike nga transparenca?

 2. shqiptari i ilirise says:

  DO ja heqësh K.ministrit kopetenat,po kujt do ja japësh o Tite?Nuk do jetë njeri ai tjetri që do i marrë?
  A po do i ndash 1 njeri 1 kopetencë?

 3. Anna says:

  ik o koke pallapet…fshatar nga pamja e nga truri…debil pijanec…
  nuk iu hoqet qafe kesaj shqiperie te shkrete. Shkruan ti per Edi Ramen – ti je 110 vjet mbrapa Rames o kokepallapet. Kur ti qeroje morrat e numeroje sa morra qerove ne dite Rama shetiste boten…

  jeni bere te padurueshem e te peshtire bashke me ate koke cepin e skraparit nipin e Duckes….

 4. mali says:

  cudi me kete lloj plehre, pordhoz! cfare pacavure i prodhon mendja.
  ky eshte nje qen qe leh, sepse i kane hequr litarin dhe endet kuturu, pa ditur ku te shkojne.

  o pordhoz,

  ti e di qe reformen ne drejtesi nuk e ka rama, por USA dhe BE. rama ka zgjedhur tu thote lepe/peqe, mesa duket sepse nuk ka frike. par rama nuk eshte ne konflikt me ta.
  ndersa ti me ilir kokeloqen, saliqeniserbin keni frike se do ju vije burgu. prandaj nuk e doni reformen, por beni sikur reformen e paska rama dhe ju doni te shpetoni shqiperine nga kthetrat e rames!

  pika qe s’ju bie! ju i kujtoni shqipgtaret leshko! ti o pacavure, te kujtohet kur i lepije by**en saliqeniserbit me masturbimet e tua antishqiptare gjate kohes qe saliqeniserbi te mbante ne preher! kujton ti se shqiptaret nuk i mbajne mend?

  por ky eshte fundi juaj, o vemje antishqiptare, o pordhoz serb.

 5. Pyka says:

  O trap,Rama duhet i forte si dhe ju te tjerèt!Ti sherbeni popullit!Dëgjon!Pse mundje po beni!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *