REPLIKAT/ “Kjo është ndërtuar në kohën e Berishës”, Rama: Se mos erdhi Sala këtu me kazmë, lërini këto histori

Kryeministri Edi Rama pas takimit me komisionerin e BE-së për menaxhimin e krizave, ka shkuar në disa nga zonat e prekura me këtë të fundit, për të parë nga afër situatën.

Gjatë takimit me banorët e dëmtuar, një prej tyre, duke iu referuar një godine, tha se ao është ndërtuar në kohën e Berishës.

“Se mos erdhi Sala këtu me kazmë me e bërë, leri këto histori”, iu përgjigj Rama, banorit.

Ndërsa gjatë një debati me një banore tjetër, Rama i tha se nuk është ai eksperti për të vlerësuar dëmet.

Rama: O zemër lere punën e ekspertëve.

Banorja: Ka mundësi të vini ta shikoni?

Rama: Jo, se nuk jam ekspertet.

Banorja: Kemi punuar 25 vite për atë shtëpi.

Rama: E di, por tërmeti erdhi pa na pyetur

Banorja: Unë nuk po them se e keni fajin ju.

Rama: Po të ishte ashtu ishte kollaj, se ikja unë edhe zgjidhjej kjo punë.

Banorja: Dëmin e kemi shumë të madh.

Rama: O zemër kjo nuk është çështja jote, mua më intereson që natën të mos e kaloni jashtë. Ku ndenjët mbrëmë?

Banorja: Te vëllai

Rama: Atje rri deri kur të vijnë ekspertët, që të vendosin nëse bëhet apo jo

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “REPLIKAT/ “Kjo është ndërtuar në kohën e Berishës”, Rama: Se mos erdhi Sala këtu me kazmë, lërini këto histori”

 1. Miku says:

  Ore popull! Do zini mend ju apo jo? Si e kritikoni ju Salen, pra kryeministrit? Jeni ne vehte ao jo? Po aya ne nje poc pjerdhin, ne nje sahan hane, bashke vjedhin, vrasin, shkatrrojne e denojne ke ju do bytha.Mbullni gojen e mos shani asnje poletikan, aya shahen ne tv, por nayen e ndajne plcken e vjedhur.Kujdes o popull, kujdes te madh se nuk dihet cfate ye ndodhe

 2. vp says:

  @Miku: Me sa kuptova Kryeministri ju pergjegj me teper modesty banorit duke patur parasysh se ne situata te jashtzakonshme si kjo e pas termetit, nuk duhet te ushqehet urrejtja per opositen apo per ish kryeministrat; eshte koha qe gjithe populli (si ata ne pozite dhe ne opozite ) te perballojne se bashku kete situate te jashtzakonshme

 3. Brahoo says:

  Prandaj se gjen gje Berishen deri sa te jete kjo race “gjasme” post komuniste,me Ramen ne krye.

 4. tropoja 221sn says:

  ketu deri diku jam dakord me kryeministrin,qe qytetaret mos merren jo e beri ai jo e ka bere ky sepse nuk eshte momenti dhe tjetra duhet te jene ekspertet qe japin vendime,nga ana tjeter rama eshte ndoshta 80% fajtor per ndertimet ne durres e gjetke dhe e di qe nuk fiton dot ketu ke opoziten plus tjetra tani do te jape mesazhin e bashkimit dhe ta ule bashen ne bythe prap ta marre me te mire me kothere buke dhe keshtu rama fiton perseri kredo politike,politika kurve eshte dhe rame i ose e tille eshte

 5. rame vucic bergoviccubrollvici says:

  Edver peder droga eshte si enveri qe u perdhunua nga mugosha e popivici me gjithe bushtren e zeze andaj juve e keni per mall kete malloshin. ky eshte nje halabak me gjithe keto komentuesit e punesuar shitur dhe blere nga kjo hake gazete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *