DETAJET: Kush është gjyqtarja e Krujës që liroi nga burgu “kapon” e bandës së Durrësit dhe disa nga skandalet e karrierës së saj

I cilësuar si i rrezikshëm dhe drejtues i një prej bandave famëkeqe, “Bandës së Durrësit”, Endrit Dokle është liruar nga burgu. Vendimi është dhënë nga gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha. Pavarsisht se Gjykata Kushtetuese i kishte rrëzuar kërkesën për heqjen e dënimit të përjetshëm Endrit Dokles, një vendim të tillë e ka marrë gjyqtarja e Krujës.

Enkelejda Hoxha ka liruar Endrit Doklen pasi ai ka kryer 25 vite burg, 3/4 e dënimit dhe pasi një kompani në Durrës ka marrë përsipër punësimin e Dokles. Një vendim kundër Gjykatës Kushtetuese, e cila i la në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm Endrit Dokles.

Enkelejda Hoxha është një emër i njohur, pasi ka liruar nga burgu disa kriminelë të rrezikshëm në Shqipëri. Në vitin 2017, KLD e paralajmëroi për shkarkimin nga detyra, ndërsa në vitin 2018-të u kërkua sërish shkarkimi i saj, por pa sukses.

Liroi Genc Tafilin dhe Ilir Pajën

Enkelejda Hoxha është gjyqtarja që ka marrë vendimet për lirimin nga burgu të Ilir Pajës dhe Genc Tafilit. Hoxha është gjyqtare në Gjykatën e rrethit Krujë.

Pak muuaj më parë u lirua nga burgu Genc Tafili. Genc Tafili kreu 17 vite burg që nga arrestimi i tij në vitin 2000 pasi u akuzua si bashkëpunëtor në vrasjen e kolonel Arben Zylylftarit. Nga gjykata ai është dënuar me 25 vite burg por kreu vetëm 17 të tilla. Theksojmë që ai është është vëllai i Admir Tafilit, edhe ky i dënuar pë vrasje.

Por jo vetëm ky lirim nga burgu. Një tjetër i dënuar u lirua nga burgu i Krujës dhe ky është Ilir Paja, i cili njihet nga të gjithë me nofkën “ufo”. Ilir Paja është i njohur për arratisjet spektakolare nga burgjet italiane dhe gjermane. Ai është person në kërkim ndërkombëtar, sepse ndaj tij është dhënë dënimi për një vrasje të kryer në Gjermani.

Skandali tjetër

Gjyqtarja Enkeleida Hoxha pak kohë më parë u rikthye në qendër të vëmendjes me një tjeter skandal. Kësaj here gjyqtarja e rrethit gjyqesor të Krujës nëpermjet një vendimi vendosi njohjen e vjetërsisë në punë të Marjana Prenucas, një qytetareje , duke i njohur vitet e punës që në moshën 5-vjeçare.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “DETAJET: Kush është gjyqtarja e Krujës që liroi nga burgu “kapon” e bandës së Durrësit dhe disa nga skandalet e karrierës së saj”

 1. kuksiani says:

  ore tallin trapin keta apo cfare, wtf
  e ka kaluar vetingun kjo zhulse?
  Si ka mundesi te lirohen vrases!!!

  1. sancho panca says:

   S’ka arritur akoma ne vetting kjo, por tani eshte momenti qe ta kapin prej zhelesh dhe ta vene pas murit…Ta beje kjo burgun, ne vend te atyre qe liroi.

  2. pjeter says:

   Nuk e kuptoj si mund te dali mbi gjykaten kushtetuese? Ljo duhet te arrestohet per atentat kunder kushtetutes, nuk e kuotoj si mund te ndodhe nje gje e tille?

 2. h says:

  Katunarja liron nga burgu kriminelet me pagesë,
  ju na çatë trapin me spakun,amerikën,vettingun,byronë e leshit pacurrit etj,etj.
  Jeni keneta e korrupsionit,krimit,mafjes dhe degjenerimit por nuk e dini.

 3. tironci says:

  Po kesaj Enkeledes do dalin ndonje nga spaku ti rruaj bythen,apo justifikohen
  ngaqe grat nuk kane lesh ne bythe
  Tunde Enkeleda tunde se Kraja me Celen jane te zene se do arrestojne Ilirin .. Moniken,Saliun,Bashen,

 4. NjeQytetarOptimist says:

  Mire ben.. Shtet I vdekur..

 5. Mona baxhella says:

  Qijani motren kesaj lavires…me gjithe keto prova nuk futet ne burg….ça mut shteti po ndertojme keshtu?….ti sekuestrohet pasuria kesaj baxhelles edhe çojeni ne pidh te semes, burgim te perjetshem kurven, kjo bythpalame tallet me nje komb te tere…

 6. katarakti says:

  Kjo duhet futur 25 vjet ne burg. Dhe jo vetem te pushohet nga puna. Se me parate qe ka marre nga kriminelet qe ka liruar nga burgjet jeton më së miri edhe ne Amerike, jo vetêm në Shqiperi. Keq eshte puna. Eshte qelbur peshku nga koka. Gjykatat dhe gjyqtaret nuk duhen lejuar kurrsesi te bejne si te duan. Duhet te pergjigjen edhe ata para ligjit.

 7. Timi says:

  Si ka mundesi te ndodhin keto gjera…shteti duhet te burgose kete lavire gkywtare dhe gjithe kriminelet qe kame oaguar kete qelbesire e jane fituar padrejtesisht lirine. MJAFT ME ME KETO PLEHRA KÇK.

 8. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Te vrafshin ndonje te afert qe do shume o gjyqkare. Keta qe liron ti mundesisht.
  Ku je mor Edi timonjeri ? Apo ti ja dhe lejen ?

 9. cris says:

  Rama eshte nje karagjoz, keto po ndodhin ne kohen qe eai eshte kryeminister dhe ne anen tjeter trumpeton per vetingun, kjo eshte qesharake. Krymeninister i paafte.

 10. Demokrati birraxhi says:

  Kjo nuk pyeska as per SPAK e as per drejtesi.Kjo po te doje i nxjerr njerezit ne pension ne moshen 40 vjecare duke vertetuar se ka derdhur kontributet per 35 vjet me rradhe.He me te pifsha dolline kesaj i them biznesmene une.E paska zili dhe Gjin Gjoni.

 11. Miri says:

  Ok Dokle del nga burgu kurse kjo fshatarja futet ne burge,dhe pastaj te paguaj leket qe dha Dokle per te dale vete nga burgu,vetem keshtu mesojne ky pis milet.

 12. Pyka says:

  Hahahahahahahahaha………….hahahahahi…

 13. Popull says:

  Te gjithe te denuarit per vepra te renda kriminale qe kane qene ne burgun e Krujes jane liruar apo u jane lehtesuar denimet nga kjo gjyqtare e famshme. 2000 euro ishte nje vendim i tille. Te dhjefsha rracen e familjen cfare palaço gjyqtare eshte kjo.

 14. alex says:

  kjo bullica e di qe se ka te gjate, kjo eshte kçk-ja qe thote rama,

 15. Arber iliri says:

  E pabesueshme si histori.nese cka shkruhet eshte e vertete lereni gjithcka therisni serbine te qeverise.turp e faqe e zeze.arestojeni kete gjoja gjyqtare qe ben dem me shume se sa mund te imagjinohet.kjo ka shkateru drejtesine e shtetin.paralajmerim hahaha.

 16. O kometues ,

  o injorante sa te jet gjall salih brrisha ,
  un do qi s prej burgi ke t’me doj trapi .
  dhe sa per Ramen , eshte per mua nji Hic ,nji dordolece e pushtet ,
  qe mua me rruan pidhin ,me gjithe SPAK-un e tij karagjoze .
  Hajt pirdhuni tash se po me pret i burgosuri ke dhoma

 17. Mirela says:

  kjo eshte KCK qe thote ai i gjati. A e kuptoni cfare po bejne gjykatesit qe nuk kane kaluar akoma ne vetting? Ata po perpiqen te KAPIN CTE KAPIN, pra lirohne edhe kriminele ne kembim te parave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *