Gazetar i njohur: Për atë Zot, quajeni çfarë të doni atë që bën Adi Krasta, por vetëm gazetari jo

Gazetari Roland Qafoku, ka reaguar pas eksitimit online, me një monolog të Adi Krastës, i cili ka vendosur ta vijojë emisionin e tij në Kosovë tek Berat Buzhala.

“Mund të quhet fjalim, ligjërim, monolog, One man show, e gjithëfarësoj, por aman për atë Zot mos e quani gazetari.

Të paktën ju kolegë gazetarë.

Ju për të cilët terreni ka qenë zyra juaj dhe e dini me djersë se çdo të thotë gazetari.

Gazetaria nuk është se si flet në ekran, por çfarë raporton, si raporton, si shkruan dhe çfarë shkruan, si investigon dhe si analizon.

Mos u kompleksoni nga yjet e netëve të gjata. Në rastin në fjalë nuk e kam fare fjalën për qendrimin politik. Kjo është komplet një gjë tjetër.

Vetëm për gazetarinë, profesionin më të bukur në botë siç thoshte Markerzi.

Dhe mjeshtri nuk e kishte kultivuar duke mbajtur fjalime. Pikë”, shkruan Qafoku.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Gazetar i njohur: Për atë Zot, quajeni çfarë të doni atë që bën Adi Krasta, por vetëm gazetari jo”

 1. Lani says:

  Adi Krasta nuk eshte gazetar po eshte show-man.

  1. pjeter says:

   Shume e drejte, por ai juridikisht e quan veten gazetar, sepse ka titull te tille te leshuar nga organe te ligjeshme, dhe ketu eshte problemi, shqiptar natyrisht.Ne shqiperi duhet nj veting per te gjitha profesionet, gje qe eshte e pamundur.Na duhet te presim evolucionin natyral te kohes, dhe te perqendrojme vemedjen ne brezin e ri, me shprese qe gazetare si Rakipat, Fevzinjte, apo shume te tjere qe nuk dalin ne skene, por bejne deme te paimaigjinushme njesoj shoqerise shqiptare me paditurine e tyre, te zhduken dale nga dale.Une personalisht, deshiroja qe ç’do gazetar te mbaje pergjegjesi ligjore per ate ç’ka thote e ç’ka skruan, dhe kete pergjegjesi ta caktojne gjykatat jo qeverria e radhes.Mua do te me mjaftonte qe vetingu, dhe reforma e drejtesise ne teresi ,te jete funksionale.Eshte e mjaftueshme ta cosh ne gjyq Rakipin e Radhes, dhe ti kerkosh demshperblim.Dhe vendimet e gjykatave te zbatohen me perpikmeri, atehere kemi per te pare ndryshim ne shqiperi.Nuk ka njeri me tani qe nuk e di,qe ne shqiperi nena e te gjithe te keqijave,eshte drejtesia e korruptuar ne teresi per nje kohe shume te gjjate.

   1. Raimond vlonjati says:

    Ky qe ka bere artikullin nuk ha mut kot– Krasta nuk ben dot per gezatar, sepse eshte kunder hajdutit EDI RAMA

    Nuk quhesh gazetar nqs je kunder hajdutit Kryeminister , pike —
    -Gazetae quhesh kur i lepin bythen hajdutit Kryeminister si Mero & Co.

    1. I tille je , sa here qe hap gojen says:

     Je kaq idjot more Rakmond (Nuk ma nxe goja te them vlonjati) ,
     sa …e fillon komentin me “mut” dhe e mbyll me bythe ! Llum !

 2. BUM says:

  Kujtoja se vetem une mendoja keshtu/?

 3. Shpiragu says:

  A ka patur perkthyes Andi Krasta kur ka zhvilluar monologun ? Tani u bene dy qen kopeje,po jo nga ata qe i mban cobani prej zinxhiri. jane nga ata qe vetem lehin ….

 4. mik says:

  Roland Qafoku sulmon Adi Krasten qe nuk i ka ba gja kuj, e nuk sulmon ata qe shkaterruan shtetin.

 5. Na myten kellirat says:

  Po mblidhet aleanca mediatike e qelbesirave. Ia u ka prish gjumin Krasta.
  Po tek BBC cfare ka punuar Krasta Rolando?! Shofer?!
  E di mire pozicionin Krasta prandaj edhe emisioni quhet “A Show” po kur njeh mire edhe gazetarine di edhe me “picku” dhe e duket qe ju ka picku keq. Rrini si bole tani dhe komentoni komentet e Krastes.

 6. Lani says:

  Emisionin ku show-mani Adi Krasta ka te ftuar Pano Sokon duhet ta shikojne te gjithe shqiptaret per te kuptuar kush eshte Erion Veliaj.Erion Veliaj nuk eshte transparent me parate e taksapaguesve.Mjaftojne vetem ato pak minuta bisede qe Prokuroria e Tiranes te hapte hetimin.

 7. shqiponja e zezë says:

  Adi krasta është një plerë e ekranit jo tani po këtu e 30 vjet. Një njeri i pështirë dhe vemje që në televizionet tona fatkeqsisht ka me shumicë . Ky ndyrësirë televizive i ka mbushur xhepat mirë nga baxhellat e politikës shqiptare . Dhe natyrisht që atyre do tu lëpihet. Kush janë baxhellat e politikës 80 përqind e shqiptarëve e di .

 8. KULLLI MEROS says:

  Adi Krasta eshte Model i Gazetarise dhe i qytetarise, i pa korruptuar
  ai nuk eshte puthador e kepucfshires i Ram Rumpalles

  1. Artan says:

   Ti duket qe je ekspert i gazetarise. E di pse u prish Adi dhe Sonilka me Edin? Se i iku rroga e majme e Beketit. Vetem per para lehin keta jo puthadoret e tu.

 9. E verteta says:

  Ah Bechett Bechett piamida cfare na bere qe i mesove me rroga presidentesh e pastaj i le pa buke A show, Sonila M., Lubojsha F. e kompani….
  Kane dale te xhamia dhe po lypin……😢😢😢😥😥😥🤣🤣🤣

 10. Gogogo says:

  Media? Kazan ku zihet qulli eshte. Hidh uji e hidh miell.

  1. NjeQytetarOptimist says:

   Yes sir..

 11. Labi says:

  Ne zhargonin popullor tipa si ky quhen bythlepirs

 12. Tomori . says:

  Bo, bo, cna pane syte. Se kishim pare e menduar qe Adi Krasta, dote binte kaq poshte e dote futej ne poturet e Berat Buzhales, nje llapaqen qe leh me vend e pavend dhe me shume corodit publikun se sa, ndihmon, ne ate qe shkruan.

 13. Safet says:

  Qafoku,
  Ti je gazetaruc.

 14. Lik says:

  Zari I Sali Berishes…na e nxorri Saliun heroin e kombit ne ate intervisten qe I beri.Harroi ta pyese per vrasjet politike qe ka bere.Qyrranjos me kollare.

 15. nino says:

  BUZHALA DHE KRASTA PLERA JANE KESHTU MOS U HABISNI SE PLERA ME PLERA RRINE.

 16. Zigur Qarri says:

  Ç’ben zilia,te sulmosh me te mirin,ate qe nuk ka te krahasur dhe besoj as nuk do te kete edhe ne te ardhmen, Z.Adi Krasta!Investigimi.
  Erion Veliaj i ka paditur te gjith,por Pano Sokon qe e akuzoi publikisht si hajdut ne emisionin e Adi Krastes,nuk e ka paditur!Perse;sepse
  eshte vertete hajdut dhe nje padi e tij do te kthehej ne kundrapadi.Ka më investigim se ky,se sa te denoncosh korrupsionin e vendit,e
  vendit qe Europa i perplasi Deren ne fytyre,duke penalizuar edhe Maqdonine per faj te saj? “A show: Vjedhja e Veliajt me 2.9 milion dollarë”.

 17. Nick says:

  Une tani e mora vesh qe Krasta paska filluar pune diku!!

 18. me 👙e monikes do te shkruaj historin e lsi says:

  Adi shkerdhata erdhi ne 1998 ne londer per te bere karier po i futen nje shqelem bytheve e ikj si zagar, keta muter vetem shqiperia i lejon se nuk ka kushe ua shkurton gjuhen,pleher burre

 19. serda says:

  Se ç’kane te perbashket ose plotesojne njeri tjetrin, berati dhe krasta. Nga surrati aty aty, nga shpatullat njesoj, nga te folurit te dy te lajne ne peshtyme, si servile si ndan dot, po qe per lek, i heqin ato brek.

 20. I tille je , sa here qe hap gojen says:

  Je kaq idjot more Rakmond (Nuk ma nxe goja te them vlonjati) ,
  sa …e fillon komentin me “mut” dhe e mbyll me bythe ! Llum !

 21. shqiponja e zezë says:

  Adi krasta më i miri çfarë do dëgjojmë akoma në këtë vend që quhet shqipëri. Në fund do çohen Fishta Migjeni e Lasgushi nga varret dhe do ulërasin boll . Boll me kaq . Ju jeni turp i këti vendi .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *