Dosja “Babale”, Çlirim Peka i jep “zemër” Salianjit para vendimit: Jemi në pritje të pretencës

Çlirim Peka  po i gjendet pranë në këtë moment të vështirë ish deputetit Ervin Salianji, ndaj të cilit Gjykata e Tiranës pritet të japë vendimin për inskenimin e dosjes “Babalja”.

Teksa kryedemokrati Lulzim Basha ka nxjerrë ish deputetët e grupit parlamentar për të protestuar para gjykatës për t’i ushtruar presion trupit gjykues, gazetari e ka postuar foton në rrjetin social Instagram ku shfaqet duke inkurajuar Salianjin. 

Ky i fundit, rrezikon deri në 5 vite burg pas fakteve, dëshmive dhe tabulateve telefonike të zbardhura nga grupi hetimor, të cilat e ngarkojnë ish ligjvënësin me përgjegjësinë e inskenimit të çështjes “Babale”.

Gjithësesi, me shokë si Çimi burgu për burrat është. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Dosja “Babale”, Çlirim Peka i jep “zemër” Salianjit para vendimit: Jemi në pritje të pretencës”

 1. TORI says:

  kesaj dyshe i mungon vetem kafazi

 2. RROK CUBI says:

  Keta te dy,jane per samar

 3. Bake says:

  E perdori ket koqen Salilanji ,PD-ja gjith ato vite, tani do haj burgin nga budalliku.
  Fiks po I bojn percjellen e fundit me an te qimave dhe legenave te tjer. E morren me qaf cunin…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *