Sot Albin Kurti do të duhej të shkonte te varri i Ibrahim Rugovës

Nga Enver Robelli 

Sot Albin Kurti do të duhej të shkonte te varri i Ibrahim Rugovës.

Me një buqetë lulesh të freskëta.

Asnjë arsyetim për mosshkuarje nuk i qëndron.

Kurrë.

As sot, as në të ardhmen.

Albin Kurti thotë se i nderon heronjtë e Kosovës.

Që Ibrahim Rugova hyn në mesin e heronjve më të rëndësishëm të historisë së Kosovës – këtë as Albin Kurti nuk mund ta mohojë.

Kurrë.

Shkurt e shqip: dita është ende e gjatë, andaj kryeministri në ardhje duhet të bëjë hapin e duhur.

Sot.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Sot Albin Kurti do të duhej të shkonte te varri i Ibrahim Rugovës”

 1. katarakti says:

  Mos o Zot. Te shkoje me nje tufe lule te varri i tradhtarit! I atij qe kerkoi ndalimin e sulmeve te NATO-s kunder Serbise! Te atij qe e quajti UCK-ne si dore e zgjatur e Serbise. Te ai qe i quajti bashkeluftetaret e Adem Jasharit si “fshatare qe duhen qetesuar”! Te shkoje te “arkitekti” i statukuose qe i shkonte aq per shtat Millosheviçit! Mos e dhente Zoti. Le te shkojne LDK-istat aty. Ata qe ishin anetare te Lidhjes Komuniste te Jugosllavise, si Enver Robelli, Isa Mustafa dhe kompani. Albin Kurti nuk ka asnje pune me ithtaret e “bashkim-vellazerimit” te Titos.

  1. Vatra says:

   E bravo por duhet shtu edhe hapjen e plagës ma të madhe për Kosovën ate të largimit masiv të shqiptarëve në ato kohra plag aq e madhe sa edhe sot nuk po mundet të mbyllet dhe kolonizimin e Kosovës me serbë por falë triminë të papame të atyre që edhe në ato kohra kur edhe u zhduk çdo shpresë për Kosovën ata ringjallën shpresat te populli si dhe te miqtë e shqiptatëve dhe u ndëru kahja e historisë se po të vazhdohej me alkoholikun Rugova dhe me belbanin Fehmi sot në Kosovë nuk do të flitej shqip mu si në Sanxhak me garantë

 2. Grand says:

  Sot kur historia po precipiton, Ibrahim Rugova eshte ne mes te I.Qemalit, F.Noli (edhe Zogut!), Nebe Terezes, Ismail Gjigant Kadares, dhe te tjere te respektuar!
  Albin! ….Behu good boy! Ti duhesh, je ne kohe, qendroi kohes!

 3. Grand says:

  Sot kur historia po precipiton, Ibrahim Rugova eshte ne mes te I.Qemalit, F.Noli (edhe Zogut!), Nene Terezes, Ismail Gjigant Kadares, dhe te tjere te respektuar!
  Albin! ….Behu good boy! Ti duhesh, je ne kohe, qendroi kohes!

 4. Islami politik says:

  Ky ka shkuar tek varri i Alija Izetbegovic. Mos bej sugjerime idiote.

 5. genf says:

  katarakt” as nje presje nuk do ti hiqja komentit tende .Ka edhe shume shume per te shtuar,por do them vetem kete,ky Rrobeli i ka sherbyer me devotshmeri LKJ dhe pastaj LDK.Ketu ne Zvicer ku eshte nje kohe te gjate ka mbajte takime te shpeshta me Dick Martyn.Ne shqiptaret jemi me demokratet ne bote cdo gje na lejohet kur eshte puna per shqiptaret.

 6. Stallone says:

  Njè copè gazetarè i tretun dhe i rrjedhun, bash Sot, po na urdhnon k/m e Ri tè Kosovès se ku duhet tè shkojè mè parè ?! Vada via al ky ! – Robelli

 7. leksionet says:

  Rugova ishte mit i rremë por i dobishëm deri sa doli ushtria çlirimtare. Njeri mediokër bile edhe në shkrime. Përdoret si shpëtim i shpirtërave nostalgjikë që Jugosllavia dhe Tito iu duket si model zhvillimi përpara ideologjisë së Rilindjes Kombëtare shqiptare të përqafuar prej Vetëvendosjes.

 8. Agim says:

  Shkrim me vend, por kujt t‘ja thuash, s’pritet gje nga asgjeja.

 9. Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut) says:

  Rugova ishte shqiptar i madh!

 10. Mjaf me demagoxhi says:

  Si nuk u vjen turp mor ende njerëzve me ju imponu Rugovën ai dhe rrethi i tij dështusë të vërtetë të politikës kosovare po kur ishi të sigurtë dhe me besim te politika e tij politikë i thënshin pse u larguat gjysma e Kosovës dhe e latë Rugovën vetëm me gra dhe pleq nga ajo ikje biblike nga Kosova Kosova u fut në senat dhe kongres amerikan falë mërgatës shqiptate dhe kroate atje dhe sidomos punës të madhe të Jozef Dioguardi atëherë në Jugosllavi ishte socializëm bile duhet theksu se gjatë viteve 90 dhe kur doli alternativa kosovare në skenë politike fillon të bjerë numri i rezolutave në USA dhe EU për kosovën dhe kam një pytje për kētë Robelin dhe tjerët si ky po nëse sot Serbia e rrëmben Hashim Thaqin dhe ky del dhe zgërdhihet para kamerave me Vuqiçin dhe nënshkruan aktin që Kosova dhe Metohija të jetë pjesë e Serbisë pas këti akti do ta pranonin Hashimin prap për president të Kosovës mjaft more ma e manipuluat kët popull nëse Kosovën e pati evitu nga një konfliktë ma i hershëm me Serbinë ato janë GJermani Zvicër Austri Angli… këto e ruajtën qetsinë në Kosovë me pranimin 1 milion azilantëve që ja paten kalu edhe kroatëve dhe boshnjakëve për nga numri edhe pse ata u përgjakën nga armata jugosllave por kujt i doli ma mirë Kriatëve që luftuan a kosovatve që ikën po i shofim sot ku janë kroatet e ku shqiptarët ata në EU Kosova nën protektorat

 11. s.g. says:

  Iniciatori parë i parë politik i krijimit të Kosovës shtet ishte prof Ukshin Hoti dhe partia UNIKOMB dhe jo LDK dhe Ibrahim Rugova ata në programine tyre pilitik të regjistruar si lëvizje në beograd ishin për rikëthim të autonomisë Kusovës dhe për këte Ukës gjatë luftes ja humben edhe eshtrat kurse Ibren e shetitnin me avion çetnikë boll ma me fallcifikime dhe mashtrime

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *