VIDEO/ Rama në familjen Greku që humbi 3 persona nga tërmeti: Ku punon ti (djali ishte pa punë), gjejini një punë

Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar edhe nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka zhvilluar një vizitë në familjen Greku nga Thumana, e cila humbi tre pjesëtarë si pasojë e tërmetit tragjik që goditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit.

Gjatë bisedës në banesën sociale në Shkozë të Tiranës, kryeministri e pyeti Dorjan Grekun se ku punonte.

Rama: Ti ku punon?

Greku: Jam pa punë!

Rama: Gjejini një punë djalit (i drejtohet shoqëruesve të tij)

Veliaj: Ka qenë në Francë.

Rama: Na thuaj kur të jesh gati dhe ne jemi gati të të ndihmojmë…

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “VIDEO/ Rama në familjen Greku që humbi 3 persona nga tërmeti: Ku punon ti (djali ishte pa punë), gjejini një punë”

 1. Zamir says:

  Ti o mashtruesi me i madh qe na hiqesh si bamires tani, jepi punen tende se e sigurt 100% qe e ben me mire se ty!
  Edhe sikur asgje mos te beje (se asgje spo ben dhe ti) se paku nuk do vjedhi si ty me ahmetaj e kopene tjeter te hajduterve qe ke vene

  1. KUJTIM PUSHKA says:

   RAMA BURE SHTETI
   QENTE LE TE LEHIN
   RAMA PO BEN DETYREN QE NUK E KA BERE NONJE KRYEMINISTER TJETER NJERIU ME I MATH QE KA PARE SHQIPERIA

  2. abc says:

   Na mbyten Greket aman.
   Mire ne jug, po c’ne Grek ne Thuman.

  3. naimi says:

   bravo zamir, me mire te mos beje asgje se sa te prishe si ky..

 2. Tarrasi says:

  Zamo shko merr ilacet e depresionit o mavri me boje. Je per ibret. Po qesh blogu me ty o i handakosur.

 3. Vlonjati says:

  Ik fshi bythen o zamir mavria, ose dil nga baba mondiali i hashures.

 4. Juli says:

  Pir.. se lirohesh o Zamir !!!!
  Të gjithë shqiptarët VJEDHIN nëse i bie rasti.
  Drita , ujë, kablla,shina,puseta,në spitale,në administrata,doktorrë,avokatë,juristë yhyyyy sa ka akoma. A nuk janë shqiptare !!!!!! Vëllezërit motrat,kushërijtë,….. e tu ,të aitij këtij ….
  SHQIPTARË JANË. Nuk janë kinezë !!!!!!

 5. Fshatari says:

  Ti Zamir je lindur apo në vite më pas je mavrosur nga skizofrenia?

 6. Ka hapur mjekerresia e tij 300.000 vende pune me General Motors Fantazm… prandaj ky djali deri dje nuk ka punuar, sdinte ku te punonte, ku te futej… Rinia Shqiptare s’mund te jetoj pa rroga te standarteve Europiane… nje karton 2+1 ose 10+1 kushton sa syte e tij qe ti pellcasin… mos e nga rraqet shtepiake,makinat fluturuese qe pritet te dalin… po te ket shpirt njeriu Mjekerresia e tij jep ca para nga xhepi i poturreve te tij… Akoma ndjejme keqardhje per te atin e tij qe jane familje artistesh dhe kane perfunduar me nje mod te tille…

 7. Falcon says:

  Çfarë e ka atë rrobën e zezë përsipër Rama – duket si murg.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *