Gazetarja e njohur: Elvis Naçi predikon injorancën sipas kokës së tij dhe jo islamin, mblodhi paratë e bamirësisë për të hapur spitalin e tij privat që të rrjep për së gjalli

Moderatorja e njohur Kostana Morava ka reaguar ashpër ndaj televizionit News 24, duke e konsideruar si skandal faktin që i ka ofruar hapësirë televizive imamit Elvis Naçi.

Marrë shkas nga lëvizja e fundit e Naçit që ka blerë një spital privat për shuma marramendëse, Morava nënvizon se është e pakonceptueshme mos ndërhyrja e autoriteteve për të gjetur burimin e të ardhurave që po shfrytëzon.

“Kam kohe qe mendoj se si eshte e mundur qe nje media i hap deren nje individi si ky i cili ne jeten e tij te perditshme predikon islamin dhe kete e ben sipas kokes se tij…

Qe ta sqaroj, une nuk kam asgje kunder islamit apo kristianizmit (gjithashtu edhe judaizmit) por nuk arrij dot te konceptoj se si ky imam fiton autoritet ne publik nderkohe qe thote se ndihmon te varferit dhe paralelisht e kemi pare ne video te ndryshme teksa predikon injorancen.

Ketij zoterie televizioni News 24 (tv laik) i ka dhene fuqine qe ‘injorantet’ te besojne cdo idiotsi qe do i teket ketij te thote neper xhamira apo tjeter kund.

Kjo gje duhet pare me kujdes nga institucionet.

Pervec pushtetit qe media i vesh imazhit te tij (per mua nje skandal nga ana e News 24) lindin dyshime se zoteria ne fjale ka mbledhur kaq shume para nga fondacioni bamires qe drejton sa tani eshte nje oligark ne hapat e pare, me nje spital privat ne pronesi! Nje spital ne fakt qe ka marre edhe skandale mbi veten. Nje spital te cilin personalisht e kam provuar qe te rrjep per se gjalli.

Ku dreqin po shkon ky vend!!!

Te gjitha keto ndodhin ne kohen kur Shqiperia eshte kthyer ne vatren e injoranteve dhe cdo i paarsimuar, perdorues droge, te varurit nga bixhozi apo viktima te cfare do lloji (si prsh prostituta) jane preja me e lehte per tu kthyer ne ushtaret e ketij burri.

Shteti ka nje rol te madh ne kete pike.

Njerezit qe ndjehen te perjashtuar ju duhet dhene pune, shkolle dhe jo kurane apo bibla. Besimi eshte individual dhe ska pse merr forma te deformuara dhe te demshme e per me teper te ndihmuara nga pushteti i medias dhe nje shtet i paafte per te nxjerre nga bataku shtresat ne nevoje”, shkruan Morava. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në “Gazetarja e njohur: Elvis Naçi predikon injorancën sipas kokës së tij dhe jo islamin, mblodhi paratë e bamirësisë për të hapur spitalin e tij privat që të rrjep për së gjalli”

 1. Illyria-Shqiperia says:

  Te lumte goja, po skemi shtet ne! Pike!

  1. Zen says:

   Jo vetem News24 pore edhe TopChannel me gazetarucen Eni vasili i jep kohe televizive ne prime time ketij injoranti qe shume shpejt si Erdoganj do krijoje partine e vet dhe nje dite Eni Vasili do e mbuloje koken me ferexhe apo burqa si grate e Turqise se Erdoganit.

  2. Fushata says:

   Ku i gjejne politikanet leket qe ja japin, kjo eshte pyetja!
   Ky merr leke per fushate, te xhamia tabakeve e dine te gjithe, e ka qelbur fare.
   Ca ben drejtuesit e komunitetit mysliman kjo po do pare? Apo dhe ata marrin pjesen e tyre?????

  3. ''kurre mos'' luftoni'' me derrat[sunitet],sepse ju leroseni ndersa derrat[sunitet] zbaviten......''[G.B. Shaw] says:

   hale islamike,nuk ka sesi te ndodh drishe……………allah uakbar!

  4. Nuk me duket normale te diskutohet nje nisme e tille
   Deri me sot ka zgjidhur mjaft probleme e vuajtje qe ne gjith boten i zgjidh qeveria qe populli voton.
   Po ne rastin nje fjal nje ze i vetem u ngrit dhe beri bashk te gjith shqiptaret per te zgjidhur hallet e shumta te familjeve nevojtare
   Dhe ky esht i madhi dhe i thjeshti ELVIS NACI
   Nese dyshohet dicka e till ka gjykat dhe prokutori
   Po megjithate jam e sigurt qe esht nje menyre thashethemi per te hedhur balt dhe ber pis punen e bukur qe po bejn
   Elvis vella nuk je vetem
   Sot ne jemi te gjith Elvis Naci
   Po mbi te gjitha ke te Madhin Zot !

   1. Shqipja says:

    I shari te shan Bravo

  5. Lani says:

   Eshte agjent i shoqates panislamike.Financohet nga arabia saudite dhe kuvajti.Eshte bere vendi babiloni.Vetem ne kohen e xhaxhit kishte shtet.Tani qene derra mace dhe dosa livadhisin si u do qejfi.Nuk ka shtet.As siguri kombetare.

  6. Andi says:

   Ja dhe agjentura e Vatikanit me ate te Janulles dhe gazetaret e paguar prej tyre. Filluan punen me perkushtim.

   1. Arber says:

    …dhe emrin Andi ?!!!
    Ah more “Andi”; ç’janë këta more që nuk ta pëlqejnë kalifatin tënd?
    Këta properëndimorë të mallkuar me siguri duhet të jenë agjentë të Vatikanit e Kostandinopolit, se s’ka mundësi që, edhe të jenë “shqiptarë” edhe të mos duan turqelinë e arabistanin (!).
    Ke tru të thartuar, o i shkreti “Andi” (alias Ahmut) !

 2. E èma e Zeqos says:

  Kur shteti zbythet dhe merr formèn e zhgarravinave “piktoreske” tè kryeministrit, kètè hapèsire tè dhuruar, e marrin Naçèt dhe Janullat, baba Mondèt dhe Sudet.
  Problemi i kètyre “ndihmuesve” èshtè se herèt a vonè, grupime tè tilla, vuajnè nga kulti i personit dhe korrupsioni, shumè mè shumè sesa administratat shtetèrore.
  Parè nè aspektin organizues, kèto grupime praktikojnè mènyrèn diktatoriale tè funksionimit. Apo egziston dikush qè tè ketè njè nendim ndryshe nga Naçi apo Janulla?
  Ata qè duan njè shtet shqiptar, le tè dinè diçka. Sa mè shumè flitet pèr Naçèr e Janulla, aq mè shumè ka dèshtuar shteti nè misionin e tij.

 3. spitalet e elviseve dhe klodianeve says:

  Spitali e Elvis Nacit dhe spitali i Klodi Allajbeut qe po masakrojne shqiptaret, duhet te mbyllen sa me shpejt.
  Nje spital pastron paret e Shkelzenit dhe disa politikaneve te tjere, kurse spitali tjeter paret e Fetullanjve.

 4. shqip says:

  Shqiperine e zuri Turku i vu zjarr …… ,
  a te qeshesh , a te qash me pare ,
  me xhami e priftrinj greke ,
  qe na heqin nga duan vete .
  Per sa kohe qe qeveria ,
  eshte e zene me delenxhira,
  do lulzoje injoranca , me xhamira nga Turqia .
  E desh fati nga kjo toke ,
  qe te dale nje Skenderbe,
  Europa i thur himne ,
  me çarçafe e mbulojme ne .
  Kjo nuk eshte rastesi ,
  vijne parate nga “ari i zi”,
  financojne Elvis Naçet , ktu te behet Arabi . Shqiperi hani pa porta ,
  fytyre çjerre nga babezia ,
  mbushet vendi injorance ,
  ku hedh syte vetem xhamira .
  Ne Tv predikon hoxha ,
  politika veç marrezira .
  Ku po vemi o shqiptare ,
  jemi pjese ne Europe ,
  duan te na tjetersojne,
  grate me perçe ti mbulojne .
  Iluzione mos ushqejme ,
  per sa kohe do ngreme minare ,
  Europa nuk te qas fare ,
  me ushkure e me shallvare .

  1. Si esht e verteta says:

   A ta degjojm dhe zotin ELVIS NAÇI çfar mendon per artikullshkrusen , ndoshta meqe ka qen ne kte spital mos ka konflikt interesi , nuk mund te flasim qesim.

  2. Genti says:

   @Shqip. .Shko more pirdhu nga tokat Osmane.

  3. Aldo says:

   @Shqip. Shqiperine e zuri turku i vu zjarr??!! Akoma me keto perralla ti??!Edhe gati 7 milion shqiptare jane sot ne Turqi. Qenke akoma femije nga mend.

   1. Arber says:

    …ata 7 milionët shqiptarë nuk flasin shqip, nuk kanë shkolla shqipe, nuk u njihet e drejta e pakicës etnike as kulturore, Të gjitha këto të mira i kanë dhuratë nga “vëllai i dashur turk”!

    Poor you; vuani nga sindromi i Stokholmit (viktima apologjizon xhelatin)!

 5. Drenicak says:

  Ky është i rrezikshëm me djallëzi manipulon duke keqpërdor njerzit e pa dimshem.
  Ky qen bir qeni është demagog si Shefqet Krasniqi dhe Albin Kurti.

 6. Klodi says:

  Allajbeu dhe Naci sponsorizojne Edi Ramen qe nuk i prek ky shtet? Si ka mundesi qe keta behen milionere nga asgjeja? Prestanome te kujt janë? Te terroristeve apo te trafikanteve?

 7. Alban Dega says:

  BATAKCI TE TILLE E KANE VENDIN NE “XHAMINE” E PAS HEKURAVE…

  – Armiku ne i madh i Zotit !

  Prokuroria te mos fleje mbi denoncime publike te tilla pas atij kurajoz dhe te vertete nga Mustafa Nano!
  Hetim i shpejte dhe i plote!
  Nuk ka antizot me te ndyre se njeriu i Zotit qe vepron ne kundershtim me porosite e tij, thote nje shorehje filozofike 4000 vjecare kineze pra 2 mije vjet para Jezusin Krishtit e mbi 2400 vjet para Muhametit!
  As batakciu Elvis Naci… askush nuk eshte mbi ligjin!
  Ligj e Drejtesi…
  Emri i tij per poshtersi te tilla edhe me te ndyre ka mberritur deri ketu ne Amerike nga viktimat e tij….

 8. Babale says:

  Ky po qe eshte aktor, jo ata qe qe mblidhen tek teatri popullor dhe bejne llogje kavaje! Ata edhe pse kane mbaruar artet, vetem art nuk dijne te bejne. Art ben ky “imami”, jo Arbeni, se edhe ai tani po ben politike. Elvis Naci, ky aktor shetites, pa tjeter qe duhet te dekorohet nga piratpresidenti yne, pasi ky , Elvis Naci, me aktrimin e tij te perditshem, neper ugaret e myzeqese dhe neper rripat e maleve, sebashku edhe me ordinancen e vete, aktorin e roleve te dyte, Sidrit Beun, jo vetem qe qane kur aktron, por na ben edhe neve te tjereve per te qare kur e shohim! Ky mbi te gjitha nuk ka nevoje per libretist, skenarist, regjizor, aktore, ky i ben te gjitha vete! Vetem nje gje nuk e di mire se e ben vete, financierin ?!!!!!! Po jetojme epoke transformimesh te medha, ku aktori behet imam dhe imami behet aktor!!!!

 9. Timi says:

  Naci për mua është imam modern, tolerant, atdhetar, human duke ndihmuar. Më mirë islam sipas kokës së tij sesa kokës Saudite. Sa për spital është qeshtje e krimit ekonomik.

 10. Si esht e verteta says:

  A ta degjojm dhe zotin ELVIS NAÇI çfar mendon per artikullshkrusen , ndoshta meqe ka qen ne kte spital mos ka konflikt interesi , nuk mund te flasim qesim.

 11. Hoxhe kosove says:

  KY ESHTE GJARPER I RREZIKSHEM PER SHQIPERINE

 12. Kurre nuk do behet says:

  Funksionon thirrja e anal -(ist) muc nanos edhe te tema: “qelbesira kudo qe jeni,bashkohuni” kunder imamit.”Zonja e ndershme” autore e shkrimit,e ditka qe ushtaret e tij,domethene simpatizantet e tij,ata qe i besojne leket e mbledhura me djerse nga puna e perditshme,qe ja heqin femijeve te tyre ato 50-100 euro donacion jane te gjithe drogazhinj,bizhozxhinj e prostituta.Te beni te urresh vendin tend qelbesira si puna juaj.Fundin e SODOMES do beni.Ju ka mbytur droga ,krimi e prostitucioni.DOMETHENE,TE GJITHE ATA QE URREJNE IMAMIN DHE ATE QE AI PERFAQSON.Jo me kot te gjithe ata qe e ndjekin dhe e duan jetojne jashte Shqipnise.

 13. PIRO says:

  N.Q.S KJO GAZETARUCKA VLLEHE MASHTRON , NJE PADI Z.NACI E ME NUK MASHTRON AJO .

 14. Arsim says:

  Naqit, gazetarja, gazeta tema dhe ju komentuesit, tja hani k#@$%.

  1. Cane says:

   Pu pu Pu! Ça thu ore? Kush ju paska qi mo? Pu pu pu…

 15. Ku dreqin shkon ky shtet ?!!! says:

  Eshte e mjerueshme ku injoranca , paaftesia ,mashtrimi, imamet, hoxhallaret , prifeterinjt dhe varferia shqiptare rritet ne perpjestim gjeometrik me edukimin dhe vlerat kulturore europiane te shqiptareve ne vitin 2019!
  Kemi nje injorance te madhe qe u shitet shqiptareve si Dituri dhe Kulture qe fatkeqsisht eshte ne rritje !
  Dhe per cudi varferia , maskaralliku edhe korrupsioni Publik shqiptar nuk ka te ndalur, Hendeku i te “ditureve” shume te pasur dhe i te paditureve shume te varfer dhe skllever eshte shume i madh !
  Eshte e vertete qe keta kane nje hapsire te madhe ne media ne stacione tv, gazeta qe prishin te gjitha ekulibrat e tjere qe kane te bejn me kulturen edukimin dhe qyteterimin e vertet , te shqiptareve! Nese i jepim mundesi kaq te madhe Imameve, bamirsave islamiko ortodoks ect duke investuar ne kete lloj kulture dhe perjashtojme edukimin me kulturen e vertete shqiptare me shkencen dhe teknoligjine bashkekohore ne e cojme vendin jo ne Europ, por Azi ne Lindjen e Mesme Siri, Indi, Pakistan ! Dhe ndryshojme mentalitetin dhe kulturen tone mijra vjecare europiane greko romake , dhe pastaj eshte e kot te flasim per Iliret dhe Pellazget ?!! Do te kishte kuptim ?!!!

 16. Luli Vocer says:

  Gazetarja ka thane vetem te verteten! Pse nuk pysni pak ket hoxhe qe na hiqet kaq i ditun ku i ka bler diplomerò?? Pse gjithato lek te mbledhuna ke banka qe punoj une (Credinsi) Oooh njerez ju baj thirrje qe jo veten ju mashtro si fetar i madh por nji nga njerezit ma negativ qe kam njoft! Skuth, sy perbys, genjeshtar, Pse nuk thot se ka pagujt ke News 24? Qe te gjitha qe i ban xhirimet me rregjizor e paguan gjithate staf nga ai television!! Po sa e sa portale e ca qe ven gjoba nepet TV ka pagujt ky njeri me djersen e atyne njerezve qe i mashtro!!! Nuk dal dot hapun se i di cdo gja e mashtrime qe ban se keta te vrasin e te hekin qafe! A keni pa mer shqiptare qe ki njeri ka badigarda e kamera ke shpia si me kene ambasade!!!!!! Nga se ruhet e pse???? I baj dhe njehere thirrje ambasades Amerikane, shtetit shqiptar qe ta shohin kete njeri se as myliman smujti me i than!

 17. Korcari 1 says:

  Perderisa do kete varferi ne Shqiperi,gjithmone varferia do shfrytezohet per te bere per vete popullin nepermjet” ndihmave humanitare”.
  Ky merr parate nga Turqia te beje ate qe se bene dot per 500 vjet.Prandaj duhet te hiqet nga skena sa nuk eshte vone,hapi tjeter eshte krijimi i partise islamike dhe bujrym Ergodan.

 18. Visi says:

  Do të ishte një goditje e madhe për frymën e bamirësisë që krijoi Elvis Naçi në Shqipëri, në një vend që s kishin dëgjuar kurrë për bamirësinë përveq hajnisë.Nëse është e vërtetë me këtë duhet të merret prokuroria,por nëqpftëse qëllimi i tij është që ky spital të jetë në shërbim të të varfërve atëherë nuk asgjë të keqe.
  Unë personalisht i pata shkruar Nçit ku e uroja që ta ruante Zoti prej tundimeve.
  Por e falënderoj Elvisin se nëpërmjet tij arrita ta njihja mjerimin e fshatrave shqiptare që ende janë si në mesjetë, pa rrugë e pa asnjëlloj infrastrukture të nevojshme për jetë.
  Të udhëtosh në këtë kohë në këmbë nga tre katër orë është e tmerrshme.
  Pse more s merreni me projektin Milot Balldren ku po vidhen miliona.A s do të ishte më mirë sikur ato para të investoheshin për ndërtimin e rrugëve në fshatra.
  Edhe një gjë paratë që ka marë Elvis Naçi kruesisht ishin donacion i shqiptarëve jashtë Shqipërisë e sidomos nga Kosova e Maqedonia
  prandaj mos flisni ju që s dini se q është bamirësia.

 19. Nik says:

  Ekziston shteti shqiptar institucionet e saj?Pèrse paguhen prokurorèt,magjistratèt ,financa,policia,bashkitè.Kaq seriozisht e ka marrè zotèria islamist qè dèshiron tè krhej shqipèrnè e viteve 1930 tè tè gjitha femrat tè mbuluara me perçe dhe tè dominoj altoparlanti i disa hoxhallarève ekstremist e bythpalarè tè shkolluar nè shkollat ekstermiste arabe dhe turke po shtrojn tapetin e tyre politikè nèpèrmjet lutjeve dhe parave qè besoj s evijn nga vendet ekstremiste islamiste.Shteti duhet ti eleminoj njerèz tè till moralisht dhe teorikisht dhe tè ndiqen penalisht me sekuestrim tè shumave dhe llogarive .Mjaft mè me pizeveng tè kèsaj natyre mè jep impresion sikur shqipèria ime po pèrjeton vitet 1930 tè me kèta lloj Don Kishotèsh.Mjaft.

 20. simo says:

  Dolen rr.k. anti-islame. Keta kane 100 vjet qe vetem keq e me keq e cojne kete vend dhe kane goje e shajne njerezit me pozitive qe ka nxjerr shqiptaria.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *