VIDEO/ Tërmeti sjell në Shqipëri Bebe Rexhën: Do të sigurohem që paratë të përdoren siç duhet

Bebe Rexha, këngëtarja shqiptare me famë botërore do të ndërpresë turin me “Jonas Brothers” për t’u ardhur në ndihmë viktimave të tërmetit që goditi Shqipërinë ditën e martë.

Vetë këngëtarja e ka bërë publike këtë lajm përmes një video-mesazhi të shkurtër në llogarinë e saj në Instagram.

“Unë jam shqiptare dhe vendosa që të hap një llogari “gofundme” për të ndihmuar familjet në nevojë. 

Do të largohem nga turneu dhe personalisht do të fluturoj për në Shqipëri që të ndihmojë njerëzit me ushqime, ujë dhe t’i ndihmoj në rindërtimin e banesave. 

Do të sigurohem personalisht që paratë të përdoren ashtu siç duhet. Çdo qindarkë mund të ndihmojë!”, thotë këngëtarja shqiptare.

Për ndihmat, Bebe Rexha ka publikuar linkun https://www.gofundme.com/f/after-the-earthquake-help-albania, ku deri më tani janë mbledhur mbi 30 mijë dollarë. 10 mijë dollarë janë kontribut i vetë Bebe Rexhës.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “VIDEO/ Tërmeti sjell në Shqipëri Bebe Rexhën: Do të sigurohem që paratë të përdoren siç duhet”

 1. altin isufi says:

  Duke qene shqiptare,e di ku qendron problemi,te vjedhja e fondeve.Mese e vertete.Nese vihet dore dhe ketu ,atehere nuk e di por do jete kulmi i cdo gjeje te pa imagjinueshme.AJO E DI SI VEPROHET NE SHQIPERI ,prandaj dhe e ka thene kete.Duhet transparence e madhe sepse do kete shume ndihma e fonde .E jo te shperdorohen si puna e fondeve per trajnimin e qeneve per te tilla raste e vetem qene nuk u pane,por duhet te vinin nga kosova e vende te tjera.AH MOJ SHQIPERI KU TE KATANDISEN??????

  1. Bepe says:

   Fiks fare, shume e sakte!
   Turp ku kemi arritur po keta edhe fondet e emergjencave i vjedhin!

   Bravo Bepe Rexha!

 2. hasani says:

  Jepja mones parate se ajo di ti menaxhoje mire, ashtu si ka menaxhaur deri tani parate e vjedhura te shqiptareve.

  1. Enea says:

   Hason, cdo njeri pergjigjet per veten. Ajo nuk mban pergjegjesi se ku i ka cuar parate Mona.

 3. Luli says:

  Bravo; qe na gjendesh ne keto momente!

 4. RROFTÉ HASHIM THAÇI says:

  BRAVO BRAVO dhe SHUMË RESPEKTE !! NUK lihen LEKËT dhe €UROT në Duart e ZEZA të HAJDUTËVE si : Arben Ahmetaj , Damian Gjiknuri apo KRYEHAJDUTËT e PD apo LSI PLAÇKITJES siç janë : Petrit KRYEHAJDUT Vasili , Vangjel, KRYEHAJDUT Tavo , Edmond KRYEHAJDUT Haxhinasto , Tritan KRYEHAJDUT Shehu i PRESHIT të Lushnjes , Genc KRYEHAJDUT Ruli , Ridvan KRYEHAJDUT Bode , dhe gjithë NAÇOT dhe PALAÇOT e Politikës BANDITESKE 29 VJEÇARE e mbushur me HAJDUTË dhe KRYEKUSARË që NUK lënë QINDARKË PA VJEDHUR në ZYRAT e SHTETIT !!!! RESPEKTE RESPEKTE RESPEKTE për BEBE REXHËN që NUK ja u lë LEKËT në DUAR HAJDUTËVE të ZINJË që do ti “DËNOJ HISTORIA” përjetë këta FUNDËRRINA ! RROFTÉ SHQIPËRIA !! RROFTÉ KOSOVA !! RROFTÉ POPULLI SHQIPTAR kudo në BOTË

 5. RROFTÉ HASHIM THAÇI says:

  BRAVO BRAVO dhe SHUMË RESPEKTE !! NUK lihen LEKËT dhe €UROT në Duart e ZEZA të HAJDUTËVE si : Arben Ahmetaj , Damian Gjiknuri apo KRYEHAJDUTËT e PD apo LSI PLAÇKITJES siç janë : Petrit KRYEHAJDUT Vasili , Vangjel, KRYEHAJDUT Tavo , Edmond KRYEHAJDUT Haxhinasto , Tritan KRYEHAJDUT Shehu i PRESHIT të Lushnjes , Genc KRYEHAJDUT Ruli , Ridvan KRYEHAJDUT Bode , dhe gjithë NAÇOT dhe PALAÇOT e Politikës BANDITESKE 29 VJEÇARE e mbushur me HAJDUTË dhe KRYEKUSARË që NUK lënë QINDARKË PA VJEDHUR në ZYRAT e SHTETIT !!!! RESPEKTE RESPEKTE RESPEKTE për BEBE REXHËN që NUK ja u lë LEKËT në DUAR HAJDUTËVE të ZINJË që do ti “DËNOJ HISTORIA” përjetë këta FUNDËRRINA ! RROFTÉ SHQIPËRIA !! RROFTÉ KOSOVA !! RROFTÉ POPULLI SHQIPTAR kudo në BOTË !!! LARG Duart e ZEZA të HAJDUTËVE nga PARATË e FUKARENJËVE HALLEXHINJË qē kanë Humbur të AFËRMIT e tyre në këtë TRAGJEDI të MADHE !!! Atyre që TENTOJNË të VJEDHIN këto LEK , €URO dhe DOLLARE $ , JU THAFSHIN DUART dhe i ZËNTË KANCERI me gjithë FAMILJET e tyre të SHTHURURA dhe të BABËZITURA !!

 6. jani says:

  Merr dhe Monen me vete. 30 mije euro i ben vetem hunda Mones. Hap nje llogari dhe per koken e likes mbase ja sjllin ne parametra njeriu.

 7. Buda says:

  Eshte vertetuar shkencerisht se njerezit me te pasur jane njerezit shpirtmedhenj.

 8. Trojet tona says:

  Kush i thote vetes bos, merr dhe u ble nga nje apartament ne pallatet qe rrine bosh ne Tirane. Keto ndihma jane simbolike, krahasuar me nevojen per strehim qe kane keta njerez.
  Dhe pas kesaj qe ndodhi, cfare jane ndertesa qe ngrihen, ne fshat apo qytet, duhet te marrin aprovimin e zyrave te urbanistikes. Jashte, edhe nje kotec pulash duhet te marre aprovimin e bashkise, jo me ndertesa disa kateshe. Pse nuk rane ne zonen e kenetes, ne Durres,ndertesat perbri asaj qe u shkaterrua plotesisht, sepse kjo ndertese kishte nje ndertim te dobet.
  Shqiperia eshte nje vend qe preket nga termetet,atehere kush nderton duhet te marre parasysh edhe perballimin e termeteve. Modeli ver tulla e hidh llaç duhet te marre fund. Kush nderton sipas tekave te tij, qofte edhe ne token e tij, t’i rrafshohet ndertesa, perpara se ajo te zere njerez brenda.

 9. H says:

  Kujdes nga xhepat kur të shkosh, se fondeve ka kanë gjet venin.

 10. Komentuesi says:

  Bravo,bravo Bepe Rexha.Je shqipetare e vertete,me ndjenja te kombit tend.Ke bere mire qe i kontrollon vete parat qe ke vene per ndihma se, ne shqiperi ka shume hajdut,si Tit Vasili,Monika,Basha.Berisha,Meta te cilet jane te pangopur..Respekt dhe suksese ne jeten tende,te jesh sa me e lumtur.

  1. 666 says:

   Jepja Edvinit te Ramajve Berishes se I gjen menjehere vendin. por rrespekt qe mendon per ne te varfrit. x Likja nuk do dollare por flori n,q,se ka mundesi,

 11. Debatik says:

  Sot ju o injorante qe nuk late asnje kengetare Shqiptare pa ofenduar erdhi dita tju kerkoni falje per keto vajza qe vec krenare na bejne Faleminderit Vajza jeni te nderuara

 12. mik says:

  Kjo vajze asht mundu gjithmone me tregu vedin se asht Shqiptare.
  RRESPEKT.

 13. 666 says:

  Jepja Edvinit te Ramajve Berishes se I gjen menjehere vendin. por rrespekt qe mendon per ne te varfrit. x

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *