E akuzuan se “shiste trupin” për 50 euro, këngëtarja shqiptare: Nuk i merrja për prostitucion, ja çfarë më ndodhte

Pasi u shfaq në përgjime me “Zogun e Tiranës”, Elda Shabani e njohur ndryshe si “Madonna shqiptare”, ka reaguar sot në Top Channel.

Këngëtarja, e akuzuar se është pjesë e rrjetit të prostitucionit me Hermes Nikaj, ka thënë se “50 eurot” e përfolura ishin një lloj “pagese simbolike” që artistët jo shumë aktivë në televizion duhet të bënin, që të siguronin intervista.

Pra, sipas saj, me 50 euro ajo siguronte intervista, jo se shkonte me meshkuj për një shifër të tillë, siç ka dalë nga përgjimet e Prokurorisë

“Kam dëgjuar nga Hermesi punën e 50 eurove, por për punë intervistash. 

Më ka ndodhur mua personalisht. 

Artistë që nuk janë shumë aktiv në televizion dhe kanë dëshirë të reklamohen nëpër intervista kërkonin ndihmë nga Hermesi. 

Ishte një lloj pagesë simbolike,” është shprehur Elda.

9 komente në “E akuzuan se “shiste trupin” për 50 euro, këngëtarja shqiptare: Nuk i merrja për prostitucion, ja çfarë më ndodhte”

 1. Labi says:

  Kjo ketu ne Zvicer kendon per 200 franga nata,e pse mos te shkoj per 50 euro,bile me e gjet kur eshte pa pare bon dhe pazar.

 2. tironci says:

  Me vjen keq per kete pjeshken e bardhe qe pozon me nje prosti

 3. Katundari digital says:

  Pergjigjia eshte si ajo e Saliut kur ju vra kunati ne Gerdec.

 4. Origjinal says:

  Burr tullac me paruke femrash

 5. Titi says:

  Ju gazetare qe shkoni neper intervista a mendoni qe shprehja te hengsha karin eshte shenje gezimi per intervisten e kryer?! Intervista ishte fjala parrulle.

 6. Jimi says:

  Kjo rrote kurve nuk i ka len gje mangut Kallashit dhe ne seriozisht duhet te merremi me te!? Mire qe mediat prej kohe kane dale duarsh, por ne c’taksirat e kemi!?

 7. ali says:

  Sa krenare duket kjo “gazetarja” qe po ben nje foto me kete kengetaren e famshme.
  Fat i madh i ka rene per pjese.

 8. lymi says:

  50 euru o shume se kjo ta jep per 20 euro…..

 9. Dortomuzi says:

  Mediat duhet ti therrasin mendjes dhe ti referohen kesaj kategorie me profesionin e tyre te vertete – dmth prostituta. Kjo kengetare nuk eshte dhe kete e dine te gjithe. Nuk besoj se mban ndonjeri mend ndonje kenge a ndonje muzike nga kjo e perdala. Muzika per kete dhe per te tjerat si keto eshte mjet per sigurimin e klienteles dhe thjesht rrisin pak cmimin ne krahasim me prostitutat e rruges, pasi u thone klienteve qe po shkon me nje vip dhe jo me nje dosido. Kjo me 50 euro e zhyt kkarin deri ne fyt pa problem fare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *