Ilir Meta, debat me Ylli Rakipin: Se lëshoj Presidencën, po e pashë keq thërras popullin të më mbrojë. S’jam Bashkia e Kavajës unë

Ilir Meta gjatë një debati me Ylli Rakipin, thotë se nuk e lëshon Presidencën dhe nëse e sheh keq punën, do të thërrasë popullin ta mbrojë.

Ilir Meta: Presidenti nuk u ikën përgjegjësive. Të gjithë të marrin përgjegjësitë e tyre dhe populli ynë të ndërgjegjësohet më shumë.

Ylli Rakipi: Nuk jemi të iki presidenti dhe të marri edhe Ramën me vete. Unë i këtij mendimi kam qenë, por nuk jam më. Gjithë loja e opozitës ishte një teatër, ishte një film. Erdhi vera dhe do zhvishej me rroba banjoje.

Ilir Meta: Ju thatë që keni qenë me këtë mendim.

Ylli Rakipi: Po isha dhe jam, por ky mendim duhet të vazhdonte. Jo të hante një pëllëmbë dhe të zbythej. Nuk duhet të stepej dhe të lejonte të shumëfishohej ndikimi.

Ilir Meta: Presidenti nuk ishte që opozita të largohej. Ajo mund të luftonte edhe në parlament edhe jashtë saj.

Presidenti po qëndron në institucion. Po lufton dhe nuk e lëshon atë institucion dhe kur ta shikojë situatën më të vështirë ka punë me popullin shqiptar dhe kam besim që populli do t’i përgjigjet presidentit të vet.

Sepse Presidenca nuk është bashkia e Kavajës dhe Devollit që hyhet me kaçavidë.

Në lidhje me pyetjen për sigurinë e tij, Meta tha:

Unë kam një fat të madh që kam lindur në malet e Skraparit. Nuk ka presion që më thyen për Shqipërinë, por popullin dhe për Kushtetutën”.

REMOTE_ADDR:[]

51 komente në “Ilir Meta, debat me Ylli Rakipin: Se lëshoj Presidencën, po e pashë keq thërras popullin të më mbrojë. S’jam Bashkia e Kavajës unë”

 1. serveti says:

  TE LUMTE , MOS E DOREZO , KOMUNISTAT VDESIN DHE NUK DOREZOHEN …..AMA , AMA , AMA…..AMA PO U DOREZOVE KE SHUME GJERA PER TE DOREZUAR …DERI TE HALET E MACEVE……

  1. Shkelqim says:

   Sjellja tipike e nje te mbaruari!
   E ka shume te qarte qe do ma haje mutin e si te gjithe diktatoret flet ne emer te popullit!
   Ky vetem po beri ndonje pazar me ramen shpeton!

  2. Kalec Dega says:

   Ske nevoje te mbroje populli , ne e dime shume mire se kush te mbron ty, sepse mbrojne vetveten, nuk duan qe murit te mafies ti shkeputen ndo tulla, ai qe te vuri / zgjodhi si Presidentin ma t’mire qe ka njohur Al banistani.

   Pra, si konkluzion, Likja ska nevoje per popullin se e mbron Edvin Rama e Saliu.

  3. Kalec Dega says:

   Shikoj vetem urrejtje per Presidentin e Shqiperise zgjedhur nga vete Kryeministri i Shqiperise. Perse gjithe kjo urrejtje per Floririn e Rames?

  4. Zigur Qorri says:

   Skraparlinjte jane thjesht hajdute, den babaden, kjo dihet shume mire. Edhe ne kohn e pacientit te Isuf Kalos, ata te tille ishin, por e ushtronin vesin e tyre si magaziniere ne ushtri e polici. Edhe baba i Likes magazinier ka qene, shef veshmbathjes. Prandaj mos e akuzoni se ka ardhur ne politike pa breke ne bythe, ka ardhur me bythe me breke te gjata, ushtari. Pilaf e makarona Likja vuuuu dhe koka si qen stani. Ik ore Like shiti diku tjeter ato pordhe, se nuk te hecin ne Shqiperi, je perfaqesues i regresit shoqeror, intelektual dhe politik.

  5. PARTIZANI MEKE says:

   Ore “servet”,
   po c`lidhje ka ky palo-president me te qenet komunist?

 2. blerta says:

  NUK KA POPULL QE TE MBRIO HAJDUTIN E FLORIRIT.
  ESHTE FAMILJE KRIMINALE…
  HYRI NE POLITIKE ME NJE XHAKETE….
  SOT MILJARDER NE EURO….
  SIGURISHT ME ” RROGE “….
  ZOTI TA DHENTE KU TE DHEMB ME SHUME….
  NE BURG DO SHKOSHE….

 3. Roberto says:

  Cilin popull therret ti o zagar??? Mercenaret e tu po pa per popullin harroje. Kush te vjen ty or legen. Pse e la mendja popullin te lere koken per ty?? Ne fakt ti e therret,e therret. Ja ke Cim Peken dhe ate aktorin. Ti bjeri ciftelise dhe beheni nje treshe serioze.

 4. Fredi says:

  Ik o Like po ishe burre dhe ballafaqohu me drejtesine se po vajti puna per popull do te te futet populli ne presidence dhe do te nxjerrin qe andej me nje hell druri qe te hyn nga b..tha e te del nga goja si bagetite qe i shkojne ne hell.Te leverdis me mire ne menyre demokratike dhe ligjore o kokloqe.

 5. Xha Braho says:

  Futini hurrin ne bythe malokut te Skraparit. Vetem logjiken e hurrit njeh kategoria e dythundrakeve ripertypes.

 6. USA says:

  Ik ore l.qe trim ti te kemi pa sa trim ishe je fshehur pas rojeve o delfini I sales. Jep i leket shqiptareve ate bej po si ndyen njeri duart me ty 15 kateshi 99 trimi.

 7. LIKJA says:

  PIRDHE LIKE PIRDHE TI DO SHKOSHE NE BURGE PER VRASJET VJEDHJE KORRUPSION E TI THUA POPULLI KJO TREGON QE TI JE LARGUAR NGA POPULLI .

 8. the american says:

  per popullin e ke per huliganet qe i paguan me parate “e huazuara” nga… populli?

 9. Opinjonisti i pa_anëshëm says:

  Ik o turp kombëtar! Neveri për sjelljen tënde prej njeriu të vogël gojët e këqia thonë KRIMINALE… ti ke ÇREGULLIM BIPOLAR, njësoj si keqbërësi tropojan ..ju jeni për tu “lidhur fooort”…dhe do ju “lidhin”….çështje kohe,por dihet fundi fundërrinave me kollare SPAK_u po vjen…ardhsh i mbarë o SPAK..tik- tak..tik_ tak…..

 10. Boston says:

  OMG ky ka lajthitur nuk di cfare flet

 11. i varferi says:

  O Ilir qe paskeshe qene idiot fare e mesuam, veç hajdutellekut dhe kriminalitetit me “kokepalaret”, por sot je kthyer ne qesharak fare si qen, si mace, si bide… Ti mund te rrishe aty deri sa polici te te nxjerre per bythe dhe te te hedhe ne Lane. Une s’marr vesh se cili popull do te mbroje ty ka krimi dhe shjaterrimi qe po i ben shtetit. Keta qe komentojne jane popull apo jane armiqte e tu? Keta qe jane kunder ty jane popull apo jane armiqte e tu? Kush eshte ai popull qe do mbroje ty kur ti edhe gjate kesaj kohe ke bere krimin monstruoze qe nga dita qe s’ishe futur akoma ne presidence i bere thirrje popullit te rrembenin armet, u jepje para me zarf per te bere deputete ato dhembekanxhat e Jalit-Himare per te mos thene bordello dhe me baballaret e tyre ne Fier qe shisnin shtepite nga tre kater here, pastaj deshe te vrisje veten, s’e vrave, deshe te jepje doreheqje po te fliste Venecia, nuk u dorehoqe, deshe te na mbushje mendjen se nuk kishe shkele kushtetuten , e shkele dhjetra here duke filluar qe nga mos shkarkimit te ministrit te jashtem e deri tek dekretimi i Asaj femres se Ali-beut ne gjykaten kushtetuese…. E di çfare do te beje populli ty Ilir? Do te fus nje hell ne bythe dhe do te çoje per laraska e e ke derdhur kupen disa here. Mbaje mend , pa vazhdo te derdellisish se te duket se do shpetosh ti dhe Saliu. Edhe po s’te denoi drejtesia shqiptare, do ta bejne vete drejtesine “kokepalaret” me ju. Eshte mbush kupa , Ilir.

  1. PARTIZANI MEKE says:

   Jam in nje mendimi me tendin “i varferi”!

   Qe populli ne pergjithesi dhe ne si shqiptare ne vecanti per nje kohe shuuuuume te gjate jemi treguar LOLO e madje te verber, kjo nuk diskutohet! Ja ku po e marrim “sherbimin e duhur”, qofte nga ky i ashtuquajturi President, qofte nga Sale apo Ed`bythqiri/-rat me gjithe larot e tyre…

   Per cilin popull e fjalen or ti? Uroj, qe edhe ata bandite, qe ke apo mund te kesh akoma prane e pas teje, te kuptojne, qe jane ne krahun e gabuar!

 12. Korcari 1 says:

  Populli??Vertet e ke?Populli te do ne burg o zagar!!

 13. ndue says:

  Ilir floriri qe do hikesh ne burg…. Hajdut dhe vrasrs.

 14. luani u.s.a. says:

  Cili popull e mbron kete hajdut qe vodhi pasurine e shtetit shqiptar qe shkatrroj dhe varferoj vendin dhe popullin!

 15. Timi says:

  Idiot komplet, hajdut e i korruptuar

 16. Tonqe says:

  Ske faj ti o xhuxh po ky popull qe nuk ju rrjep si kurva dobiqin gjith njesoji jeni mashtrusa hajduta te pa bes

 17. Skraparlliu says:

  Per ke popull e ka fjalen ky super ordiner Nuk i ha populli keto dallaveret e Ilir Metes Populli u lodh me kete fundrin mashtrues per 30 vjet Nuk mbahet dot mbas fijes se barit dhe nuk ka njeri ta shpetoj,edhe zonja e pare e tije e ka lene ne mes te rruges dhe nuk i shkon mbas. Medemek se do dali e lare. Por te dy e kane pak. Varjen ne litar

 18. koba says:

  Burrec Bajgash .Je koqe kandari.Te ka ardhur FUNDI.Ke shume gjynahe per te lare .Me mire mos Bezaj rri urte se nuk ke cfare ben.Prite fatin tend.Do te permendesh ne histori si hajduti dhe Pegeri me i qelbur.

 19. Ola says:

  Po po ne ate krah fli se do ngrihet populli te te mbroje.po skini faj po behen 30 vjet qe sju ka hyre gjemb ne kembe.

 20. Ku gomar qe cdo gje mund te jete vetem president nuk mund te quhet. Uroj qe ta therresi popullin qe ti japi nje te rrahur per te mirat qe i ka bere. Popullin ndoshta e kujton loder epileptiku.

 21. arbert says:

  Do zoti e shofim dhe kete film ,liken me nja 200 petrita duke mbrojt presidencen .Ah more koqe ,te gjithe flisni per popullin vetem kur ndodheni keq,talluni me shqiptaret,ndoshta e meritojme sepse nuk ngrihemi nja 20 mije veta dhe ta bllokojme presidencen tende deri sa te shporresh. Ti e ke vendin ne koshin e plehrave o president mumje,ti ke marre fund po se ke kuptu akoma.

 22. Piro says:

  Nuk del ti nga zyra? Te nxjerr ligji, o katundar, dhe nuk futet fare trimria ne kete pune.

 23. Kozmai-Boston says:

  Ty as Monika nuk te vjen populli nuk diskutohet fare qe jo

 24. Donald says:

  Skraparin dhe Kombetarin I ke …… Me kohe ti …….
  Edhe malet ja tunde Skraparit duke shkulur, vjedhur mermerin .
  Per ke popull flet ti ore m…m….. Popullin qe vodhe shkaterrove vrave e I quajte koke palare. E sot studjon kungujt e tu me nga 300.000 paund paund né vit. Kush ti la ty Mona apo e jema e mones.
  Apo popull quan cimin besin qe pastron parate. Oh harrova ke Ramushin qe me vjen keq qe ju ka mik ty e berishen. Populli Te kerkon zvare ty edhe Monen…… Harroje Skraparin se do te jete I pari te vare ne lisat e Cepanit.

 25. Donald says:

  Skraparin dhe Kombetarin I ke …… Me kohe ti …….
  Edhe malet ja tunde Skraparit duke shkulur, vjedhur mermerin .
  Per ke popull flet ti ore m…m….. Popullin qe vodhe shkaterrove vrave e I quajte koke palare. E sot studjon kungujt e tu me nga 300.000 paund paund né vit. Kush ti la ty Mona apo e jema e mones.
  Apo popull quan cimin besin qe pastron parate. Oh harrova ke Ramushin qe me vjen keq qe ju ka mik ty e berishen. Populli Te kerkon zvare ty edhe Monen…… Harroje Skraparin se do te jete I pari te vare ne lisat e Cepanit.
  Lexo Lexo mesazhet e komentet qe ben populli per ty e sidomos Monen tende.

 26. Donald says:

  Skraparin dhe Kombetarin I ke …… Me kohe ti …….
  Edhe malet ja tunde Skraparit duke shkulur, vjedhur mermerin .
  Per ke popull flet ti ore m…m….. Popullin qe vodhe shkaterrove vrave e I quajte koke palare. E sot studjon kungujt e tu me nga 300.000 paund paund né vit. Kush ti la ty Mona apo e jema e mones.
  Apo popull quan cimin besin qe pastron parate. Oh harrova ke Ramushin qe me vjen keq qe ju ka mik ty e berishen. Populli Te kerkon zvare ty edhe Monen…… Harroje Skraparin se do te jete I pari te vare ne lisat e Cepanit.
  Lexo Lexo mesazhet e komentet qe ben populli per ty e sidomos Monen tende.
  E shikon edhe Ylli Ra-ki-Pi cte ben. Eh edhe saliu qe e do shume do Te bej kurban. Al Ilir Ilir

 27. am says:

  Do e mbrojë Mona me Titin.

 28. Nora says:

  Ha nje mut te madh oIlir Meta. Negjithe keto vite nuk kam hasur kurrenjehere te vetme te degjoj e nuk lexoj kurre nje koment te jete me ty o ndyresire. Vertet e ka ky populli doembroje.???? Po te mblidhen me shume se 30 veta qe e duan kete fytyre te poshter, une do te shokohesha. O zot ,populli thote….

 29. M.populli says:

  Ne qofte se ka popull te mos prese SPAK po te cohet e ta theri ate mu ne zyren e presidences.mos kujtoj se I harojme krimet e bera e vjedhjet e tij
  na ka vjedhur perpara syve ka vjedhur floririn e shqiperise pazare eurosh te dukumentuara me video ka vrare eka helmuar me virusin e kancerit njeres te ndershem vetem per te zhdukur provat.po siduket dita po afohet per keta plera.shume shpejt do kuptoni ke kemi per presidet

 30. h says:

  Shpresojmë të biesh në duart e popullit,ti shkërdhejë ato baxhellat adams.
  Këto janë klithmat e frikës se e di çfarë ka vjedhur ndyrësira.

 31. Olimpia says:

  O kryehajduti Ilir Meta…ka nje menyre shume te thjeshte per tu larguar…GJ.Kushtetuese te largon,parlamenti zgjedh presidenten e re…LULJETA BOZON,i japin nje zyre te thjeshte tek Muzeu Kombetar. Ti do te tmerrohesh kur qindramijra njerez nga trojet shqiptare,perfshi edhe nga Skrapari patriotik, do te vershojne ne sheshin Skenderbej ne perkrahje te nje intelektualeje te madhe perballe nje gangsteri,,cikagojan,, ,hajduti me i madh ne Europe.

 32. Nardi says:

  Ky karabush per popull ka parasysh Qim Peken ,Bes Kallakun,Saliun,Andin,Ylli Raqipin,Arturo Zhelen,Mark Markun,Agron Gjelmarkun,Fatos Lubjanen,e ca karabusher si vetja ,ndersa me shiperine pressupozon femijet parallinj qe ka çuar ne Angli per studime me parate e vjedhura te ketij populli dhe Monin se bashku me fam.e saj!Ky trim skrapari qe ka lindur ne malet e Skraparit do te rrethoje presidencen me bixhozxhinjte e LSI e do ta shpalle teritor te huaj ku kerkush nga shteti shqipetar nuk ka te drejte te hyje!Thone qe do te ule flamurin shqipetar dhe do te ngreje ate te mbreterise ofshore ku ka te depozituara edhe parate e floririn e vjedhur!Ndaj kujdes me kete gjigand e te paepur !Skrapari nuk eshte Kavaja !

 33. Lexusi says:

  Debat me vetveten, per te thene se sa i forte eshte , dhe populli I ka syte vetem nga “udheheqesi” .

 34. BRSS says:

  DO DALESH SI BIR KURVA ME NJE KEMBE

 35. mark says:

  e ke thene disa here kete ” jam nga malet e skraparit “.
  mos do behesh komit andej ?????????????????????????
  po dhe ne vrime te mones te futesh , e di si te nxjerr amerikani
  si ate derrin qe e nxjerr luani nga vrima ne toke dhe uleret

 36. Dada says:

  Une jam nga Skrapari do te mbroj hajdutin e presidences💩💩💩

 37. xha Bidoja says:

  O Like! Do nje keshille prej miku;
  Sa je akoma me duar te zgjidhura, mblidhi leket nga i ke dhe ku i ke, futi te gjitha ne nje valixhe, mere dhe Monen, nisu per nje vizite miqesore ne Mozambik dhe kerko atje azil politik. Degjome mua evlat se vetem une te dua te miren, gjithe te tjeret duan te te shofin varur ne litar.

 38. SKEMBI says:

  Perse O “LIKE FLORIRI” i harron populli bamat e tua dhe te ”VICIDOLASIT”?””
  Mjere tradhetaret qe per 30 vjete Ja shkaterruan folene SHQIPONJES SE EUROPES PLAKE!

 39. Nje president koqe kandari, po qe per popullin ai te don te pjekur te gjalle, po i bere thirrje per t’i kerkuar ndihme te erdhi ne presidence dhe te vari nga bolet ty dhe familjen tate kriminele.

 40. BRSS says:

  ÇIFUTI X I KE RENE PIKES MOS FOL ME SHUME 👍

 41. Free says:

  GOMAR me ZILE ….Populli nuk te zgjodhi President …ti je kompromis i krimit te organizuar qe ka zene per fyti kte popull.

 42. Tarasi says:

  o baxhelle nga skrapari cfare flet? cili popull te mbron ty? ska me popull budalla edhe shqiptaret po hapin syte……te vijne pas vec qente qe kane ngrene ndonje kocke prej teje asnje tjeter…mos e perdor fjalen popull se e ofendon o bushter

 43. Tarasi says:

  edhe ai trapi me zile ka me shume popull nga ty …si e ka emrin ..a po..kujtim gjuzi

 44. ED TIRONCI says:

  kokrra e gamorit ke qene ne fakultet…kokrra e hajdutit tani qe te dhane potere.je misherimi i se keqes o kokelope.kush cohet per ty o legen i cpum…ske faj se ke 30 vjet qe spunon ..po merresh me politike.kur mendoj qe politika shqiptare mbas 90 u mbars me njeres si ti..me vjen te ulerij.ne fakultet me dhjeta ishe po ekonomi politike studioje…dru me pre domethene..ne rec e ke vendin..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *