FOTOT: Forcat e Armatosura vijojnë shembjen e kontrolluar të objekteve të dëmtuara nga tërmeti

Forcat e Armatosura kanë vijuar angazhimin për përballimin e pasojave të shkaktuara nga tërmeti i javës së shkuar.

Xhenierët e Komandës Mbështetëse në bashkëpunim me IKMT, kanë punuar për shembjen e kontrolluar të objekteve të dëmtuara nga tërmeti, të cilat janë klasifikuara si të pabanueshme.

Aktualisht, xhenierët e FA po punojnë për shembjen e kontrolluar të një objekti 4-katësh në Shkozet.

Puna në terren po koordinohet edhe me Prokurorinë, e cila në kuadër të hetimeve të nisura, po mbledh prova materiale përpara shembjes së objekteve.

1 komente në “FOTOT: Forcat e Armatosura vijojnë shembjen e kontrolluar të objekteve të dëmtuara nga tërmeti”

  1. sunitet nuk bejne shtet,lloji i kafshes......... says:

    i tredhuri[atheos] avokat; na kan inot greku,serbi e rusi por ”autocthonus” do te rindertojne big vatonin………!po vjen dita e ”shqipos” muslimon,miqte amerikone dhe Merjemja[merkel] nuk i ze gjumi per Albonistonin,na e kane borxh,do te na ndihmone[te pakten kete ta besojme ne]!

Lini një Përgjigje te sunitet nuk bejne shtet,lloji i kafshes......... Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *