Agron Tufa padit në Prokurori nga azili, Spartak Brahon dhe Fatos Tarifën

Agron Tufa padit në Prokurori deputetin socialist Spartak Braho dhe ish- ambasadorin Fatos Tarifa.

Avokati Kujtim Cakrani tha se ndaj klientit të tij Tufa ka pasur kërcënime të ndryshme, si nga administrata, ashtu edhe nga njerëz të tjerë.

“Janë riaktivizuar duke hedhur baltë ndaj zotit Tufa, duke e akuzuar për vjedhje fondesh, shpërdorim detyre dhe falsifikim të historisë.

Tufa u largua pasi pati një arsye të fortë, iu kërcënua familja e tij”, deklaroi avokati.

Agron Tufa dha dorëheqjen pak ditë më parë nga posti i drejtorit të Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit dhe ndodhet me familjen e tij për azil në Zvicër.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Agron Tufa padit në Prokurori nga azili, Spartak Brahon dhe Fatos Tarifën”

 1. Ermali says:

  Me këtë akt të bërë nga Zvicra, Tufa (konfuz) minon “misionin e tij të azilkërkimit për shkaqe politike etj.!
  Është e thjeshtë: ai nënkupton/zbulon pavetëdijshëm besimin e tij të brendshëm se në këtë vend nuk ka diktaturë, dhunë apo arbitraritet.
  A.Tufa me këtë akt padie penale është duke dëshmuar me fakte besimin e vet të brendshëm dhe të jashtëm se në Shqipëri mund të fillojë ndjekja penale dhe më pas të bëhet dënimi i një deputeti të pozitës qeverisëse si dhe një profesori ish-ambasador, shumë i njohur edhe si person publik!
  Atëherë, ç’frikë ka ai nga pushteti shtetëror, kur beson dhe synon të realizojë dënimin penal të tyre?!
  A te jep kush azilin në këtë situatë dhe me këto fakte nga pas???

 2. o zhulc, ti hash bajgën Takut ti o zhulc

  nji budall edhe ne pamje, kerkon te behet hero

  ik pirdhu llumhane

 3. Pra Spartakut je nji mize haleje o dru me pre ,
  o majmun qe kerce nga Azili .
  Prokuroria duhet te filloj hetimet e shperdorimit te fondeve
  te pseudoInstitutit ku ballisti hante glasa
  Jane Miljona qe s’dihet perse jae perdorur dhe ku kane perfunduar
  Shqiptaret kane 30-vjet qe vidhen e varferohen ,nga kjo bande bastardesh pseudodemokratike ,
  qe s’lan gjo pa i zhvatur atij Shteti .
  Marrin Miljonat dhe arratisen tu na bo Desidentin e ballit o pika malok sykoqes
  Ne burg eshte vendi hajduteve te shtetit Shqiptare .
  Arratiset hajni e kerkon Azil lol

 4. Bureto says:

  O Tak Seferi. Po çpate që kërcen o njeri. Veç në mos qofsh ndonjë lake. Është drejtësi ajo a që do të vendosë. Kush të mos ketë të drejtë në të sëmës vaftë. A je apo s’je me të vërtetën dhe të drejtën? Nëse nuk je këtë na thuaj. Leni broçkullat si ato të komentit tënd.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *