Drejtuesi nuk dezerton kurrë në luftë!

Nga Ilir Metaj

Kryetarja e Bashkise Durres dezertoi!

Menyra e gabuar e shprehjes qe e coi ne vendimmarrjen e doreheqjes, ishte nje gabim forme, jo permbajtje.

Sepse une besoj se shprehu gabim, dicka qe nuk e mendonte. Mungese formimi dhe eksperience.

Per mendimin tim, gabim i falshem.

Por doreheqja, ne momentin kur Durresi, ka nevoje me shume se kurre, per kedo, aq me teper per kryetaren e tij te bashkise, eshte gabim jo ne forme, por ne permbajtje!

Nuk eshte mungese formimi,ose eksperience!

Eshte mungese karakteri! Dhe kjo eshte e pafalshme!

Eshte njesoj sikur nje ushtarak, te pranoje jeten komode te paqes, dhe te dezertoje sapo lufta te filloje!

Sepse ne lufte, e dashur ish-kryetare e Bashkise, nuk ka rendesi sa ke, qofte ne forme,qofte ne permbajtje.

Detyra eshte eshte te japesh 100% te asaj qe ke pa braktisur frontin! Eshte e vetmja gje qe vlen!

Dhe kur fufta te kaloje, mund te kesh luksin te dorehiqesh ne paqe!

Kurre te dezertosh ne lufte!

Do ishte me mire te kujtohesh si luftetare jo perfekte, sesa si dezertore e shkelqyer!

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Drejtuesi nuk dezerton kurrë në luftë!”

 1. Elionor T. says:

  Te lumte mendja. Fiks!

  1. Stop says:

   Ajo fraza per hotelet me 5 yje ishte gomarllek i trashe e fare pa vend.
   Po shqiptaret kur duan te gjejne justifikime jane kampione bote. Njeriu duhet te dije te flase por mbi te gjitha ta mbaje gojen mbyllur. Nese truri i saj nuk e perballon kete trysni qe ka persiper le te liroje vendin atij apo asaj qe ka tru dhe di te komandoje te pakten gojen e vet.

 2. Ah kur do bohet ky ven says:

  Ja kerkoi i gjati o derezi, se nuk u dorehoq kjo, xhuxhi mezi priste qe kjo te bente nje gafe, dhe i mbushi mendjen ati te gjatit.

  1. nn says:

   ia kerkuan zallamahia e mediave online qe e vune per fund

 3. Albi_I says:

  Po c’dezertoi mer cun?! Ti kujton se iku vete ajo dhe nen-kryetarja, kur vetem Elisa thote po aq budalliqe ne jave normale?

  E detyruan mer cun, me zor, pasi duhen rregullu ca pune shpejt e shpejt nga ai qe e di ku jane problemet.

 4. Olimpia says:

  E theksova efhe ne nje koment dje…Plotesisht dakord me ty…Vecse doja te shtoja dicka….Politika dhe drejtimi Jane te veshtira…Jam dakord qe sa me shume vajza dhe gra te jene ne struktura drejtuese…Por jo si shperblim nga dikush,as prej raporteve gjinore,sepse keshtu do te nxisim servilizmin dhe vanitetin politik…Nderkohe ne disa vende kyce duhet te drejtojne vetem persona me karakter te forte,organizatore te talentuar por edhe kurajoze dhe mendje te ftohte. Te tille njerez nuk lindin papritmas,ata rriten gradualisht,kalojne shkallet e hierarkise sic veprohet ne ushtri apo mjekesi.Dhe vetem pas nje kohe sprovash mund te vendosen ne poste kyce.Termeti eshte si nje lufte,dhe duhet kush e mban barren e luftes.Ne se fizikisht dhe menderisht nuk ke kapacitet dhe rezistence,nuk mund te drejtosh situata te veshtira.Prandaj edhe Sako ,edhe zevendesja e saj Jane dy dezertore .Nderkohe qe Rama po deshmon kapacitet dhe rezistence,kete duhet fa deshmojne edhe anetaret e tjere te qeverise,deputetet,kryebashkiaket,zyrtaret ,drejtuesit vendore te PS ne te gjitha hallkat.Kur dikush eshte ne veshtiresi,jashte , pa ndihme ,i semure apo i moshuar,nuk duhet pritur gazetari fa zbuloje por duhet te veproje i gjithe rrjeti i veprimtareve.

 5. Suela says:

  Po mir, po Rama ku i gjen keto drejtues mor aman. Mer anonim pa dhene kurfar prove karakteri e kurfar historiku personal e katapulto ne maj. Gabimi me i madh esht i tij.

 6. Buda says:

  Keshtu ndodh kur kryetaret e Bashkive dhe deputetet zgjidhen pa konkurim te brendshem,
  por vetem me shkopin magjik te kryetareve te partive.

 7. Qylafi says:

  Rama ka vendos ne pozicione kyce femra qe te sshkelqejne nga bukuria por nga trute jane xero me xhufke

 8. Zigur Qarri says:

  “Eshte mungese karakteri” thote idjoti!Qe Berisha,Meta,Edvin Escobar D’Rama nuk jan terhequr edhe pse meritojn karriken elektrike;
  -tregon force karakteri?!Nuk behet krahasimi i rregullave ushtarake me ato civile mor idjot.Ne koh lufte denohesh me vdekje pa gjyq.
  Ne lufte armiku eshte perballe,ne jeten civile e ke brenda radheve,qe eshte Edvin Escobar D’Rama.Nuk jepet dorheqje per nje lapsus,
  por Zonja Sako gjeti rastin te justifikohej ashtu si zevendesja e saj,sepse banda “rilindjes” i kerkonte te mbronte pislleqet e mafiozit
  Dako.Emerimi i zevendesit te Vangjel Dakos,Zhyljen Varfit,pjesmarres ne katrahuren urbanistike te Durresit,tregon qarte se Zonja
  Sako ka bere nje veprim qytetare dhe dinjitoz,duke mos pranuar lojen e piset antiligjore te bandes se”rilindjes” dhe Kryemafiozit
  D’Rama.Eshte pikerisht ky predikim i perçudnuar i moralit,qe kemi arritur deri ne kete pike,me nje Parlament ku nuk perfaqesohet
  as 20% e popullsise.

 9. Ton says:

  Ka qene 6 vjet drejtoreshe tatimesh…pra kjo eshte administrata Rama…e ka qa dhe ke tatimet pra.

 10. rexha 10 says:

  Nuke eshte se zgjodhi populli ,vetem populli nuke ka dore ne zgjedhje .Pamvarsishte se zgjedhjet i bene populli ,pore si dikur te nominuar perpara nga Partia.PO DAKON KUSHE E MBAJTI NE PUSHTET SI KRYETAR BASHKIE? JO PAKE PORE 3 MANDATE.MIRE QE RAMA NXORI NJE VENDIM PER KRYETARET E BASHKIVE QE NUKE LEJOHET KANDIDIMI PER KYETARE BASHKIE ME SHUME SE TRE MANDATE.
  KESHTU QE U HOQE DAKO DHE KRYETARI I BASHKISE SE ELBASANIT .DHE AI I PATE BERE TRE MANDATE.

 11. Buzuku says:

  Do ishte skandal ne se kesaj zonje do ti propozohej ndonje post sado I vogel ne qeveri, hy sikter! Artikull I shkelqyer ne permbajtje dhe forme.

 12. anila says:

  Ajo ishte teresisht e pazonja!!!!!!
  Dihet si e perse u zgjodh, more zoteri, ku diskutohet per karakter e aftesi per nivelin e asaj e te etyre qe i zgjedhin!!!!!
  TURP

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *