“FSK ka marrë lëvdata rekorde nga Tirana zyrtare, ‘kori i korbave’ në Kosovë bëjnë më keq se Milosheviçi”

Nga Kimete Berisha

Në Shqipëri po vazhdojnë tërmetet, janë çu në këmbë ekspertët e botës m’i qetësu shqiptarët e tmerruar, që në çdo çast presin tërmetin e ‘radhës’, nuk dinë kah t’ia mbajnë e nuk bëjnë gjumë, sepse për pesë ditë ndodhën 1330 tërmete, kurse ‘kori i korbave’ të Kosovës kanë luks të lazdrohen, janë çu peshë dhe po e imtojnë qeverinë shqiptare m’i ndërpre të gjitha punët e m’u marrë me Kosovën.

U dashka me ju lëmu juve, para buke e mbas buke.

Mos nuk e keni për FSK-në, por e keni për veten, se FSK ka marrë lavdata rekorde (bile të tepërta) nga Tirana zyrtare që në çastin kur u nis për ndihmë në Shqipëri.

Nuk është etike kërkesa për ‘mirënjohjen’ që s’mungon.

Si Nëna Terezë m’i pas çu hundtë pse s’po e lavdëron bota orë e çast.

Asnjë popull, asnjë qeveri në botë nuk po bëjnë propagandë kundër Shqipërisë, nuk po kërkojnë lavd’ e mirënjohje nga qeveria shqiptare (e nga viktimat) për ndihmën që e kanë dhënë e po e japin, madje as serbët, përveç neve, me t’njofshëm.

Ku është e ku s’është e gjeni një rome që ende s’ka gjetur strehim në Kosovë, për të turpëruar krejt shqiptarët e Kosovës dhe për ta hedhur në baltë solidaritetin e madh që ndodhi.

Kështu vepronte Serbia e Millosheviçit, RTS e gjenin (apo e maronin) një shqiptar të lodhur me plis të palarë në kokë, ulur diku si bjerrakohës në ndonjë lëndinë, e gjenin një grua të moshuar me sajgi e opinga që kërkonte lëmoshë afër një xhamie dhe me fotografitë e tyre gjithmonë (ama gjithmonë) e prezantonin kulturën e shqiptarëve të Kosovës.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në ““FSK ka marrë lëvdata rekorde nga Tirana zyrtare, ‘kori i korbave’ në Kosovë bëjnë më keq se Milosheviçi””

 1. SHKELZENI says:

  ZONJE RALLE JE BRAVO

 2. Vjola says:

  Te lumte.Jane plot njerez te ndyreqe vetem baltosin ,vetem zi ndjellin .Sic urofshin ashtu e pesofshin .Faleminderit Kimete .

  1. Feniks says:

   Mirenjohje per solidaritetin njerezor te treguar nga shteti dhe populli i Kosoves ne perkrahje te vellezerve e motrave nga Shqiperia ne keto dite fatkeqesie natyrore!
   Kur kam pare autokolonen me makina te FSK, jam perlotur!
   Sikur qeverite tona te bashkepunonin veten 5% te asaj qe treguan qytetaret tane,do te kishim bere mrekulline!
   Ju faleminderit per gjithcka!

 3. Shpata says:

  Kjo eshte shume e forte, Rrofsh Kimete se mezi te kemi, me kimet!!
  Kote nuk ta paskan vene Kimete!

  1. USA says:

   Po si ka mundesi qe ky njeri, pra Buzhala, eshte kaq pervers, cila grua ka pjelle nje monster te tille, mos na e cfaqni me ne ekranet e televizioneve kete hale, mundesisht ne periudhen e gjendjes se jashtezakonahme te futet ne karantin.

 4. Atdhetari says:

  Respekt per vertetesine e demaskimit te ketij klani Bukshkalesh znj.Berisha qe kurr nuk ngopen per vehten e tyre dhe qe kombi para tyne asht milingone e ata para kombit jane male te rand!Na kendej kena nje thenie “pyll pa derra ,nuk ka ” keshtu qe baj durim se hjenat ket pune kane e populli shqipetar nuk perfaqesojet prej tyne por prej Skenderbeut e deri tek Adem Jasharet!Ndaj keri korbat ne punen e vet se me pesticide jane rit ndaj edhe perendia i ka lan ashtu te pa zhvilluem si nga trui e nga truni!Ata nuk perfaqesojne Kosoven por vehten e tyre !

 5. Skenderi says:

  Populli i Kosoves e beri ate çka ndjeu nga zemra.
  Nuk priti lavdata. Ka kohe per lavdata.
  Bravo juve e zonje.

 6. meti says:

  Turpe per Temen qe botone ne shqipen qe shkruan kjo goca e Botes Sote.Qellimi i saje eshte degradimi i shqipes letraredhe jo vietem.Nuk la njeri pu sulmuar kjo cika,pervec ledekeisteve.Ne qe e njohim biobrafine e saje na vjen turpe kur e shohim zhgarravinat e saje edhe ketu ne Shqiperi.Besoj se tema do e botoje….

  1. meti_kimeti says:

   O meti! Po shqipes tende si t’ia bejme? Mos perdor me “google translate”, more vesh! 🙂 Kap nje lopate e hap kanale dhe bej nje pune te mbare. Lere shqipen te merren me te njerez me te mençur. Tung shqipe 🙂

 7. Zait syla says:

  Bravo te qofte
  Buzhi eshte kunder sqiptarve
  Diku paguhet per te punuar kunder
  Edhe mbiemrin e ka prej fluturaku
  Gjynah na ben pis emrin e qytetit historik
  Buzhi ti sje gazetar por gazetaruc.shiko ndreq ate fytyren tende qe e ke si p… lope.
  Ti nuk vlen as peri bari derrash e jo te merresh me poltike.
  Tung o trung

 8. Shahi says:

  I met o m..
  Cika e ka shume mire
  Shkrimi eshte I lxushem dhe I qarte
  Ska nevoje kjo situate per hartime
  Buzhala ka zemer te zeze ai nuk do te miren e kurtkujt
  Mbroje se do te duhet a injoranti
  Tung tung o M

  1. Beni USA says:

   Nuk ka faj Bu-buzheli,faj kane dyshja Fevziu-Eni Vasili qe e ftojne ne studio kete pis njeri,sic me te drejte e thoshte nje komentues:Nuk e mare as per te fshire bythen, se me bene mutin pis.

 9. Prishtinaliu says:

  KOSOVA JETONE EPOKEN E FEUDALIZMIT NJE GRUPE INJORANTESH QE KANE KAPUR PUSHTETIN DHE MÉDIAN PO E BALTOSIN ATE PJESE TE MADHE TE NDERUAR SHQIPTARESH.
  SHUME E TURPESHME KOSOVA NUK MERITON BUBUZHELAT RAMBUSHAT KARABUSHAT AJO KA DJEME DHE VAJZA TE KULTURUAR SI BESA SHAHINI E GENTI CAKAJ KU NE KOSOVE JANE SHUME.
  KOSOVA KA NEVOJE PER NJE REVOLUCION POLITIK-KULTURORE TI ZHDUKI KETA PISA TE PAGUAR NGA ….
  SE PO MBAJNE KOSOVEN PENGE

 10. Jimi says:

  Cika din mire me shkrujt edhe shqipen zyrtare, por jo pa qellim shkruan ne dialekt! Te dyja dialektet, si dhe gjuha zyrtare jane pasuri kombetare e ketyre trojeve, qe kurre nuk duhet te vdesin, madje duhet stimuluar perdorimi i tyre. Faleminderit Kimete !

 11. meti says:

  Shahi,ti me m… ushqehesh dhe m…nxjerr nga goja.Vetem ashtu vazhdo ,tung

 12. Timi says:

  Zonjusha nuk përmend emra por dihet që e kishte me Berat Buzhalen dhe disa si ai. Ai Idiot merr guximin e flet në emër të fsk dhe në emër të Kosovës. Një bravo për Autoren.

 13. gjoni says:

  Kimete, ti e jo koleget tuej qe veshin pantollona duhet te ishe me tirq, me b….e

 14. Eli says:

  Bravo znj Kimete!Populli po del qe ghithemone ka qene me atdhedashes dhe me largpames se sa prijesit e tyre!Pas gjithe asaj gadishmerije te qutetareve ne ndihme vllezerve ne fatkeqesipolitikanet tane ne vend qe te mbushen mend , termetin dhe fatkeqesine e njerezve e kane kthye ne fushate zgjedhore….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *