Basha i përgjigjet Ramës: Për këdo që do të dëgjojë, ky është propozimi ynë!

Lulzim i është përgjigjur kryeministrit Rama, i cili i kërkoi kryeopozitarit që të vijë në tavolinë dhe t’i japë aty propozimet mbi menaxhimin e tragjedisë që solli tërmeti në Shqipëri.

Përmes një postimi në rrjetin social, Basha ka shkruar se qëndrimet e opozitës kanë qenë konstante dhe se kush ka vullnetin t’ dëgjojë ato, propozimet tashmë janë publike.

Reagimi i Bashës:

“Përgjatë këtyre ditëve të vështira, qëndrimet tona kanë qenë konstante.

Ne mbështesim çdo përpjekje për të ndihmuar njerëzit e goditur, dhe ne kemi vullnetin për të ndarë idetë dhe planet tona me këdo që ka dëshirë të dëgjojë.

I bëj thirrje atyre që po e përdorin këtë kohë dhimbjesh dhe vuajtjesh për axhendën e tyre politike, ta fokusojnë energjinë dhe vëmendjen tek ata që kanë më shumë nevojë se kurrë për ndihmë!

Për këdo që ka vullnetin të dëgjojë, ky është propozimi ynë në këtë fazë të emergjencës:

77182606_2792623534122143_6032928578285338624_o

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Basha i përgjigjet Ramës: Për këdo që do të dëgjojë, ky është propozimi ynë!”

 1. Kali says:

  Eh mor Basha je bere si Anxhela.!!!Ndrysho veshjen dhe bashkohu me Anxhelen se do jesh me i besushem ne te komunitet.Ti ngele aguridhe o legen.

  1. xyz says:

   Nga analiza e buxhetit mësohet se lekët për qentë e emergjencave kishin shkuar për trajnimin e Erion Braçes.

 2. NjeQytetarOptimist says:

  I papjekur akoma.. Doli aguridh.. E para: Kush po I ndalon 500 inxhinieret (qe si ke aq ne gjithe Shqiperine te kualifikuar jo me dipllome Kristali) ?!?! E dyta: Sigurisht qe demi do vleresohet dhe menjehere se eshte emergjente (edhe nje veshgjat e kupton). E treta: Ke do anullosh, Rrugen e Arbrit, tjetren e tjetren dhe te rrijne aty duke humbur vlere dhe koha me motin I zhvlereson!?!?!

 3. dibran says:

  A ju kujtohet ajo QEVERIA qe planifikoi te krijoje dhe e “KRIJOI” per te miren e Shqiperise ???????
  A ju kujtohen ministrat e PLOTPUSHTETSHEM te gjumashit ??????
  Lulush !!!!!
  Pjerdh Lulush, Pjerdh !
  Aromen e pordheve tua do ta shijosh vetem ti……!
  Je shume poshte … dhe asnjehere nuk do te ngrihesh me kembe!!!

 4. Xeni pa qime says:

  PO LERE KETE BAJGE SHIKO PUNEN PARTIA E TIJE EDHTE SI TERMETI DIGJE E THYEJE SHKATERO
  BEJE ATE RÉFORME ZGJEDHORE VOTIM ÉLECTRONIQUE DHE SHPALLE ZGJEDHJE TE PARAKOHESHME TE KUPTOJE MIRE LULJA I PD QE NUK KA SHANCE PER TE FITUAR

 5. Babale says:

  Cfare mut burri je ti more kodosh, kur nuk ke kurajon te ulesh ne tavoline dhe t’ja parashtrosh ne sy te gjitha ato qe kerkon dhe mendon, se do ti realizoje po te ishe ti ne pushtet !? Po kaq i frikshem qenka ky Rama, sa te paska bere me hije ? Je bere me keq se ata kalamajte, qe nga matane gardhit qellojne me gure dhe fshihen !? Turp dhe e mban veten per politikan!?

 6. ida says:

  Ke harxhu kot tre pika se 1 dhe 2 jane 1.
  Per te treten ju thoni tu heqi sherbimet e shtetit per te gjithe njerezit dhe ti kaloje per nje pjese.
  Me llogarne tende nuk shkahet as ne banjo!
  7×7 =42

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *