Luigi Soreca: Mirëpresim zgjedhjen e Olsian Çelës si prokuror i Përgjithshëm dhe anëtarëve të KED-së

Ambasadori i Bashkimit Europian Luigi Soreca, ka dhënë mbështetjen për zgjedhjen e Olsian Çelës si Prokuror i Përgjithshëm si edhe anëtarëve të KED.

Në një postim në Twitter shkroi se zbatimi i reformës në drejtësi mbetet një përparësi kryesore për Shqipërinë në rrugën e saj të integrimit në BE

 “Ne e mirëpresim zgjedhjen e Olsian Çelës si Prokuror i Përgjithshëm nga Parlamenti dhe zgjedhjen me short të anëtarëve të Këshillit të Lartë Gjyësor 2020. 

Zbatimi i reformës në drejtësi vazhdon dhe mbetet një përparësi kryesore për Shqipërinë në rrugën e saj të integrimit në BE”, u shpreh Soreca.

101 deputetë në Kuvend votuan pro kandidaturës së Celës, i cili u rendit edhe i pari në listën e Këshillit të Lartë të Prokurorisë. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Luigi Soreca: Mirëpresim zgjedhjen e Olsian Çelës si prokuror i Përgjithshëm dhe anëtarëve të KED-së”

  1. Aldo says:

    Me ke ministre eshte kapur ky duke bere seks. Qe Ilir Meta i ka videon. Dhe e shantazhon tani.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *