Jo vetëm dedikim për fitoren, ekipi në Kroaci nis ndihma për Shqipërinë

Lokomotiva e Zagrebit ia dedikoi fitoren e fundit me rezultatin 4-0 ndaj Goricas, pikërisht Shqipërisë për momentet e vështira që po kalon pas tërmeteve.

Atje ku tre gola do t’i gjenin nga lojtarët shqiptarë pasi Kastrati dhe Uzuni do të shënonin dy golat e parë, ndërsa në realizimin e fundit ishte pasimi vendimtar i Indrit Tuçit.

Ndërkohë “Sport Ekspres” mëson se klubi kroat nuk përfundon këtu me misionin e saj.

Tashmë janë duke u paketuar disa ndihma për të mbërritur në Shqipëri në vlerë monetare, për të dhënë një kontribut dhe për të ndihmuar sadopak familjet e prekura në vendin tonë nga katastrofa natyrore.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Jo vetëm dedikim për fitoren, ekipi në Kroaci nis ndihma për Shqipërinë”

 1. Havard says:

  Jane nisur ndihmat edhe nga Turqia…..destinacioni xhamia…..!?

 2. Tirana says:

  O Luan, kur erdhe nga Martaneshi ne Tiran ishe djal i urt, tani po shkelqen ne duet me Vasilin.

 3. Dembabadem says:

  Jane nisur kara nga Turqia per “Havard”,shpejto.

 4. Tirona says:

  Havard mostra jote ska nevoj per ndima, se ka kte temin. 😅😅😅

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *