Jo vetëm fjalë, tifozët grek nisen drejt Shqipërisë për ushqime dhe barna mjekësore

Solidarizimi i madh nga Greqia për Shqipërinë dhe momentet e vështira që ne po kalojmë, nuk ka ardhur vetëm me fjalë, por edhe me vepra.

Tifogrupi besnik i Iraklis, ka njoftuar mbërritjen e një pjese të anëtarëve të tyre në Shqipëri.

Me vete janë marrë rroba, barna mjekësore dhe ushqime për të prekurit nga tërmeti.

Si një vend që e ka përjetuar një tragjedi të tillë, grekët kanë dhënë një mesazh fantastik për të treguar se humanizmi dhe solidarizimi nuk njeh kufijë.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Jo vetëm fjalë, tifozët grek nisen drejt Shqipërisë për ushqime dhe barna mjekësore”

 1. Dauti says:

  Jane per tu falenderuar populli Grek!!

 2. Torino says:

  Po he mo bashkombas,shkruani nje faleminderit te pakten ,ndoshta ata sdo ta lexojne kurre,po falenderimi u takon,ne Shqipot dime te themi dhe faleminderit,sado i vogel xhesti prape efharisto poli ksadherfi.

  1. Lee lee says:

   Ik o plehre. Pi ate kafen ne kembe si refugjat Sirie Bej ndonje xhiro te shtune te djele ne ndonje Luna park me duar ne xhepa dhe pastaj bej ironikun me greket qe me kriz pa krize I bejne jetes zborr

 3. O poniros says:

  Ne keto raste fatkeqsish nuk e di kush perfiton me shume? Shqipetaret nga ndihma e Iraklis,apo Iraklis nga reklama qe i ben vehtes.

  1. Bambi says:

   Pse nuk i bere dhe ti nje reklame vehtes, kur ra termeti ne Greqi ?
   Te kishe shkuar te ndihmoje dhe ti, per rekllame, … se do ishe bere milioner tani nga reklama.
   O zot. Pse le ca idiote te na harxhojne kot oksigjenin ?

  2. albaiafirst says:

   C’rendesi ka se cili eshte qellimi i tyre. Ajo qe bene keta tifoze greke eshte per tu falenderuar. Kjo tregon se greket e thjeshte, ashtu si shqiptaret e thjeshte nuk kane llogarira me njeri tjetrin. Faleminderit popullit grek per ndihmen e madhe qe i kane dhene popullit tone ne keto dite te veshtira per ne. Ne raste gezimesh ua shperblefshim. Jane politikanet e te dy aneve qe trazojne ujrat.

 4. #varijanullen says:

  30 shishe uje qenkan keput ne bithe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *