Problemet me pagesat dhe gjyqet me lojtarët, FIFA dënon Luftëtarin dhe Flamurtarin

FIFA i ka dhënë një goditje të fortë dy klubeve të Kategorisë Superiore, Luftëtarit dhe Flamurtariti.

FIFA ka vendosur që t’iu bllokojë merkaton të dyja skuadrave për shkak të problemeve me rregjistrimet dhe pagesat ndaj lojtarëve.

Klubit gjirokastrit i është bllokuar e drejta e merkatos për janarin, ndërsa më e rëndë është penalizimi për ekipin vlonjat.

Për klubin kuqezi, FIFA ka vendosur që t’ia bllokojë merkaton për tre sezonet e ardhshme.

Të dyja ekipet renditen në vendin e fundit në renditje dhe janë thuajse të rënë nga Kategoria. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *