“Për 3 ditë shpenzova vetëm 100 paund”, artikulli i turistit britanik: Ja 5 arsye pse duhet të vizitoni Shqipërinë në 2020

Mund të them se Shqipëria nuk është në listën e vendeve që ke planifikuar të vizitosh këtë vit. Me ndërshmëri them se nuk ishte as në listën time, por tani mezi po pres që të shkoj sërish atje”. Kështu e nis artikullin e tij Daniel Ross, të publikuar në ‘thepointsguy.co.uk’ në Britani,  ku u bën apel lexuesve që të  vizitojnë Shqipërinë këtë vit.

Në artikull autori shpjegon se ka vizituar Shqipërinë për tre ditë në fund të Nëntorit të vitit të kaluar dhe jep një serë arsyesh pse se duhet vizituar. Arsyeja e parë që jep autori është se Shqipëri është një vend me çmime shumë të lira.

Kur them se është e lirë, e kam me tërë mend, është shumë e lirë. Për një udhëtim 3 ditor kam shpenzuar 100 paund. Kjo përfshinte çdo vakt jashtë, alkoolin e konsumuar, dhe  gjithashtu taksinë për dhe nga aeroporti. Nëse do kisha qenë më kursimtar do e kisha bërë edhe për 50 paund” shkruhet në artikull.

Më tej,autori rendit në listën e arsyeve se pse duhet vizituar Shqipëria plazhet e bukura, vendin që është relativisht i pazbuluar,klimën e mirë si dhe restorantet e baret e Tiranës që i cilëson si të mrekullueshme.

13 komente në ““Për 3 ditë shpenzova vetëm 100 paund”, artikulli i turistit britanik: Ja 5 arsye pse duhet të vizitoni Shqipërinë në 2020”

 1. Une bleva albtelecom says:

  Na shkaterove tel me gjithe kete program shkerdhat te fotove
  Jeni ne 2020 o qerroza

  1. Isuf kapertoni says:

   Hahaha, ska lidhje me teknologjine, por cdo foto qe ti ndron eshte klikim per faqen… arsyet kuptohen jane si monetare ashtu dhe politike sepse nxjerr nje faqe me shume shikime vetem prej fotove

 2. elton says:

  Bravo. Kto turista i duhen Shqiperise. Te harxhoje 50 pound per 3 dite. Ato qe harxhojne 500 pound le te shkojne ne Greqi

 3. 🖕 says:

  Shqiperia eshte katastrof ne cdo gje. Shume e shtrenjte shume e piset. Shume njerz te poshter te piset te korruptuar ne cdo cep te Shqiperise👎👎🖕🖕🖕🖕👎👎🖕🖕🖕

  1. Do kesh ngrene sufllaqe ne tre vakte

   1. Xhixhi says:

    Do e ket zen barku??? 😂😂😂

 4. poshte ramozani o gjerman aga says:

  i shkerdhefte deri motren kush ka ngritur xhami ne ata bukuri prallore.

 5. SPQR says:

  Ca trapin ke henger per tre dite mer ingliz? Qofte zgare?!!!

 6. Vatikani qendra e Pedofilise says:

  Kaurr I Pabese perhere fshirje Bythe me leter,te Fala Nullos.

 7. olsi says:

  o anglez fotot te bukura jane ,dhe ky eshte nje fakt , por me 100 paund , per tre dite ne shqiperi ,me taksi dhe nga aeroporti , nuk ka mundesi . se me te ngrene ,me hotel dhe paske marre dhe taksi o anglez , ato 100 paund nuk te dalin as per nje dite.

 8. Dikush says:

  Me vertete te bukurakto foto te ghitha ne shqiperi do jene bere ?

 9. M says:

  Cfare jeni ju ore antishqiptare. Dikush lavderon vendin tuaj dhe nuk ka interes ta beje kete por ashtu e ka ndjere ashtu e ka thene. Kurse ju e keni mendjen ke politika dhe e nxini e sterrosni vendin tuaj . Turp tju vije. Ju vetem shqiptare nuk jeni.😭😭😭

 10. Qifto Qinani says:

  Shwiperija esht e destinuar te jet e qire. E ka n emertim Sh Qi peri..
  Prandah kte dimensjon duhet ta zhvilloni e reklamoni me tej.
  Te shkosh n shqipni per t qi pidh shqiptareshe..
  Kjo esht arsyja kryesore e shkumjen atje,qe duhwt thon e para..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *