Lulzim Basha: Rama po shfrytëzon fatkeqësinë për të mbyllur disa portale, Prokuroria të nisë hetimet

Kryetari i PD, Lulzim Basha reagoi në Twitter pas mbylljes se disa portaleve dhe faqeve në facebook.

Ai bën përgjegjës kryeministrin Rama, duke thënë se “po shfrytëzon fatkeqësinë për të kërcënuar gazetarët dhe për të mbyllur portalet që janë kritike me qeverinë”:

“Të shfrytëzosh këtë fatkeqësi për të mbyllur portale, faqe fb e rrjete të tjera sociale dhe të kërcënosh gazetarët nga mëngjesi në darkë vetëm pse janë kritikë me qeverinë dhe sjellin zërin e qytetarëve të lënë në harresë dhe pa asnjë ndihmë, është kriminale. 

Kjo është mënyra për të mbytur zërin e qytetarëve dhe të vërtetës që vjen përmes medias dhe portaleve të ndryshme. 

Prokuroria duhet të nisë menjëherë hetimet për dhunimin e fjalës së lirë nga qeveria. 

Me Kushtetutë dhe ligj kjo përbën një krim të rëndë që duhet ndëshkuar”.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Lulzim Basha: Rama po shfrytëzon fatkeqësinë për të mbyllur disa portale, Prokuroria të nisë hetimet”

 1. Qytetar says:

  O Lulzim, me kete trapllik qe po ben i dhe shqelmin fatal opozites

  1. KUJTIM PUSHKA says:

   Basha nje ADOLESHENT MASHTRUS LLAPAQEN GENJESHTAR
   Lum opozita QE e ka kete Bandill

 2. LULUSHILULUSHI 7×7= 67 says:

  PO CFARE TE BEJE O LULUSH TE LEJOJE DÉSINFORMATION JO VETEM QE DUHEN MBYLLUR POR EDHE DENUAR PER SHPIFJE .

 3. ser says:

  o budalla o dembel o njeri qe ske pare nje dite pune, pervish menget edhe ik e puno, o dembel qe fle 24 ore.

 4. cfar shkrujn komentuesit sharlatani kriminel ,
  ktij idioti qe ska as fytyre poe edhe aspak tru kokes qe e ka sa nji hale ,ku dhjet Rama
  mesa duket ,
  ky mbasi i ka lexu medieve ja hudh Ramlos haaaaaaahahahahah
  o turi byth boll hengre se je bo keq fare

 5. O Luliii says:

  Stambolli digjet, bythqiri krihet. Zot na mbaj mendte e kokes me loqe si puna e ketij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *