Artur Zheji i quan shqiptarët arnautë: Mjerë ata që kanë për kryeministër Ramën dhe mediat pasbythore

Në një shkrim të tijin, kur sulmon kryeministrin Edi Rama, Artur Zheji i quan shqiptarët arnautë.

Ai ndër të tjera sulmon edhe televizionet, duke i quajtur pasbythore.

“Gjithollogu, gabimisht edhe Kryeministër i fshatit të shqiptarëve Jugorë, thirrur ndryshe edhe Arnautllëk apo Shqipëri, ka shpikur “kamerat pas- menderjesore” (për të mos thënë kamerat pas bythore), që bëjnë realitete të reja, e përmbysin të vjetrat.

Që e ndjekin, kamerat pasbythore pra, gjithkund ku ai lëviz menderjen, në “zgjidhje” të halleve të mëdha pasTërmetore e mbarë Arbërore.

Sepse pavarësisht që gaboi pakëz njëherë, dhe nuk ja fërshëlleu tërmetit të 21 Shtatorit, sepse ishte shumë i zënë me hartimin shterues dhe ujëtëzinxjerrës të Platformës AntiKëçëkëiste, e kapi 26 Nëntori, të dehur nga AsgjëBërja e tij e përditshme.

Porse kamerat “pasby” (shkurtim i “kamerave pasbythëse”), na rrëfejnë fuqinë magjike të kokëkrruajtjeve të tija!

Kokëkrruajtje këto, të vazhdueshme dhe të herëpashershme (gjithmonë me dorën e majtë), porse thelbësore për zgjidhjen dhe në zgjidhjen e habitëshme që ato krruarje bëjnë dhe madje që edhe një krruarje e vetme në gjithë Planetin mund të bëjë, për të zgjidhur të pazgjithshmet halle!

Kamerat moderne të tipit “PasBy”, e dëshmojnë bujarisht këtë ves mrekullibërës, që e ndih, Gjithollogun e Parë, të zgjidhë çdo ekuacion e pandehmë mbi Dhe, mjafton të kruajë me thonj, anën e majtë të Çafkës (lexo Kafkës) së tij thinjoshe…

E kam thënë shpesh, e përsëri do ta përsëris po shpesh, në emër të së Vërtetës: në vetëvete dhe sidomos për Vete, Gjithollogu, rastësisht edhe kryeministër, është rob interesant, si aktor, si piktor dhe si “parlator” (lexo “fjalëthënës”), kush thotë ndryshe: “Mos u gdhiftë!”.

Por nuk mjafton kjo, pavarësisht çfarë na rrëfejnë kamerat e shumta të Televizioneve të shumta Pasby (lexo e mos harro “Televizionet pasbythore”), që ndjekin e shfaqin gjithkund ku e kur Ay, Kryeministri, lëviz menderjen e tij të rëndësishme…

E do të mbetet Fshati Arnautllëk, një arenë cirku apo një skenë Teatri, ku Ay, Gjithollogu kryeministror, do na rrëfejë e do na gajasë me barcaleta në mes të acarit të ftohtë PostTërmetor!

Dhe populli do, s’do, do të ngrohet kështu, veç me fjalët e tij pambarim, gjithmonë e më shumë pa kuptim, pa zgjidhje dhe pa përmbajtje.

Mjerë Arnautllëku postTërmet, për Gjithollogun që ka për haje groshë bajate, mëngjes, drekë e darkë…

Ku ishim?

Asgjëkundi!

Ke jemi?

Le të na e thonë kamerat Pasby me cilësi të lartë…”, shkruan Zheji.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

44 komente në “Artur Zheji i quan shqiptarët arnautë: Mjerë ata që kanë për kryeministër Ramën dhe mediat pasbythore”

 1. serveti says:

  AJO PASBYJA TE SHKON SHUME PERSHTAT TY , O ARNAUT PA BYTHE DHE PA KOKE , OSE ME SHKOQUR , KOK LOQE FUND E KRYE…………………………..NJE GJE ME HABIT , SHUME FARE , ME CTE THONE LEXUSIT NE KOMENTET E TYRE , QENKE FARE PA NJE FIJE KARAKTERI…………BILES SHUME KOMENTE TI BEJNE PA TE LEXUAR FARE……….KAM NJE KRITIKE PER TY ZOTI MERO , KUR LEXUSIT STA DUAN KETE TOROLLAK , PSE IA BOTON SHKRIMET , NDYN CILESINE E GAZETES………….UNE QE PO TE SHKRUAJ JAM ISH NXENESI I TE MADHIT GJERGJ ZHEJI…….

  1. Tirona says:

   Po ça mereni me kurvat e Rusise e te Greqise si Zhej. Qeni nuk rri pa henger shit.

   1. Flm says:

    Jo vetem Arnaut, por Turk-Arbait te pa bese.

    1. Land says:

     Gjalle je o Flm qime kari?

  2. Epiriiiii says:

   Pak a Shume Zheji la te Drejte kesaj here. Pos seshte faji vetem I Rames, Jane te Gjith Fajtor per kete gjendje te Ndyre. Rama gjeti Shesh e Beri Pershesh.

  3. Me thene te verteten: says:

   Rrespekt per Petron por i biri eshte komplet loqe!

  4. Bureto says:

   Ka një thënie, nxjerrë prej shumë kohësh nga shembuj të shumtë jetësorë që, linja trashëgimore, jo domosdoshmërisht kjo në rend të parë, ndjek këtë rregull: djemtë (meshkujt) ngjajnë nga linja e mëmësisë, ndërsa vajzat (femrat) ngjajnë nga linja atërore. Nëse e pranojmë këtë rregull, atëhere ky ‘zhulsi’, epitet që i shkon për shtat si karakter, s’ka të bëjë fare me të atin, Petro Zhej.

 2. Gri says:

  Nga menyra e te shkruarit duket qe eshte mbushur keqas me erresire!
  I duhet nje mjek…ndoshta Tit Vasili! Sa per te pasmet? Gjeja e pare qe te bie ne sy kur shikon Turin, jane bythet e medha 1 kuintalshe! Shkurt te shkon mendja tek shprehja qe shpreh gjithshendet : Bythderre!
  Cudi paska qejf ato te Rames!

 3. tropoja 1155 says:

  e ke qajt zoti zheji,mjre ne shqiptaret thuaj ose arnautet

 4. eli-tiv says:

  .. ky ka kapur fundin per te mos u ngritur me..

 5. Tironci says:

  i modh turi. i ke rene ne koke.
  Nje sqarim, Arnaut do te thote i Pabindur i pa nenshtruar.
  Ky i joni nuk eshte arnaut por dumbaben.

 6. Lutfi says:

  Ore problemi yne nuk eshte pse nje legen hajdut si ky shkruan ne media. (meqe ra fjala pse se ka denuar njeri kete per vjedhjet skandaloze qe ka bere ne RTSH)
  Problemi jone eshte qe edhe nje legen si ky, ka te drejte ne ate c’ka po thote!
  Imagjino ku kemi mberritur dmth

 7. yes says:

  i shkreti zheji, si ka mberritur nuk e dhjet asnji.

 8. ca THU says:

  Mjer mbiemri jote cfare i ke bere ti o i menderosur

 9. BRSS says:

  PO KU KE NDER TI MOR HALE TE FLASESH PER SHQIPTARET TE SHKERDHEFSHA ROBTE O RRAC E POSHTER O I DEGJENERUAR O PIS

 10. Kreshniku says:

  Ti vuan shumë, sepse ke urrejtje patologjike. Por mund të bësh vetëm një gjë që të qetësohesh, ti rruash shelegun Gjigandit.

 11. Xhafa says:

  Meqe po merret me historine pse nuk kerkon rrenjet e fisit te tij sepse ndoshta Zheji e ka origjinen nga Zhele

 12. Wer says:

  Z,mero mos e ndyj gazeten me tipa te tille!?

  1. Rebel says:

   O rilindas skllever,qe ndonese Rama po ju tall,po ju shtyp e shfrutezon pa mrshire,ju ka lene troke ne bythe,ju prap kujtoni se eshte shpetimtari i juaj!
   A nuk ju mjaftoi more tru shkulur nderimi qe ai i beri kryeballistit M.Frasheri per te kuptuar se ai eshte vetem nje antishqiptar qe urren Luften Antifashiste dhe shumicen tuaj e do vetem sa here behen votime dhe pastaj nuk fshin as bythen me ju?
   A e shihni si bredh neper fshatra ,por qe nuk ben asgje aq sa edhe qente e fshatrave e kane kuptuar duke i lehur stij ndersa nu akoma hani mut ketu?
   Hallexhinjte nuk duan t’i shikojne fytyren kryeministrit ne tv ne 24 ore,por ne vend te tij duan te ndjejne doren e ngrohte te shtetit!

 13. preshevali says:

  Sa ishin shqiptarët arnautë, ishin dikushi, lanin leshë mbi te tjerët,
  te tjerët edhe fëmit kur i venin në gjumë i rehatonin duke u thenë, qetsohuni se po u dëgjon Arnauti.
  E tash na rroi Dreqi, të coptuar në 7 shtete ( perfshi dhe Turqinë ), e te shperndarë ne tere Botën,
  të dhunuar, të nënçmuar, të maskrauar dhe të zhdukur.

  Sa për rikujtim, disa kujtime të Ekrem Bej Vlorës:

  ” Një ditë; kur mos ti keni më Kullotat e pafundme të kësajë Perandorie,
  Ju do të hani nëri tjetrin në atë Shqipërinë Tuaj të ngushtë dhe të varfër.
  Ai nuk foli atëherë si Ministër, por si një Turk i thjeshtë, i bindur dhe i ndershëm.
  Dhe kishte pasur të drejtë. ”

  ” Sa e sa herë më vonë e kamë kujtuar Kajmekamin e El-Maanit,
  kam kujtuar ato qindra e mijëra Shqipëtarë që kamë takuar edhe në qoshet më të
  largëta të Perandorisë, të cilët në Toka të huaja urdhëronin mbi njerëz të huaj,
  vetëm e vetëm se quheshin “Shqipëtarë”.

 14. shqiponja e zezë says:

  Nga një njeri që nxori papas e agimit të artë në emisionin e tij për të sharë flamurin shqiptar nuk ke se çpret tjetër. Në greqi do ja kishin futur kokën ke bytha. Në Shqipëri leh akoma. Për ktë ka faj Rama. Vetingu nga këta analoqelbësira duhet të filloj.

 15. juristi says:

  Nuk po e ndyj gojen jam plotesisht i bindur qe Zhei i meriton epitetet dhe ofendimet qe i behen.Ky kujton se populli shqiptar e ka harruar takimin e ketij bixhozxhiu me kryetarin e agimit te arte ne greqi ky ja shane shqiperine e shqiptaret deri ne kusheri te tete,ku i perdhosen flamurin shqiptar si lecke e ku e fyen dhe poshteruan kombin tone deri ne palce.Ky njeri pa vlera duhet te jete subjekt i sherbimeve inteligjente

 16. lesh e li says:

  Ke shume vrer o njeri. Aq shume vrer ke, sa duke mos e derdhesh dot te gjithin mbi ish mikun tend, nje pjese te mire te vrerit ua hedh shqiptarve. Duke I poshtetuar por dhe duke e ndare vendin ne pjese. Njeri i piste.

  1. Shqiptari Ilirise says:

   Shkrim tendencioz,i sforcuar i mbushur me sofizma.
   Duket që Zhejit mbyllja e hapësirave për të shkulur para andej këndej,ja paska dhënë pasojën pikërisht te pjesa e trurit që prodhon llogjikën.
   Qënka shumë rëndë!Bëjini një derman se gjynah nga zoti!

   1. 19 says:

    Sa gjynaf paska ik fare inati ja ka eresuar arsyen .

 17. Kryqi says:

  Gjergj Kastrioti u vinte hakut jevgjiteve te anadollit. Rrofte shqiperia katolike.

  1. naimi says:

   ti kryqmut dije se ne kohe te gjergjit te madh shqiperia nuk ishte katolike, por ortodokse. shqiperine katolike e bene habsburget kryesisht ne shekullit 17-18 dhe shqiptaret lane fene e vjeter te bizantit duke u konvertuar ne myslimane dhe katolike per te mos u konvertuar ne greke e serbe, sic u bene malazezet e veriu I greqise..

 18. Qinami says:

  Ti o Zheji meqe je 360 grade je pasbythor dhe allator para e mbrapa. A nuk e fillon emisionin me emrin e Rames dhe e perfundon po me emrin e tij? Kjo do te thote se e ke fiksim dhe nuk ben dot pa të. Ai te mban gjalle, eshte lenda e pare qe ti e tjerr dhe na i ben lajme si ta do bytha.

 19. LORA says:

  Ky termet,kalkuluar per nevojat mbijetuese te zhganit te integruar kusaro-kriminal dhe antishqiptar te tri dekadave te fundit, nuk i permbushi pritmerite e tyre krethemelese,per gjunjezimin e Kombit tone.
  Po e deklaron vete,me shkarrashkrimin e siperm,
  tur-bozhur-majmuni me diarrene e tij mendore,ndane -bythore,,,
  Shqiptaret, nen drejtimin e qeverisjes se Edi Rames, jane te vendosur t’a perballojne kete sfide ekstreme dhe buzeqeshja do te triumfoje mbi trishtimin e humbjeve dritheruese.Falnderim zemre kundrejt aktoreve dhe shteteve qe jane ne krah te Popullit Shqiptar
  TUNG.

 20. dhembeli says:

  Pse u katandise ne kete terexhe ,o katran me boje ,o zhul !?
  Po te ngjalleshin prinderit e tu e te te shikonin si je katandisur, do te thoshin:- Me mire te kishim bere nje kercu e te ngroheshim ate dimer ,sesa beme kete hajvan; qe na turperoi e prishi imazhin.
  Thirri rradakes o zhul !

 21. loku says:

  Nuk i del inati pleres Zhej, sa me shum ta shash Edin aq me shume i ritet reputacioni…..

 22. vlora says:

  Turi nga sa kam degjuar me ramen keni qene miq .Une di qe i yti mishin ta ha po kocken ta ruan .Ti nga urejtja e ke shkelur kete thenie te arte te popullit.Ti per ramen ke aq smire dhe urejtje sa po i ha dhe kocken>Sa posht ke rene

 23. Luli Hollande says:

  O zhej te zhkerdhefshin ruset e serbet me liver shtepie. O idiot qe pi droge poshte urave te lanes. Ketw nje gere shqiperine te te behet dge te eci se kurvar si ju pi e shkaterroni shqiperine. Ptu cfare te permban pragu i shtepise o koke loqe qeni.

 24. Turi moracaku says:

  ZHEJI QE LAHET NJE HERE NE VITE E KA BERE RAMA TE FLASI ME VEHTE I DEL RAMA NE ENDER .
  O ZHEJI O KOQE KANDARI E KE NE GENE TRADHETINE KE NDERUAR MBIEMRIN SE NUK E E KE ZHEJI TI PLEHRE TI FSHATARE I TIRANIZUAT TI QE NUK JE AS GREK AS TURK E AS SHQIPTARE PO JEVGJITE

 25. timo says:

  Dështakët kanë urrejtje patologjike,sidomos, për shoket e tyre të sukseshëm. Aruri është një kapion dështaku.

 26. tarrasi says:

  NUK ESHTE KOHE E HUMBUR,NDONJEHERE QE TE TE LEXOSH TY,TI JE NDER ATA ANAL-ISTA,QE KE FILLUAR TE ANALIZOSH PROBLEMIN E VRIMES,SE NUK TE MJAFTOI LIBRI VRIMA,E ASAJ SHKRIMTARES,SE PER MOMENTIN NUK ME KUJTOHET EMRI,TI DO KESH PROBLEM ME VRIMEN,KUR NUK TA BEGENIS KUSH,TI JE NJE NGA ATA,QE KUR KE INTERES,E LESHON VRIMEN BADIHAVA FARE,TI JE AQ B.Q SA I KE TE PAKTE SHOKET,PER PROBLEMIN E ARNAUTLLEKUT,DUHET TE KISHE PYTE MIRE NDONJE TE AFERM TENDIN,SE KA MUNDESI QE KE VARTESI BIOLLOGJIKE,NGA ATA,PRANDAJ DHE NJE A.D.N. ISHTE MIRE TA BEJE,PER TE TJERAT,NJE GJE DUHET TA KESH TE QARTE,SE PER TY DHE GRUPIN TEND NUK E CAN K… KUSH.KUJDES BYTHEN TENDE

 27. foti says:

  Si gjithmone e ka hallin tek drejtorlleku i RTSH,nuk i del e keqja per qamet…

 28. Raul says:

  Ky sahanlepires i leshitlikes do të zevendesoje Al Bagdadin e ISIS se ka pamjen e një përbindëshi. Kjo është particka leshelis dhe ky është militanti i saj.

 29. Doni says:

  O zhele o ……. Aq I ndyre je sa ju flet Moskva Te beri fertele Te quajti kopil dhe ti Pi Kafen me kastriot myftaraj. Kur nuk ke moral ti Te mbrosh familjen tende vaj medet né shqiptaret. Por antar Te lidhjes islamike Te beri miku jot qe ju ka futur ne breket e tij e ju ka lidhur ushkurin sali ram berishacic. Paske qene ndryraveci I shekullit . Je ti qe furnizon me pislleqe mediat kunder Edi Rames. Por né fund Te dites mender lexuesve ti hash topollaqet.

 30. Labi says:

  Artur Zheji, gjithe shqiptaria te q… fshin librin e familjes me kuq e me maç. Po si ste hengri mortja mor plehre qe su ngope duke mbjelle helm çdo dite e nate neper shqipetare. Je nder njerezit me i peshtire i kazanit mediatik shqiptar.

 31. Zeologu says:

  Menyre se si kjo qenie Leh pa pushim , do te ishte nje kafshe shume fitimprurese per nje Kopesht Zeologjik.

 32. Arberi says:

  Zheji me ironi e quan Shqiperine arnautlluk, se keshtu e beri Edi Rama duke iu nenshtruar Sulltan Erdoganit. Duhet te lexoni krejt tekstin, e jo vetem komentin e Meros.

 33. fati says:

  Po ore debil, po ajo media jote parabythore cfare po ben ne kete rast fatkeqsie, apo po siguron leket lume per rindertimin e vendit. Qelbesira, ne vend qe te beni sado pak perpjekje per te qetesuar keta qytetare te traumatizuar, jeni hedhur vetem ne shifje e sharje, plehra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *