FOTOT: Nga përmbytjet në thatësirë, Venecias i dalin themelet

Batica ka bërë që kanalet në Venecia pothuajse të thahen, vetëm dy muaj pasi përmbytjet e rënda goditën qytetin italian, duke shkaktuar mbi 1 miliard euro dëme.

Venecia përjetoi nivelet e saj më të larta të ujit në 50 vitet e fundit, ndërsa tashmë gondolat dhe varkat kanë mbetur të bllokuara në qytetin me kanalet e famshëm të thara e të mbushur me baltë.

Uji arriti kulmin 45 centimetra nën nivelin e detit pasditen e së hënës, duke e bërë ta pamundur lundrimin në disa zona të Venecias.

2 komente në “FOTOT: Nga përmbytjet në thatësirë, Venecias i dalin themelet”

  1. spartak says:

    Pse s’thu që i paska ardhë e mira vetë tek dera . O burra futni nga një të pastruar kanaleve . Kujdes se do gjeni dhe trupa apo kocka njerëzish të mbytur apo të hedhur . Me gjithë atë ja vlen pastrimi .

  2. Shqip says:

    Zbatica eshte kur uji eshte terhequr, pra ka rene niveli. Batica eshte e kunderta. Duket qe gazetari ka lindur larg detit dhe… larg librave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *