Adi Krasta: Do kemi një fund të trishtë, nëse nuk reagojnë qytetarët të ndalin Ramën

Adi Krasta pas largimit nga News 24, ka nisur një emision në Kosovë, tek Berat Buzhala.

Dhe natyrisht, kundër Ramës.

Ai thotë se Shqipëria do të ketë një fund të trishtë, nëse njerëzit nuk reagojnë.

“Nese fakti eshte nje informacion i verifikueshem atehere mosekzisteenca e shtetit shqiptar pas termeteve eshte fakt.

Edhe diletantizmi dramatik i qeverisjes, madje dhe nervozizmi i skajshem ne fytyren e lodhur e te deformuar te saj.

Kur sheh kronikat qe i shpetojne policise se informaconit dhe agresivitetit te deshtimit, sheh fytyra te lodhura ku lexohet pa fjale trauma jo vetem nga termeti por edhe nga njeriu.

E kaluara e tashme na ben te qeshim hidhur e me shpoti.

Syte i kemi tek e ardhmja. Ajo qe qendron si vater e ndezur e alarmit te brendshem eshte Shqiperia e pas disa muajve.

Shqiperia, edhe kur lekundet nga termetet, edhe kur abuzohet nga fjalet e gjestet, edhe kur vidhet e tallet, eshte e njerezve te zakonshem.

Ata, ne, nuk duhet te lodhemi e te frikesohemi.

Nje kryetar bashkie hajdut dhe mashtrues duhet ta dije cfare mendohet per te.

Propagande te shfrenuar ata, te verteten kokeforte ne.

Ndeshkimi per nje krim ndaj popullit dhe atdheut duhet bere edhe pertej votes.

Vota tanime eshte bere e pamjaftueshme.

Sikurse është jetike dhe e pashmangshme te rrisim aktivizmin, pertej militantizmit te partive.

Dikur ndaj nje skandali publik kishte reagim njerezor te menjehershem. Sot pafytyresia populiste na ka bere te pandjeshem.

Shoqeria shqiptare eshte e detyruar te reagoje mencurisht.

Le ta kalojme luften mediatike, te online.

Mbyllja e faqeve, sulmet ad hominem, mbyllja e programeve televizive realiste dhe promovimi e financimi i sherbetoreve te pushtetit eshte reale.

Tallja publike, diskretitimi i propagandes, leximi e dekodimi i dyfytyresise dhe i veseve qe drejtojne sot Shqiperine eshte me i forte se vete vota.

Vota ka treguar se blihet. Shpirti i lire demokratik jo.

Le la leme kete pushtet pushtues te thermohet. Eshte e tepert ta bejme ngjarje.

Le te forcojme qytetarin.

Te behen padi te medha si te Nurembergut per pushtetaret pushtues qe dehja e momentit dhe mosndeshkimi i paraardhesve te tyre u krijoi bindjen e rreme se nuk do paguajne.

Te vazhdoje diskretitimi i hajduterise dhe karagjozlkekut.

30 vjet eshte shume per te kuptuar se ky vend do kete nje fund te trishte nese shqiptari i zakonshem nuk do reagoje fort per demokracine, ligjin dhe llogaridhenien.

Nje fund vjen natyrshem. Por nuk duhet te na mjaftoje. Te bejme presion per rithemelimin serioz te Republikes.

Ky atdhe duhet te prodhoje nje zgjidhje te sigurte e afatgjate”, shkruan ai.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

58 komente në “Adi Krasta: Do kemi një fund të trishtë, nëse nuk reagojnë qytetarët të ndalin Ramën”

 1. likefloriri says:

  Dhe zgjidhja e sigurte dhe afat gjate eshte mbyllja e haleve te tilla, te cilat po ndotin kete vend. Po sigurisht qe gjenden edhe hale te tjera ku ky debili vjell vrer kunder vendit te tij. Ai do berishen, por tani i ka dale ne krah. Plehrat e kane vendin ne kanalin e ujerave te zeza, ajtje ku ne fakt ka shkuar.

  1. Raimond vlonjati says:

   Shume mire thote Krasta !–Rama eshte nje funderine ne cdo aspekt dhe nje hajdut i papare ndonjehere .

   Ky Kryeminister hajdut nuk ndalet me vjedhjet e tij, dhe tani ky vjedh me arrogance pa pyetur per ligjet, sepse ka mbeshtetjen e Amabsades Amerikane dhe te medias se korruptuar

   Duhet gjithe populli te ngrihet edhe me arme ,kunder ketij hajduti qe ka pushtuar kreun e Qeverise dhe te PS-se

   1. XheJ eN Bi says:

    Raimond vlonjati ….
    Fleks….ke kaq vjetë që vetëm budallallëqe shkruan .Po mirë o Mondi kë të vëmë në krye ,mesfushorin tënd që ka kaq vjetë që ri në stol .Edhe ndrimin që bëri vuri një qull dhe nuk ka për të fituar asnjë ndeshje.
    Mondi ,vlonjatët njihen për hajdutë dhe Luli e bën atë punë.
    Monfi, amerikanët nuk janë ballkanas që të mbështesin një hajdut ,ata të nënë koqet në megene ,si ja vunë Saliut.

    1. Raimond vlonjati says:

     Ju qe komentoni ketu jeni te gjithe krijesa primitive dhe injorante me shpirt akrepi.

     C’rendesi ka se kush do vije mor ti. E rendesishme eshte se ky qe esht ne krye te Qeverise eshte nje hajdut i papermbajtur dhe i pa cipe

     Ky esht gjeja me e piste qe ka ardhur ndonjehere ne krye te vendit ,
     Aq me teper ky hajdut kryeminister nuk ka azgje socialiste ne menyren si qeveris
     Ai ndihmon vetem milioneret qe i sherbejne atij , ndersa popullin e thjeshtw ai vdes ne taksa te larta

     Ndersa sa per Amerikanet , ata as qe duan tha dijne fare se ca behet ne Shqiperi
     Ata kane gjithe Boten , nuk do qijn koken me ne

     1. pjeter says:

      Nje theni italjane qe te pershtatet shume” Sei come il bue, che da del cornuto, all’asino”.

  2. Kalec Dega says:

   Sa frike kane arnautet se mos i ndodh e keqja Ismael Kemalit…ene per Enverin nuk i zinte gjumi nga meraku…

   1. Raimond vlonjati says:

    Per Enverin natyrisht qe do e kahin merak , se Enveri i kishte spitalet fakas, shkollen falas , Universitwtin falas , shtepine falas , pune per te gjithe

    Nuk ishte Enveri si ai maloku juaj , Sali lopcari,
    qe i beri te gjitha me leke ne dore , Edhe per te dhjere e beri me leke

 2. Liku says:

  Shko mer surratzhabe…

 3. LULJA says:

  KE SHUME TE DREJTE DUHET TE DALIM NE RRUGE PER TE LARGUAR DEZINFORMUES SI JU GAZETARE E ANAL -IST TE TIPIT LUBONJA BUSHATI I GJYSHI HYSNIUT ME SHOKE DHE TE KERKOJME NJE GAZETARI TE PASTER DHE INFORMATIVE .
  DUHET TE DALIM NE RRUGE JENI BERE TE PA DURUSHEM SI SONILA ZHEJI RAKIPI QE NUK JANE ASNJEHERE OPOZITARE POR PERFITUES TE SYSTEMIT

 4. Tiranasi2020 says:

  Shpresen te ty bashke me Sonilen Lubonjen dhe Bechetin e ka populli shqipetar.

 5. pjetermustakuqi says:

  Ket ven e mori dreqi qekur mendimin intelektual e perfaqson Adi Krasta.

 6. Adi klluf pd says:

  Paska perfunduar ne kosove sa keq po pse nuk u interesua ky kerkonte tv ballshi tv peqini tv cerriku nje anal-ist me page te mire

 7. Sqepari says:

  Na udhehiq Krasta, ti para ne pas byceve te tua. Perpara!

 8. Andi says:

  Qe kur Krasta hengri dru para shume vitesh e ndjeu veten mire. Qe atehere gjysma e trurit nuk i punon nga dajaku qe hengri. Diletantizmin dramatik te kesaj qeverie Krasta nuk e honeps. Ai eshte ne kerkim te profesionalizmit dramatik ne nje qeveri. Pasi vetem keshtu mund te krijohen kushtet qe do ti merrnin edhe gjysmen tjeter te trurit. Mire e ka djali qe ben keto komente. Eshte ne kerkim te mos ekzistences se trurit.

 9. Lilo says:

  Ramë ca kohë rehat pa parë dhe dëgjuar këtë trapin.

 10. Tutu says:

  Ik mor idiot…. cfare te mire i keni sjelle ketij populii… vetem dezinformim dhe servilizem politik… plehra mediatike, jeni pjesa me e panevojshme e ketij sistemi… ishalla martohesh me Berat Baxhellen se shkoni me njeri tjetrin…

 11. Buzuku says:

  Fjalet e pergjithshme pa shembuj, qofte dhe me nenkuptime, nuk pine uje. Shto ketu dhe mllefet personale…Populli thote:”shi punen, Jo gunen”. Kur te flitet per vjedhje eshte e kote pa shembuj, se dhe kjo eshte nje lloj mosndeshkushmeri. So shume duan ta perkedhelin veten disa njerez te mediave; ka dhe ujqer…

 12. lesh e li says:

  Paska shkuar te Buzhala. E ka bere shkrimin per hesap te pronarit te ri. Medioker.

 13. Zen says:

  Paska shkruar vjershe adi krasta. Gjynah i paska thene trurit ike pirdhu. Dikur dukej djale premtues sot e paska humbur busullen. Me ardhka keq. Gjynah.

 14. Llapistat e Opozites says:

  Hani M-U-T hani se e keni falas. Qeras Qeveria!
  Me politiqen si LulBerishMona dhe ptesidentin kokelope, Rama e ka te sigurt qe nuk e heq dot kush nga pushteti, vecse kur te doje vete.
  Analyste si ky Krasta, Zheji, Shullaku, Bejta, apo Veshgjati, llapin shume se jane llapista te politikes ne opozite!!!

 15. Komentuese says:

  Asgje me shume vecse nje lehje e qen- anal- istave. Qenie e deformuar si ne pamje dhe ne permbajtje!

 16. andrea says:

  e vetjmja fytyre e deformuar eshte e jotja Adi Krasta.e bere mut duke i lepire prapanicen Beketit e duke u cjerre per te saqe nuk te beson njeri sikur edhe gjithe Biblen e Kuranin te lexosh permendesh. Fytyra si puna jote na kane bere te gelltisim Edi Ramen, ta tolerojme nga peshtiresia qe na keni krijuar ju, ti sonila mece, zheli, bejtja, lubonja e zagare te tjere te lekeve te krimineleve te Shqiperise. Ik zuzar i peshtire

 17. Lymi Tutit says:

  Nuk vlen te komentosh ate çfar shkruan ky !! Cdo dite dhe nate,TV’et dhe Gazetat jane mbushur me sharje, fyerje,mallkime, akuza,etj.,
  ndaj Rames dhe qeverisjes se tij.Ku e gjeten keta “censuren” dhe “reprezaljet” ndaj shtypit te lire ? Sipas ketyre “figurave”,ne jetojme ne Hene dhe keta ne “Toke” ?! Rama dhe Qeveria,aspak nuk shkelqejne,por si kudo dhe ne çdo fushe te aktivitetit njerezor,”drejton teoria e relativitetit”,qe do te thote : Ramen e heqim dhe e fusim ne Burg,por ku te fusim fleten e votimit,tek Saliu,tek Luli,tek Mediu,apo tek Dashi dhe Nardi ??!! Te gjithe keta qe e quajne veten analiste,gazetare apo persona publike,i shikojme te bejne vetem “pamflete” dhe “hartime” kunder Rames dhe asgje tjeter.Vetem shfrytezojne nevojen qe ka ky palo shtyp,per te “mbushur ekranet dhe gazetat”.Keta dine te bejne vetem rolin e “garipit”,qe nuk ja ben “syri terr”,kur shajne,apo ofendojne nje kryeminister,qe dukshem ua ka mbyllur ” rubinetat e “rrjedhjes se parave”,apo te influences qe deri me sot kane pasur dhe perfituar,nepermjet mbeshtetjes mediatike ! Beni nje “veting” per kedo nga keta,qe ju njihni dhe do te shikoni se ku jane,si i kane bere pasurite dhe cfare e “ushqen” kete lloj protagonizmi fallc.Lymi Tutit

 18. juristi says:

  Aman o Doktor Saliu me thuaj a je merzitur ndonjehere preje ,te lutem aman.Ky eshte Krasta qe pretendonte behej Pipo Baudo shqiptar,qe e kthen ne aksiome thenien Qeni Leh atje ku i japin per te ngrene

 19. alberti says:

  Ky Krasta eshte pleher dhe kaluar plehres. Me pamjen e nje lepuri te plakur ky pervers hiqet sikur te jete “ze i fuqishem” qe do shpetoje Shqiperine. Mjerim i madh qe nje gjinkalle si ky pranohet te cinxerroi ne studio televizive.

 20. BRSS says:

  DUHET TE SHELLIM SALIUN QE KE TI PER ZENER TE QIFSHA GRUAN DHE MOTREN MOR BYTHQIR

 21. Beketi says:

  Tashti qe na tha ky , po , por revolucioni nuk udhehiqet me korespondence , ajde na udhehiq , me ty dhe ca sureter si ty populli mund te beje cudira , mund te ndale dhe Ramen .

 22. H says:

  Ramën e heq populli me votime more kar lale. Nuk hiqet me fjalë degjeneratash.

 23. Olimpia says:

  ,Rai 3,,me nje drejtuese emisioni komplet idiote dhe nje mashtrues ordiner ,,gazetar,,shqiptar shpifnin pa piken e turpit ne nje kanal,,te te majtes,,se ne Shqiperi nuk ka liri shtypi.Nderkohe ne Shqiper mund te them me bindjen me te plote se liria e shtypit jo vetem eshte e plote deri ne ekstrem,por eshte kthyer ne anarki gjigande.Ka nje 20 perqind qe eshte ne kufijte e normale perendimore .Pjesa tjeter,80 perqind,eshte nje ,,miting ulerimash te helmuara ,,ku mashtrimi,shpifja fjalori rrugac,terrorizmi i fjales,hipokrizia dhe servilizmi ,mungesa e plote e pergjegjesise,deformimi i fakteve,interpretimi vulgar i ndodhive,mungesa e logjikes debatuese Jane ,,ushqimi ,, i perditeshem qe u jepet shqiptareve.Dhe ne krye te ketyre falangave anarkofashiste gebelsiane Jane Berisha dhe Meta,si dhe ,,sorrat e bardha,,Lubonja,A.Bushati,Zheji,Nesho,Meco,Krasta,Peka,.Natyrisht ketyre u shtohen edhe nje varg pinjollesh bashkepuntoresh te okupatoreve dhe te tribaleve te para 44 s si dhe filo grekoserbet Cani,Fevziu,Curi,Thano, sipas te cileve,Shqiperia,, eshte nje vend me nje grupim njerezish qe jetojne akoma ne pyll .Kurre ne historine e saj Shqiperia nuk ka patur nje ushtri te tille helmuese te opinionit publik dhe antishqiptare si kjo e sotmja.Etalon eshte Lubonja,nje antishqiptar ne cdo qelize.Vrojtojeni me kujdes,perapara se te nxjerre vrerin pas pyetjeve ne ekran ,i xixellojne. syte nga kenaqesia,ferkon duart,ben gjestin e nje burri te mencur dhe fillon ,,ligjerimin,,e tij te ndyre duke e paraqitur vendin si nje ferr dantesk.Dhe ne fund merr fryme i lehtesuar si nje derr ii kenaqur spese drejtuesi ,edhe ai nje ,,sorre e badhe,,nuk i ben asnje verejtje apo pyetje,edhe atehere kur ky gjarper bente thirrje per lufte civile.

 24. Roberto says:

  Shperfytyrimin tend si njeri dhe gazetar e kam pare prej kohesh por te arrije deri ne dalldi nuk ma merrte mendja. Nuk e kexova fare se c’ke thene apo c’ke shkruar sepse e kuptoj vetem nga titulli mllefin qe mban nga brenda dhe e nxjerr neper studio duke sulmuar gjoja me pyetje nepermjet te tjerve pasi tu prish rehatia tek Italiani i Sonila Mecos bashke me gjithe grupin qe kane goxha kohe qe nxjerrin vetem bajga dhe kakerdhi nga goja e tyre. Berat Buzhala?? Nje llum i Kosoves,negativ ne kulm por vazhdimish e kam thene qe llumi shkon tek llumi prandaj mbaje Buzhalen fort dhe pijani lengun njeri-tjetrit se ju ben mire. Ore nuk te pyeta,Saliun si e ke mire?? Me siguri ju ka pergezuar per nismen tuaj te guximshme per t’ja rruajtur Rames para dhe mbrapa🤣🤣
  Me vjen mire per kete. Kjo eshte gazetaria qe kemi enderuar prej kohesh dhe vetem keshtu mund ta bejme Shqiperine si gjithe Europa o ju karallofsha mendjen.

 25. E verteta says:

  Ti je e njejta race me ate qe godet e mbase me e ndyre sepse leh nga nje pozicion pa pergjegjesi dhe i privilegjuar si ” gazetari ” me prostitute qe egziston.
  Ti mund te kesh cdo gje, te mire a te keqe por vete moral nuk ke… ah harrova edhe karizem 0

 26. cicmic says:

  ky ja mori ne goje sales LIVEEEEEEEEEEEEE, ju thoni kina. Po ca presim ne nga ky tip aman

 27. Labi says:

  Ne te sateme te qofte ty dhe atij bubuzhelit Buzhala. Mjere Shqiperia nese pret hajr prej sojit tuaj. Je njeriu me i pavlere i mediave shqiptare. Nuk e ke mbyllur nje vit ne nje vit ne nje emision apo kanal televiziv as ne kohen e Sales dhe as kete te Rames. Kjo tregon se çfare vlerash ke.

 28. Beni USA says:

  Haleja shkoj te haleja, Krasta me Bu-buzhelin nen udheheqjen e Saliut do i hane mutin Rames per te miren e shqiptareve. Kjo eshte ajo qe po presin te gjithe.

 29. Ajet Delaj says:

  Une nuk e kam mik Adi Krasten por e them me bindje se asnje e keqe Shqiperise e shqiptareve nuk i ka ardhur nga Adi Krasta. Ti versuleni 100% e komentuesve nje gazetari se shkruajti nje opinion kjo eshte nje thirrje e madhe se Shqiperia eshte ne prag diktature. Se cfare diktature do jete komuniste, nekomuniste , diktature e mafies apo dicka e perziere kete do e thoni kur ta provoni ne kurriz. Une e kuptoj sepushteti i ka ne dispozicion te tera kadegorite shoqerore por te vendosen ne rresht e ti versulen nje gazetari padyshim nder me te miret qe ka Shqiperia sot eshte veshe duart ne koke. Si nuk e thate nje rresht per Vangjush Dakon qe i ka firmosur shtesat e kateve mbi projetet si me dhene bileta per kinema apo per vllezrit e tije qe kane prodhuar ter balten e Durrsit se nuk mund ti thuash beton atij qe ata kane bere. Migjithate une nuk di ndonje vend ne bote qe i ka ardhur ndonje e keqe nga liria e shprehjes perfshire ketu edhe Ameriken . Te keqiat botes i kane ardhe nga rreshti e diktatura dhe Shqiperia nuk besoj se do beje perjashtim.

 30. Beli says:

  Gjeniu njeh gjeniun, thotë Gëte, ndërsa një sentencë latine thotë që gomari fërkohet për gomarin. Gomari nga Tirana me gomarin nga Prishtina.

  1. Gri says:

   Shpirt i roberuar! Si buzhala dhe miku i tij Fevzo! Perpjekje e madhe dhe e sforcuar per te fshehur qellimin e vertete te tij! Ka ngelur pa para! Eshte gati cdo hartim te lexoj! S’ka rendesi!
   Nuk shikon se cdo hap qe bene reforma po i tmerron politikanet e degjeneruar te Shqiperise! Flete pa fakte! Perdore perceptime te negativizuara per ti shitur si prova!
   Ne asnje rreshte nuk tregon momentin c’po ndodh! Ne asnje rast nuk permendet fjalet Drejtesi, Termet, Fatkeqesi, … por vtem thirrje per hakmarrje utopike! Ky, Buzhala, Fevziu, e ca te tjere te anales, nuk kuptojne se tashme urrejtja per ta po rritet! Tek qytetaret po formohet perdite e md shumed se eshte nje grup parazite gazetaresh qe etja per para per fame te pamerituar, i ka bere te neveritshem!
   Nga qe tashme nuk gjejne fakte, te pa zhvilluar, te perfolur si te korruptuar, dalin ne ekrane dhe nuk e kuptojne se sa te neveritshem! I keni pare si bejne, si flasin, cfare kakofonie dhe ide te dobta japin! A ka njeri qe i kupton emisionet kakofonike te Fevzos.
   E c’te presesh nga Fevzo! Qe ka frike te lidhe vajzat me djem shqiptar se jane maskilista! Dhe te presesh nga ky njeri negativ hajer per Shqiperine! E ne kete linje eshte e Adi i coroditur! Keta kane vite e vite qe nuk kultivohen e zhvillohen! Kujtojne se hartimet ….do ti bejne te famshem! Por ..eshte e kote!

 31. aleko says:

  thjesht nje njeri I vogel dhe nje egoist individualist, ky eshte edi krasta..pra si hyn as dreqit ne pune!…

 32. Ola says:

  Krasta nuk je gje tjeter vec nje maskara.Sa here te preken interesat del dhe flet me nje gjuhe te terbuar urrejtje dhe hakmarrje.E gjith sa thua me lart eshte prishja dhe demtimi I rendit dhe sistemit demokratik.Ne se je kaq I zoti sa jep mendime dil ne shesh te ” demikracise” krijo nje formacion politik dhe hyr ne gare sipas rregullave ,merr votat dhe rrezo qeverine e sotme,rruge tjeter nuk ka mos ju genjeje mendja ty dhe sojin tend.

 33. bejtja says:

  Topave te tille si Karsta, duhet t’u q.. nenen te te thone baba.

 34. LORA says:

  Mizat e dijne ku e kane vendin;ne mut.
  Ja keshtu si ad-loqja ,
  Cdo fjale me teper,eshte kohe e humbur.

 35. katarakti says:

  Idiot me brire ky Krasta. « Mosekzistenca e shtetit shqiptar pas termetit eshte fakt » ! Shqiperia ka qe nga 1992 qe nuk ka shtet, or cope mishi. Qe kur Millosheviçi tha se e pushtoj Shqiperine po te dua me nje skuader gjuetaresh! Krasta duket se ben pjese te banditet qe dalin ne stadium dhe ulurijne : ”Rama ik”. Po, po. Te iki Rama qe te rivini ju. Qe te vrisni perseri ne bulevard ! Qe te hidhni perseri njerez ne erë, vetem e vetem qe Shkerdheni me Argiten, Meten, Fallxhoren dhe kompani te pasurohen edhe më shume ! Qe te shitet perseri deti ! Etj. etj. Vota, o klloun televizioni, nuk eshte e pamjaftueshme. Ajo eshte alfa dhe omega e demokracise. Ndryshimet demokratike behen me vote. Jo me mollotove, tritol shtyllash dhe urash, apo djegie te kryeministrise. Por vota duhet mbrojtur. Me vendosmeri. Dhe njerezve u duhet shpjeguar se nuk duhet ta shesin voten e tyre. Veçse nese mendojne se te gjithe jane njelloj! Persa i takon qytetarit dhe lirive te tij, ai asnjehere nuk ka qene me i shpenguar se sot. Iku koha kur ne mes te Kuvendit « Kulçedra » kercenonte se do te bej surratin me keq se shollen e kepuces ! Shqiperia sot ka nevoje per me shume rend dhe drejtesi. Me nje fjale per me shume shtet. Te jesh njeri mediatik nuk do te thote se i ke te gjitha te drejtat. Te shpifesh, te shash, te njollosesh, te ndysh dhe gjemb mos të të hyje ne kembe. Kjo nuk eshte liri! Eshte anarshi. Historia ka deshmuar se kur gjendja politike eshte kalbezuar, kur elita politike e ka humbur besueshmerine, ne skene kane dale parti te reja politike. Keshtu ka ngjare ne te gjitha vendet perendimore. Vetem keshtu rithemelohet demokracia. Me evolucion dhe jo revolucion. Revolucioni te çon gjithmone ne diktature. Pra Krasta le te vihet ne krye te ndonje partie politike, ose te formoje nje te re. Dhe atehere te shohe se sa i vlen vertet lekura ! Tani per tani Rama mbetet shpresa e vetme. Pavaresisht gabimeve te shumta. Pavaresisht nese i pelqen Krastes apo jo. Le te dale njê më i mirê, më i zoti, më patriot që ta votojmë me te dyja duart. Deri atehere do te kavardisemi me kêtê që kemi. Cdo kthim prapa eshte vetvrasje per Shqiperine.

 36. Petriti says:

  Fjal te kota dhe pa fakte vetem emocione Ka kaluar koha e fjakeve te kota o lopo

 37. Haka Tekizoti says:

  Një me demek gazetar, një nevrastenik kronik, që në këtë rast është në konflikt interesi me objektin e kritikës së tij për mos dhënie konçesionesh (përfitimesh) si shumë gjobvënës të gazetarisë ndaj qeverive. Fakti që është katandisur të shkojë te Buzhala i vulos të gjitha pëgērjet që meriton Krasta.
  Ka plot të tjerë që janë vërtet të denjë t’i kundërvihen Ramës, po këtyre u prishin punë laviret si Krasta, përballë kritikave të të cilëve Rama bëhet viktimë hienash që duhet marrë në mbrojtje.

 38. Konica USA says:

  U bashkuan dy njerezit me te urryer ne Shqiperi, Buzhala-Krasta,tenxherja ka gjetur kapakun,keto vemje lusin zotin qe shqiptaret ti vere dhe njehere nen diktaturen e Sali kriminelit. Kujtoni intervisten qe Krasta i beri Saliut vitin e kaluar dhe do bindeni per kete.Kazan gazetaria, Krasta,Zheji,Sonila,Shkullaku,Bushati,Fevziu,Lubonja,Cani,Rakipi,Rakipllari,Qimi,dhe te gjithe qimet e tjera, jane bere grusht bashkuar kunder Edi Rames.Edi Rama megjithe difectet, eshte kryeministri me i mire ne keto 30 vjet,shqiptaret do e largojne kur te dali nje me i mire dhe jo kur e do gazetaria e kazanit.Sot per sot ne horizont nuk po duket askush qe ta sfidoj,uroj qe te dali mje me i mire se Rama pet te miren e Shqiperise, dhe jo gazetarise se kazanit te Saliut.

 39. N.VJOSA says:

  Ti Krasta je nje skolastik mendjemadh ,
  qe di te grish sallatĕ e tĕ tjerrĕsh lesh, por je larg te qĕnit gazetar!
  Ti je thjesht nje moderator mercenar,
  qĕ tĕ ka hyrĕ vetja nĕ qef dhe mendon se bota rrotullohet rreth teje!
  Ti Krasta je si Bretkoca e Ezopit,
  e cila e futur nĕ fund te njĕ pusit, thĕrriste:
  – KAQ ESHTĔ QIELLI
  SA SHOHĔ UNĔ NGA FUNDI PUSIT…!
  Jo or Karagjoz,
  Qielli eshtĕ shumĕ mĕ i madh nga sa sheh ti nga fundi Pusit…!

 40. N.VJOSA says:

  Ti Krasta je nje skolastik mendjemadh ,
  qe di te grish sallatĕ e tĕ tjerrĕsh lesh, por je larg te qĕnit gazetar!
  Ti je thjesht nje moderator mercenar,
  qĕ tĕ ka hyrĕ vetja nĕ qef dhe mendon se bota rrotullohet rreth teje!
  Rsmĕn e do Populli qĕ e votoi dhe na plasi se nuk e do nje sybretkocĕ…!
  Ti Krasta je si Bretkoca e Ezopit,
  e cila e futur nĕ fund te pusit, thĕrriste:
  – KAQ ESHTĔ QIELLI
  SA SHOHĔ UNĔ NGA FUNDI PUSIT…!
  Jo or Karagjoz,
  Qielli eshtĕ shumĕ mĕ i madh nga sa sheh ti nga fundi Pusit…!

 41. N.VJOSA says:

  Ti Krasta je nje skolastik mendjemadh ,
  qe di te grish sallatĕ e tĕ tjerrĕsh lesh, por je larg te qĕnit gazetar!
  Ti je thjesht nje moderator mercenar,
  qĕ tĕ ka hyrĕ vetja nĕ qef dhe mendon se bota rrotullohet rreth teje!
  Ramĕn e do Populli qĕ e votoi dhe na plasi se nuk e do nje sybretkocĕ…!
  Ti Krasta je si Bretkoca e Ezopit,
  e cila e futur nĕ fund te pusit, thĕrriste:
  – KAQ ESHTĔ QIELLI
  SA SHOHĔ UNĔ NGA FUNDI PUSIT…!
  Jo or Karagjoz,
  Qielli eshtĕ shumĕ mĕ i madh nga sa sheh ti nga fundi Pusit…!

 42. Albani says:

  Krasta je i vetmi i ashtuquajtur gazetar qe po bredh HU me Hu por me ne fund do te hyje njeri por thelle shume a e kuptove.
  Rama ty nuk te preferon as per te mbajtur shapkat e halese. TURP goxha djale eshte kthyere ne mut.

 43. po says:

  … KY person qe ka bere qejf neper Ambasada me familje … gjate regjimit e Enverit dhe Ramizit !

 44. dikush says:

  Sforcim i paarsyeshëm, vetflijim politik i pakërkuar, energji intelektuale të shpenzuara kot. Boshllëku politik jo krejt i rastësishëm, ka nevojë për heronj dhe idealistë politikë, nëse ka.

 45. Hydajeti says:

  vetem Rajmondit Amerika mbeshtetka Ramen brabo ashtu esht e verteta, Pastaj thua populli te ngrihet kundra Rames shoh qe e humbe davane se harron qfar do bej Amerika mendo pak pse e mbeshtet Amerika Ramen.Eshte i vetmi drejtus ishtetit qe i ka besuar atij dhe popullit ne fuqi per reformen ne drejtesi per te permbysur korrupsionin e sistemit 30 vjeqar qe kaloj e siq ishte mos arthet me,

 46. Jimi says:

  Mjafton te shikosh foton dhe i ke marre vesh te tera!

 47. Arif says:

  Ka gjetur tenxherja kapakun. Adi tek Berati. Keshtu eshte kur nuk gjen nje strehe ne vendin tend

 48. Nick says:

  More se nuk po kuptoj…sa nga ju e kane pare realisht kete emision, se une nuk po e marr vesh gjithe kete zhurme?! Monologje te nxjerra mbase jashte kontekstit, ke po mundohet te sqaroje e te drejtoje ky njeriu, se sikur transmetohet ne Kosove dhe po te mos ishte per rrjetet sociale, dyshoj se mund te ngrinte kaq pluhur ne Shqiperi!?

 49. ser says:

  mbas kosoves do shkoj ne afganistan.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *