“Rama bëri mirë që i shkoi Metës në takim dhe nuk dëgjoi oligarkët, ndryshe presidenti e kishte gati përgjigjien”

Nikoll Lesi është ngazëllyer, që Ilir Metës i ka shkuar për takim kryeministri Edi Rama me ministrat e tij.

“Sot Presidenti i Republikës në cilësinë e kryetarit të shtetit shqiptar, Ilir Meta, ka mbledhur Këshillin e Sigurisë Kombëtare.

Që dje kur u lajmërua kjo mbledhje e Këshillit të Sigurisë Kombëtare u fol në mediat qeveritare në formë “sugjerimi” se kryeministri Rama nuk do të shkojë, por do të dërgojë zv/kryeministrin Braçe si dhe për çdo funksion ministri që janë anëtarë të Këshillit të Mbrojtjes do të dërgohen zv/ministra.

E gjitha kjo një lojë për të denigruar kryetarin e Shtetit, ndonëse Ilir Meta e kishte gati përgjigjen sot live për shqiptarët, nëse veprohej kështu siç ishte menduar te oligarkët e vendit.

Por sot kryeministri Rama dhe krejt kabineti i tij ishin në mbledhjen e kërkuar nga Kryetari i Shtetit, Ilir Meta. Nuk dihet se si ka shkuar mbledhja, por në pjesën e dukshme për publikun, kryeministri ishte në takim.

Ky është qëndrim korrekt dhe kushtetues i kryeministrit për tu bërë bashkë në zgjidhjen e problemeve të krijuara nga tërmeti shokues dhe vdekjeprurës.

Edhe lideri opozitar Lulzim Basha duhet t’i përgjigjet kërkesës së kryeministrit Rama. Nuk themi për pazar apo marrëveshje si ajo e 18 majit 2017, por takimi për Kombin duhet dhe i shërben zgjidhjes së hallëve të popullit”, shkruan Lesi.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në ““Rama bëri mirë që i shkoi Metës në takim dhe nuk dëgjoi oligarkët, ndryshe presidenti e kishte gati përgjigjien””

 1. mark says:

  o leshi na rrofsh fundin

  1. Havard says:

   Mire ben Tema qe shkruan per kete takim, te leshit.
   =
   Pra Rama shkon te Presidenti per publicitet dhe jo se e ka per detyre bile me xhoke pe r te treguar qe nuk eshte ne Facebook dhe atlete adidas.
   =
   Ja ku i keni treshen mafjoze perfaqsuese te Rilindkes Shqiptare. Jane miq dhe armiq po Partine e Punes kurre se tradhetojne.

   1. Nuk vendosin ata says:

    A ti je trap zalli. Harvardi do ta nderroje emrin tani, sepse e ke dhjere ti.
    Kush dreqin ta bleu ate telefon me Internet?

 2. sand says:

  o lesi o idiot, edi rama shkoi sot edhe e hoqi qafe, tani presidentin nuk e dhjet me njeri, ciaooooo

 3. Lona says:

  O GOMAR PO RAMA ESHTE LIDERE I MODERUAR
  ASGJE NUK NDRYSHON ILIRI MÉTA DO SHKARKOHET DHE DO SHKOJE NE BURGE NUK ESHTE RAMA QE E SHKARKONE PO LIGJI .

 4. Dymi says:

  O Nikoll qesharaku, ku e di ti qe Meta e kishte bere gati pergjigjen? Apo Meta eahte aq idiot sa te ta besoj ty pergjigjen?

 5. Kozmos says:

  KJO ESHTE FYTYRA E FATALITETIT NE KETE VEND .
  TAVOLINA E TURPI DHE KRIMIT TE PERBASHKET .

 6. Shqiptari says:

  Shyqyr o Les qe fole nje here mire dhe drejt. Ky eshte momenti qe Rama duhet te mbeshtetet dhe kjo per kombin jo per Ramen per ata mijera qe mbete pa strehe, per ata qe vdiqen dhe u shuan si familje. Shqiperia e para pastaj pushteti. Dakort me ju.

 7. HAJREDIN Abazi says:

  “cila media eshte skandaloze”?

  Tema ka bllokuar(komentet) ….kjo eshte vertet skandaloze per nje gazete te respektuar te Rameros

 8. Bureto says:

  Ky u jep mend të gjithëve e për gjithçka. Kokë e madhe s’ke ç’thua! Por njeri më fluid e plastelinë nuk më kanë zënë sytë. Kaq, për të mos thënë i pështirë.

 9. Babale says:

  HAJREDIN Abazi! Nese ta kane censuruar komentin mire ta kane bere. Duket qe nuk ka qen koment, por ndonje pamflet politik, e ate beje kur te vesh ne mbledhje me Lulken.

 10. skandaloze cfar dodh e ate vend.
  Shkerdhat Muta ,
  kerkon te karikoje imazhin e tij por e tradheton
  gjithcka jovetem surrati prej sharlatani ordiner .
  e gjitha eshte dicka thjeshte formale ,
  hajni te dorezpoj Thesarin me pare sikur te bej sikur ,
  eshte President surrat Pordha

  e gjitha i ngja nji Kasperl Theatri idiotash,
  budallejsh te kushtezuar e pakushtezuar

 11. Babale says:

  Edhe Rama shkoi ne takim, nga frika e pergjigjes se Metes!? Hajde gomar, hajde!

 12. cim peka says:

  O Lesh prej Lezhe. E megjithate “kryetari yt i shtetit” do shkarkohet me turp dhe do te shkoj ne Rec.

 13. pupi says:

  Ky president hajdut ska goje te flasi por te nxjeri floririn e vjedhur se populli eshte rrugeve ne mes te dimrt….. Ky president duhet arestuar por cfar ti besh drejtesise qe nuk po vjen nga sabotimi qe ky plere po i ben.

 14. zhaku i pamposhtur says:

  Ha hahaha aa! Takimi për kombin thotë. .po kush do ta shpëtoj kombin këta që e çvatën dhe e shitën sa majtas djathtas? haha aaaaa ..këta janë plepa, pemë pa fruta. .dhe mjafton të shikosh foton dhe kupton gjithçka ..më tepër duket si një tryezë kumari sesa si një mbledhjeje e këshillit të sigurisë kombëtare. ..kush është siguria e kombit ai që vodhi floririn e kombit apo ai që u merrte përqindje ndërtuesve duke u krijuar kushte apo duke mos u vënë kritere ndërtimi me pasoja katastrofike ku i pamë para pak ditësh. .hahahaa hajnat po mundohen të hiqen si patriotë të ndershëm por janë veç ‘patriotë modernë ‘ hahahaa.

Lini një Përgjigje te Kozmos Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *