Pas dëshmisë së presidentit Ilir Meta, Ardian Dvorani thirret në Prokurori

Ditën e sotme, presidenti Ilir Meta ngjiti shkallët e Prokurorisë së Tiranës me ftesë për të dëshmuar pas dorëzimit, të padisë për shpërdorim detyre ndaj kreut të KED Ardian Dvorani.

Burime për TCH konfirmojnë se Dvoranit i është dërguar ftesë nga Prokurori Alket Mersini për të qenë prezent ditën e nesërme në orën 10 të paradites, në Prokurorinë e Tiranës.

Burimet thonë se do të merren në pyetje gjithashtu dhe anëtarët e KED, Arta Marku, Vitore Tusha, Fatjona Memcaj dhe të tjerë.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Pas dëshmisë së presidentit Ilir Meta, Ardian Dvorani thirret në Prokurori”

  1. Rrumpalla says:

    Ky është prokuror apo lopçar Si është e mundur që presidenti mund të dalë mbi një vendim kolegjial ( grupi)?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *