Bashkia Lezhë rikthen çmimin “At Zef Pllumi” në  memoralistikë dhe publicistikë-

Shpallje  konkursi  për çmimin “At Zef Pllumi””

 

 

Bashkia Lezhe ka vendosur të  rikthejë  çmimin letrar “At Zef Pllumi” në memorialistikë  dhe publicistikë,   çmim i krijuar nga ish Komuna Shëngjin  në vitin 2011.

Bashkia fton autorët dhe botuesit  që do të duan të marrin pjesë në këtë konkurs të dorëzojnë pranë  bibliotekës së qytetit,  ku do të jetë vendosur juria,   dy kopje  të librave konkurues deri  në datë 13 dhjetor  2019.

Kopjet e librave mund të dërgohen  dorazi  ose me postë në adresën e  Bibliotekës “Gjergj  Fisha”, Lezhë.

Ceremonia e shpalljes së fituesëve të  çmimeve  do të organizohet  në datë 21 dhjetor 2019  në Lezhë .

Për  orën dhe vendin e ceremonisë do të ketë një komunikim të dytë nga Bashkia dhe grupi organizator.

Duke dëshëruar sa më shumë autorë në këtë konkurs, Bashkia Lezhë u uron  atyre pararaprakisht mirënjohjen për pjesmarrjen në çmimin që mban emrin e madh të At Zef Plliumit, autorit të veprës monumentale, “Rrno veç me tregue” dhe veprave të tjera me peshë në letrat mbarëkombëtare.

 

Bashkia Lezhë, me 24 nentor 2019

 

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Bashkia Lezhë rikthen çmimin “At Zef Pllumi” në  memoralistikë dhe publicistikë-”

 1. Papa Alban I says:

  Ku Jane komentet e Mia.
  Moderator kujdes se t’vjen termeti

 2. intelektuali says:

  Bravo Lezha bravo Lezha,

  Merrni kete foton qe ngjan Si jockeri dhe vendosni kudo se mbase Ju ruan perendia nga termeti.

  Dhe nese Ju Bie, jau nderton shtepite me te Mira sec i beri Enveri, ai “diktatori qelbur”.

  Ku osht kaloci, Po kadareja, a U v n te gjalle dhane ndonje leke per familjet e pastreha?

  Bravo Lezha bravo,
  Merrni ate Foto pedofili e boni nga nje femi nga cdo shtepi kurban qe MOS U dergoi zoti mo termeti.

  Bravo Lezha bravo.

 3. Padre piu says:

  Bravo Lezha bravo Lezha,

  Merrni kete foton qe ngjan Si jockeri dhe vendosni kudo se mbase Ju ruan perendia nga termeti.

  Dhe nese Ju Bie, jau nderton shtepite me te Mira sec i beri Enveri, ai “diktatori qelbur”.

  Ku osht kaloci, Po kadareja, a U v n te gjalle dhane ndonje leke per familjet e pastreha?

  Bravo Lezha bravo,
  Merrni ate Foto pedofili e boni nga nje femi nga cdo shtepi kurban qe MOS U dergoi zoti mo termeti.

  Bravo Lezha bravo.

 4. Ateisti Patriot says:

  15 Prill 1979.
  E djela e pashkeve Karoline.
  Feja e ndalume ne Shqiperi.
  Dhe Lezhen e Shkodren e kishin nxjerr ne Aksion ne bujqesu.

  Ky ISH shpetimi i zotit.

  Njerezit NUK qene ne dhtepira dhe shumica shpetuan termeti.

  Te kishin Qene neper shtepia do kishin qene deme shume me te medha, do qene shuar te gjithe.

 5. Ateisti atdhetar says:

  15 Prill 1979.
  E djela e pashkeve Karoline.
  Feja e ndalume ne Shqiperi.
  Dhe Lezhen e Shkodren e kishin nxjerr ne Aksion ne bujqesu.

  Ky ISH shpetimi i zotit.

  Njerezit NUK qene ne dhtepira dhe shumica shpetuan termeti.

  Te kishin Qene neper shtepia do kishin qene deme shume me te medha, do qene shuar te gjithe.

 6. Glina says:

  Na e paskeni ba nji çmim per s perçin?

 7. Lexuesi says:

  Mjaft me kete Foto se na tmeruar.

  Skeni lahme per termetin Po na tmeruar me kete Foto Si djalli vete.

 8. Bravo Lezha. Njerzit e mëdhenj të këtij vëndi duhet të nderohen dhe kujtohen.At Zef Pllumi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *