Armina Mevlani tregon pse u “zhduk” pas tërmetit: Fama dhe pushteti janë gënjeshtër para vdekjes, kisha ankthe

Armina Mevlani u “zhduk” nga rrjetet sociale pas tërmetit të fuqshëm me pasoja fatale, ku 52 persona ndërruan jetë dhe mbi 900 të tjerë mbetën të plagosur.

Ajo nuk bëri asnjë postim apo solidarizim për të prekurit nga tërmeti në rrjetet sociale si shumë figura të tjera të ekranit.

Ajo është rikthyer sërish dhe i ka treguar ndjekësve arsyen pse nuk ka qenë fare aktive në rrjetet sociale.

Përmes një statusi në “Instagram”, Armina tregon se i është thyer zemra në copëza nga ato që ka parë dhe dëgjuar për tërmetin në televizor.

Më tej ajo vazhdon duke thënë se fama dhe pushteti janë një gënjeshtër e bukur, por në fund shkojnë të gjithë në të njëjtën rrugë.

“Te dashur miqte e mi! Keto kane qene dite te veshtira per familjet e demtuara,per te gjithe ata qe kane humbur te dashurit e tyre dhe per te gjithe ne .

Nuk kam qene e pranishme ne postime sepse me eshte thyer zemra ne copeza nga cdo lajm qe kam degjuar dhe me dukej sikur nuk ishte jeta qe po jetoja dhe nuk dua te pranoj qe ky mund te jete realiteti, e kam perjetuar me shume ankth gjithcka .

Jemi kaq te brishte ne njerezit dhe me keto gjera qe ndodhin kuptojme sesa pak rendesi kane gjerat e vogla ne jete dhe sesi ne te tilla tragjedi mund te perfshihet cdo kush prej nesh.

Nuk ka kuptim arroganca, mosmirnjohja, percmimi, por duhet te bejme vetem mire dhe ti urojme vetem mire cdo kujt sepse kjo jete per ne eshte vetem nje test,dhe ne fund..te gjithe te jemi te barabarte.

Fama apo pushteti jane thjeshte nje genjeshter e bukur per ata qe duan ta besojne sepse ne ndjejme njesoj, lumturohemi njesoj, vuajme njesoj dhe ne fund te gjithe shkojme ne te njejten rruge.

Po mundohem te ndihmoj me sa kam mundesi por nuk deshiroj te bej publike asgje.

Shpresoj qe kjo te jete kalimtare dhe mos te perseritet me kurre dhe lutem cdo nate qe zoti te lehtesoje dhimbjet e te gjithe atyre qe kane humbur te afermit e tyre.

Falenderoj zotin per familjen time dhe te gjithe ju qe jeni mire”, shkruan Armina Mevlani.

15 komente në “Armina Mevlani tregon pse u “zhduk” pas tërmetit: Fama dhe pushteti janë gënjeshtër para vdekjes, kisha ankthe”

  1. Z says:

   Sigurisht,te besojme,spse pote ishe pa ankthe nuk ishe “e dashura” e Zenit!

  2. Epiriiiiii says:

   Fama e SyPeshkaqènit me “Termetin” e tij UshtarakoKontrabant ka shkuar deri ne HollyWood, saqè i ben edhe Film, keshtuqe ty ste mbetet çte te thuash moj Qeflleshka e SyPeshkaqènit. Tung ik tani bridh botèn prish leket e vjedhura te SyPeshkaqenit. Tu bè rrèsk

  3. Qepi says:

   Ka dhuruar leka kjo?

 1. xhoxhi says:

  Populli thotë:Mbi një daulle një zurna..Nuk e di përse na sillet në gazetë kjo Lavire.Pse kjo është Shqipëria?Lëreni të bëjë sex të ngopet se për të tjerat nuk ja vlen asnjë grosh.Më vjen keq që gazetat më shmë flasin për sexin se sa për atë çka kanë nevojë shqiptarët.Kanë kaluar 30 vjet dhe nuk po shoh asnjë gjë që të më bëjë pështypje.Çdo gjë imorale dhe pa asnjë kuptim.Ishim si vëllezër dhe sot jemi në luftë kudo me njëri tjetrin..Nuk kanë vënd varezat..

 2. Free says:

  po nuk bie rrufeja ne halet …hajt mos u merzit se ankthi te jep adrenaline.

 3. lymi says:

  NUK BI RRUFEJA NE HALE…..

  1. Sali KakaBuba says:

   Karmina, shqiptaret nuk te kuptojne, padyshiiiim!
   Une bana Xhozin kryetare Parlamenti,
   Ciljeten anetare te Keshillit Kombetar te PD,
   Greta Kocin drejtore te Ministria e Rendit,
   Vjollca Vokshin dhe motrat , yje te politikes!
   Edhe ty, sa te fitoje Lulu zgjedhjet, do te bej Presidente o kryetare Parlamenti!

 4. serveti says:

  POPULLIN DHE SIDOMOS ATA QE PESUAN FATKEQESI DERI NE EXTREM , NUK NGUSHELLOHEN PO PANE KANALIN MIDIS GJOKSEVE , SHALET E TUA , TE PAKTEN KESAJ HERE TE ISHE VESHUR NDRYSHE , JO PER GJE , POR JE NUSE E NJE FAMILJEJE MAESORE…………BESOJ SE KETE VREJTJE TA KA BERE EDHE SHKELZENI….

 5. Kollodoku says:

  S’na tha se ku ishte gjith k’to dite munge.
  Me siguri duke mbedhur ndihma jashte Shqiperis.
  Ose tu thy k….

 6. Zjarri 6 says:

  Qije pidhin sic e ke qire dhe mos na caj Karin ne me ato mendimet e tua per varferine dhe barazine se ato i ke si Pune orgazme pidhore nje here ne 40 vjet

 7. BRSS says:

  TURP PER TY O MERO SHKERDHATA QE JEP LAJM KETE KURVEN. KESAJ DO FUTUR HURI NE PIDH DHE TI DALI NE GOJE PJESEN TJETER TJA FUSIN FAMILJES TE SALI KANCERIT

 8. Merita says:

  Armine ule steken se nuk ke as fame e as pushtet. Je thjesht nje nga ata apo ato qe keni shume vjet qe jetoni ne superluks, si sheike, duke shpenzuar miliona euro duke i rene botes kryq e terthor me parate e krimit, me ato parate qe fituat duke percelluar 30 gra, femije, te rinj e te reja qe ai palaco qe ke ne krah i kish punesuar ne fabrijen e vdekjes si dhe nga vjedhja e parave publike nga Familja, drogs, vrasjet mafioze e shume formave te thera qe orodhojne miliarda euro ne kurriz te ketij populli fatjeq. Ti je duke shperdiruar miliona edhe nga parate e marra si ryshvet nga lejet e padrejta te ndertimit si dhe nga ndertuesit qe i paguanin perseri Familjes renten 20 perqind e lart.
  Do i nxjerrni nga hundet dhe Zoti do u denoje per 7 breza. Shume fatura do i paguajne pjellat e juaja se keto jane ligjet e Zotit.

 9. Hazbiu says:

  I boj thirrje kesaj cikes te vije te punoje tek Bordelloja ime ne Kelcyre e me paret qe do fitoj do nderoj 501 shtepi qe tja kaloj Erdocarit.

 10. asi says:

  fama? fama si baba jot qe punonte si speaker televiziv edhe tani nuk e marin as te laj banjot te kinema partizani, ah harrova e mban vjerri malok me leke dhe me fame.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *