FOTOT/ Rama tregon një projekt të ri: Ja dhe pak, një tjetër xhevahir i nxjerrë në dritë

Kryeministri Edi Rama pas një dite tejet impenjuese, ku prezantoi paketën “Anti-KÇK”, ka publikuar në këto momente foto nga Teatri i Ri Kombëtar i Operas dhe Baletit.

Shefi i qeverisë e cilëson këtë institucion kulturor si një “xhavahir të vërtetë”, institucion ky i cili ka pësuar transformime pas ndërhyrjeve rikonstruktuese.Ai shkruan se shumë shpejt ky institucion do të jetë në dispozicion të publikut.

“Ja dhe pak… dhe një tjetër xhevahir i nxjerrë në dritë falë vizionit e pasionit tonë të paepur për ndryshimin, do të jetë në dispozicion të publikut, Teatri i Ri Kombëtar i Operas dhe Baletit😍🤩#ShqipëriaqëDuam🇦🇱☀️”, shkruan Rama.

9 komente në “FOTOT/ Rama tregon një projekt të ri: Ja dhe pak, një tjetër xhevahir i nxjerrë në dritë”

 1. vk says:

  Aman ky eshte ai komentuesi i bukes. Ai qe thote gjithmone qe populli nuk ka buke te hajde.

  1. Kalec Dega says:

   Pas bunkerit te Rames, ky eshte nje xhevair tjeter…

   1. undefined says:

    Na u hiq qafe o hajvon i Saliut…

   2. Komentuesi says:

    Shume bukur qenka.Mahnitese.Po e presim te behet sa me shpejt.

 2. Luli says:

  Cili popull nuk ka buke te haje????? te gjithe me celulare, te gjithe me makina, pothuajse te gjithe me shtepi private ose apartamente,te gjithe shkojne jashte shtetit dmth Jashte Shqiperise,me pushime ose jo! te gjithe vishen dhe pispillosen me se miri,te gjithe rine neper cafenet me ore te tera,nuk duan te punojne,jetojne qyl me parat dhe ndihmat e te tjereve
  Dhe flasin pastaj politikanet dhe gazetarucet ne Emrin e popullit qe gjoja nuk ka per te henger buke
  Qylin e duan te gjithe! por bota punon per te jetuar dhe nuk ri si Shqiptaret dembela per te Jetuar

  1. Detari says:

   Eshte e vertet, burrat shqiptare jane komplet dembela. Shumicet i mbajne me buke grate.

   1. undefined says:

    Te pakten i mbajn grate e tyre…..por jo Bota..

 3. BARDI says:

  HE MORE LULI I PASKE RRUMBULLAKOSUR TE GJITHA.UNE PROBLEMIN DO TA SHTROJA NE NJE KENDE VESHTRIM TJETER,CFARE PO INVESTOHET NGA SHTETI DHE SIDOMOS NGA KRYEMINISTRI YN PER RRITJEN E PRODHIMIT BUJQESOR E BLEKTORAL. NE KETO PROBLEME DO THOSHA TE NOTOJ KRYEMINISTRI TONE I CILI DERI TANI KA BERE RRUGE ME KOSTOMAKSIMALE POTHUAJSE SI RRUGA E KOMBIT,KA DHE NE ME KONCENSION SHUME OBJEKTE DHE SI POPULL NUK DIME SE CFARE JAPIN PER TE NA AFRUAR NDONJE GJE NE TAVOLIN APO TE NA RRISE RROGAT ETJ,PO NA FUTE NE BORXHE ME PPP QE FEMIJET QE LINDIN MBASE 30 VJETESH TE JENE ME BORXHE E E NUK DIME AKOMA SE CDO BEHET ME JU LUL SE TE MOSHUARIT E NISEM ME SAKRIFICA ME SOCIALIZMIN SE KENI FRIKE TE DEGJONI EMRIN E ENVER HOXHES.PO AI NDERTOI DHE PRODHOI AQ SHUME SA SESHTENEVOJA TI PERMEND ,POR SA VJENE NATA DHE SHIKONI SI NDRICOJNE QYTETET,PER TE MOS THENE PER PASURIT NXJERRESE QE JANE COPEZUAR E MINIERAT JANE KTHYER NE MESJETE,PSE DUHEN DHE ME KONCENSION SHUME OBJEKTE A SISTEME ,KUR FITIMET MUND E DUHET TI MARRE BUXHETI I SHTETIT E JO OLIGARKET NE BASHKEPUNIM ME POLIEURITANET.P;JAP VETEM NJE SHEMBULL,VETEM ME CEKAPIN NE VITIN E PARE U FITUA NGA FIRMA FFITUESE E TENDERIT TE NDERTUAR NGA DJALI I BEQES NE BASHKEPUNIM 35 MILION EURO.NUK MUND TE MOS BEHEJ KJO CFARDO GJEJE GJE KUR SHUME SHTETE ME POTENCIAL TE LARTE NUK E KANE KETE E SHQIPRIA DUHET TE PAGUAJ 50 MILION EURO PER CDO VITE PER KETE, APO RRUGA E BALLE DRENIT QE PO KERKON 350 MILION EURO ME TE CILAT MUNDE TE BEHESHIN GJITHE RRUGET PER FSHATRAT PER TU LIDHUR MA RRUGET KRYESPORE NACIONALE.KETO I DASHUR LUL JANE TREGUES I NJE PUNE TE NJE QEVERIE QE NUK MENDON PER POPULLIN POR PER VETE.KY SISTEM ME KETO POLIERUTANE QE KEMI NE KA DESHTUAR JO TE BEJE REFORME NE DREJTESI PO TE BEJE CDO GJE NUK KA ZOT TI BEJE DERMAN.

 4. Komentuesi says:

  Shume bukur qenka.Mahnitese.Po e presim te behet sa me shpejt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *