Si do të jenë targat e reja për makinat shqiptare dhe Kush do të jetë i detyruar t’i vendosë

Targat shqiptare bëhen më të sigurtat në rajon!”

Kështu njofton Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor.

Me investimin e ri të DPSHTRR – MIE rriten elementet e sigurisë (në 15): Barkod Unik progresiv që do regjistrohet në eDPSHTRR (UPGRADE 100% i sistemit në implementim!) 

Hologramë me simbolet kombëtare, Virtual Security Thread, Chrome Free , certifikuar 3M!” njofton DPSHTRR, duke dhënë specifikimet teknike të targave të reja shqiptare.

Sipas DPSHTRR, sasia e furnizimit është deri në 31 dhjetor 2022 dhe kjo sjell vetëm cilësi më të lartë, pa rritur tarifat.

Këto targa aplikohen për regjistrimet e reja, qytetarët/subjektet nuk detyrohen të ndërrojnë targat që kanë në përdorim!

6 komente në “Si do të jenë targat e reja për makinat shqiptare dhe Kush do të jetë i detyruar t’i vendosë”

 1. Baton DR says:

  Ah more Blendi Gonxhe ku ishe se na thave sytë për ca tendera ashtu siç di ti o vëlla…jo për gjë se na trembe dhe kujtuam se kishe marrë fund e do merreshe vetëm me pemë nashti e tutje
  Vetëm kujdes: prenotoje që nashti atë hotelin andej na Ameriqia që të marrësh nonjë ulje derman….se mund ta tundi prapë i madhi Zot shpejt dhe ai i gjati ty do ta vërë fajin prapë që ska as dollaro për qenër në kohë tërmetesh psh….ashtu derman

 2. Petro ... says:

  Po pse blue shqiponja ?!

 3. asi says:

  mos ndrroni targa se shteti do leke, mos u boni budallenj, ata sdin cbejne qe tju rrjepin nai lek, ky shtet ka marre rrugen e largqoftit.

  1. Qamke Devolliu says:

   Ashtu te lumte! Na ke shahit te tereve per keto qe po thua!

 4. Qylafi says:

  Bejini targat sipas lagjeve, qyteteve dhe krahinave

 5. Jozi says:

  Po ku eshte simboli kombetar aty o jo qifte qeni nonat. O Blendi Gonxhe, kurve dhe pederast mbete gjithe jeten…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *