Paniku nga vjedhjet, drejtori i policisë qetëson banorët: Situata nën kontroll, policia dhe forca të FNSH në terren

Kryeministri Rama vazhdon qe prej dates 26 nentor kur ra termeti shkaterrues ne Shqiperi, qe te jete ne terren ne zonat e prekura nga fuqia me e madhe goditese e tij.

Pasditen e sotme kryeministri shkoi dhe foli me qytetaret ne zonen e Kenetes ne Durres, ku i siguroi ata se pas vleresimit nga ekspertet do te nise puna per rindertim.

Por, nga qytetaret u shpreh problemi qe ka te beje me sigurine nga vjedhjet.

Ishte nje tjeter qytetar qe u shpreh se ne pallatet boshatisura nga banoret ka police.

Nga ana tjeter, kreu i Policise se Shtetit, Ardi Veliu i tha kryeministrit se ne terren ndodhen jo vetem forcat e policise, por edhe ato te FNSH, dhe se situata eshte nen kontroll e nuk ka vend per panik.

Nderkohe, nje banor tregoi edhe historine e rende se si i ati kishte nderruar jete pasi i trembur nga nje lajm i rreme se spitali i Durresit eshte duke u shembur, kishte tentuar ta zhvendose ate drejt beratit. Kryeministri i quajti ata qe publikojne te tilla lajme, kriminele.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Paniku nga vjedhjet, drejtori i policisë qetëson banorët: Situata nën kontroll, policia dhe forca të FNSH në terren”

 1. Uliks says:

  Duam policinene Kosoves. Jo policine tuaj qe nuk ka as qen. E jo me mjete te tjera. Koke pras.

 2. Fhhjk says:

  Ky ka …arin ne kontroll, ska polici as m…

 3. Ilirida says:

  Në Stamboll(turqi)kur ra tërmeti edhe aty u
  paraqitën hajdutë për të vjedhur si kudo në botë.
  Por policia turke pa asnjë hezitim i ekzekutonte në vënd,prandaj përveç disa rasteve pastaj çdo gjë u qetësua.
  Unë jam i bindur se e njëjta gjë nëse ndodh në shqipëri ,gazetarët do të lëviznin gurë e dru derisa të zbulojnë policin duke ia publikuar emër e mbiemër dhe adresë të vendbanimit bashkë me ADN familjare.
  P.s.Normale është që në gjendje të katastrofave
  natyrore dhe shpalljes së gjendjes së jashtakonshme
  HADJDUTI TË EKZEKUTOHET.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *