Arsenali nuk e vlerëson Mustafin, mbrojtësi me origjinë shqiptare drejt kampionatit turk

Shkodran Mustafi është kthyer në një futbollist stoli këtë sezon te skuadra e Arsenal.

Ish-trajneri Unai Emeri ia kishte bërë të qartë mbrojtësit me origjinë shqiptare se nuk llogariste në shërbimet e tij, ndërsa edhe ardhja e trajnerit të ri, Arteta nuk ndryshuar asgjë për 27-vjeçarin.

Kështu, lojtari i cili është shpallur kampion bote me Gjermaninë po studion mundësi të reja.

Menaxheri i tij është vënë në lëvizje dhe në plan është një takim me drejtuesit e Gallatasaraj.

Këta të fundit e shohin si zëvendësuesin perfekt të mbrojtësit Lujindama i cili këputi ligamentet në muajin nëntor.

Sakaq, në Turqi Mustafi do të kishte të garantuar edhe vendin në formacion, ndërsa klubi i Gallatasaraj pretendon titullin kampion.

Në rast se tratativat mbyllen me sukses, atëherë Mustafi do të kthehej në një rival të drejtpërdrejt për Muriqin, i cili gjithashtu kërkon titullin me fanellën e Fenerbahçes.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Arsenali nuk e vlerëson Mustafin, mbrojtësi me origjinë shqiptare drejt kampionatit turk”

 1. ariff says:

  …. ne origjine .

 2. Shkodran prej Puke says:

  Perveç emrit Shkodran, turku Mustafi nuk ka asgje shqipetare. Keshtu qe duke shkuar ne Turqi, shkon ne shtepinë e vet.
  Me shume e ka mendjen tek xhamia se sa tek futbolli, dhe ky eshte problemi i tij.

 3. Toni says:

  Ky turk esht kari ku e ka marr at emer Shkodran.

 4. Mandravellua says:

  Mustafi eshte lojtar i mire. Nuk eshte ne rangun e me te mireve , po prape mbetet i mire.
  Per mendimin time ai ka humbur besimin tek vetja. Kohet e funsdit ka veshtire te marre vendime ne situata te nderyshme dhe nuk po del dot ne lojen e tij.

 5. Baton Kita says:

  SHKODRAN PREJ PULE!

  Cka ju duhen këto vjellje!!!
  Derisa luante në BOTËRORIN e PARAFUNDIT, zemra na bëhej mal dhe krenoheshim me SHkodranin tonë.
  Sa për atributet turk, or zemërpulë, mos u ngut e mos vjellë vrerë.
  Shkodrani është bir malësori, nga fisi KITA i katundit SHMIL (emri historik), sot SËRMNOVË (formë e sllavizuar), rreth 15 km në juglindje të Gostivarit.
  Ai nuk ka prejardhje, por është shqiptar arbnor burimor (flasin tiparet e tija pamore e karakteri).
  Jeta e karriera kanë ngjitje e rënie.
  Mbrojtës të cilësisë SHKODRAN- er janë të paktë në botë.
  Në dukje i qetë, por thellësisht nevrik. Kjo veti shkakton edhe luhatje të dukshme në fprmën e tij futbollistike.
  Shëndet, Skodran Skardik Arbnori!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *