Pallati shpallet i pabanueshëm, por berberi në Golem vijon punën pavarësisht rrezikut

Jeta vazhdon pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 6.4 të së martës, që mori jetët e 51 viktimave.

Përveç qytetarëve që kanë mbetur në qiell të hapur, të tjerët kanë vijuar punën normalisht.

Mirëpo në një kohë kur pjesa më e madhe e qytetarëve kanë frikë të qëndrojnë brenda ndërtesave të dëmtuara, për këtë berber nga Golemi nuk është rasti.

Mes nevojës për të vazhduar përpara dhe për të përballuar jetën, një berber po vijon punën normalisht megjithëse pallati ku ndodhet dyqani i tij është shpallur i pabanueshëm dhe kjo tregohet qartë përmes shiritit të vendosur nga autoritetet.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Pallati shpallet i pabanueshëm, por berberi në Golem vijon punën pavarësisht rrezikut”

  1. Pd rrumpalla says:

    Jo ore jo, ky berber nuk sfidon terrmetin, ky berber eshte shkeles ligjesh, sfidon shtetin, nga momenti qe autoritetet e kane shpallur objektin te pa pershtatshem.Nuk e kuptoj a ka force ligji ,te pakten ne keto momente ,opo nuk behemi ne ore, jo
    NUK-BE-HE-MI

  2. Lo says:

    O pd ky do te haje riskun e mer vete…no te gjithe jane ne pune socialiste e freshiste si zotrote….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *