Dakord me Ramën, por paniku që përhap media nuk ka vrarë njeri

Nga Edmond Arizaj

Jam dakort me Edi Ramen kur u hakerrehet mediave (jo te gjitha ne fakt) per perhapjen e panikut.

Jam dakort jo vetem per kercenimin, por edhe marrje masash pa paralajmerim karshi atyre qe perhapin panik.

Vetem se fatmiresisht, megjithe malinjitetin e shume mediave dhe prapamendimit ne publikimet e tyre, paniku mediatik nuk ka shkaktuar asnje viktime.

Asnje.

Por ama paaftesia, apo pamundesia e emergjencave civile shqiptare, mund te kete gisht ne vdekjen e nje numri te madh personash ne vilen kater kateshe, e cila ndenji disa ore e anuar pergjysme me njerezit brenda, derisa ra perfundimisht ne syte e emergjencave shqiptare qe shihnin pa bere asnje veprim.

Kryeministri duhet t’i hakerrehet dikujt per kete.

Nuk ishte paniku i mediave ai qe vrau ne Thumane, madje nuk ishte as fatkeqesi e termetit.

Ishte papergjegjshmeri e pushtetit qe s’mori asnje mase pas termetit te shtatorit, dhe pushteti qe pas qershorit ka vetem nje ngjyre.

Kujt i eshte hakerryer kryeministri per kete?

Dhe minimumi per keto dy raste, te ndjekura me sy nga shumica, nuk ka nevoje per hetime nga prokuroria.

Te pakten per hakerrimen e kryeministrit.

Media ka kusuret e saj, por nuk me duket se jane “akullore” strukturat qe varen nga kryeministri.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Dakord me Ramën, por paniku që përhap media nuk ka vrarë njeri”

 1. Kundra zvaranikut says:

  Kohë e humbur ta lexoj. Po ta them përfundimin. JE GAMOR ! Nuk i mungon Z-ja pas A-së.

 2. njaci says:

  Paniku ne kohe te tille eshte qe dite e nate po bien termete dhe se si do te shkoje puna ne bote nuk dihet eshte njelloj si vdekja. Nxirni ligjet e luftes se populli po vuan dhe disa medja duke intervistuar njerez injorant partiak te ndyre po sjellin panik te tmershem.

 3. Fatos says:

  Bashkohem me komentuesin më lart: injorant dhe idiot që s’ka lexuar asnjë libër historie. Kur shkruajnë dhe këta, tregon se sa poshtë ka rënë mendimi politik dhe profesional në Shqipëri.

 4. Xha Braho says:

  Gjuha e neperkes vret me shume se termeti, ndaj do prere me gersheret e ligjit

 5. Flutura says:

  O Harizaj, pse e ke menderosur kete radhe?!

 6. Uuush says:

  O militante tru shplare te Rames!
  Eshte shteti si qe duhet te garantoje jeten e qytetareve,prandaj e kuptoj qe hani mut kot,por nuk ka per sot!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *