FOTOT: Pajtimi i madh

Damian Gjiknuri, Oerd Bylykbashi, Petrit Vasili dhe Rudina Hajdari, janë ulur në tryezën e bisedimeve për të çuar përpara reformën zgjedhore.

Ajo që vihet re, është zbutja e përfaqësuesit të LSI-së Petrit Vasili, i cili ka qenë mjaft agresiv në rrjetet sociale lidhur me reformën zgjedhore, por edhe me ish-ministrin Gjiknuri dhe PD, qe deklaronte se s’ka reforme me Damian Gjiknurin.

Tashme PD dhe LSI kane pranuar te ulen ne tryeze me PS, por kushti kryesor i tyre eshte te mos ndryshoje sistemi zgjedhor.

Pasi kërkoi për muaj me radhë përjashtimin e Damian Gjiknurit nga diskutimet për reformën zgjedhore, Partia Demokratike ka bërë një lëvizje të madhe mbrapa duke pranuar të ulet në tryezë me deputetin socialist.

Demokratët kërkonin largimin e Gjiknurit për shkak se e akuzonin si të përfshirë në manipulimin e votave në zgjedhjet lokale të Dibrës.

Por PD nuk kërkoi vetëm përjashtimin e Gjiknurit, por edhe të përfaqësuesve të opozitës parlamentare, kusht i cili ka rënë gjithashtu.

Në tryezën e mbledhur pak minuta më parë, përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili janë ulur me Damian Gjiknurin dhe Rudina Hajdarin.

Menjëherë pasi përfundoi takimet me aletët në selinë blu, Lulzim Basha bëri me dije sot se opozita ka mandatuar Oerd Bylykbashin dhe Petrit Vasilin si dakordësues me PS për miratimin e Reformës Zgjedhore.

(TemA)

17 komente në “FOTOT: Pajtimi i madh”

 1. Rromes says:

  Adesso si è vai,menomale sono più tranquillo ,più contento.

  1. Edkari says:

   Famozja Rudina Hajkari

 2. Ton says:

  Pse ata bashke jane…..bashke i bejne te gjiths…kjo klase politike eshtederi ne gryke…..ka ndonje politikan qe i ka shpetuar ndonje i afer pa pune? Asnje

 3. Gjin says:

  Keshtu behen marreveshjet qe PD te vije ne tavoline duhet ti mbyllesh gjyqet e te mos shpallesh askend fajtor. Tani te gjithe bashke dhe reforma ne drejtesi merr dhe me shume kuptim😈

 4. Lisi says:

  Maskarallek si mund te marr pjese ne komision edhe opozita jashteqqparlamentareq

  1. Diktat says:

   Mirë këta, por ndêrkombëtarēt pse na e vranë të drejtën për të zgjedhur deputetin qê duam !

   1. Erion says:

    Sepse nuk je popull, je kope!

  2. E èma e Zeqos says:

   U ulèn prap bashkè.
   Nuk dua tè ha e tè pi mè tani, pèr 3 ditèt qè vijnè. Do hamè bar ose hiç fare,,,vetèm ti shohèm sè bashku. Aman ore se nuk e shihnim dot mè vetèm Gjiknurin e gazit tè èmbèl tè Patos Marinzès, pa tè dèrguarin e Like bllokut, Titin qè ha fara lule dielli nè bulevard ose mut nè facebook.
   Mbyllini ore tè gjitha çèshtjet penale pèr vjedhje apo vrasje kundèr politikanève tè opozitès. Çi qi tèmèn shqiptarève dhe kérkesave tè tyre debile pèr shtet tè sè drejtès.
   Tu kemi juve mirè ne, pa tè tjerat zgjidhen vetè.
   Ja edhe Luli buzèqeshi, u çlirua nga mankthi qè e zuri pèr ca ditè. Tani, e bèn prap QE PALLA me Edin dhe çdo gjè rregullohet.
   Tè na rruajnè dhe i paçèm. Nuk meritojmè ndryshe.

 5. koli says:

  Ta gezoni ore te Temës kete palo reforme.Ajo me Gjiknur e Hajdare ka per t’ju rene dhe ju kokes, por prisni se s’keni pare gje akoma.

 6. "vetingu"🤮 says:

  I njejti avaz,ketu e 30 vjet…vjedhin,shahen,peshtyhen,zihen,dhe pastaj puthen ne fund..dhe populli si gjithnje i tradhtuar,i perdhunuar,i mjerruar dhe i pa shprese..vafshi ne ferr(nqs.se ka por e shpresojme)mor horra.

  1. Bureto says:

   Vetëm naivët besojnë se këta nuk do merren vesh një ditë. Lehjet ham-ham, bëhen aq sa të miklohen me ndonjë kockë, por një ditë, hëm…. ‘Çeçua ka biçak’, dhe e kuptoni se kush është Çeçua. Vetëm kujtoni pak natën e 21-22 korrikut 2016, kur 140 deputetë shkuan me bisht në shalë dhe votuan atë që e shtynë dhe e pështynë për gati një vit ndryshimet kushtetuese për reformën në drejtësi. Ndaj, laj-thaj, këto janë lëveret e palara të politikës tonë. Cilit prej tyre do t’ia mbante të merrte mbi vete kostot e mos arritjes së dy objektivave kryesore të Bundestsgut, për çeljen e negociatave, njera prej të cilave është dhe reforma zgjedhore?!….

 7. Shpiragu says:

  O budalla ! Une jam Petrit Vasili.
  O budalla ! Une flas si me thot mendja ,por pasi kam lexuar ato qe thote Monia dhe ti e kupton ,o Budalla se ato jane te Ilirit.
  O budalla! pse o s’e ke kuptuar ti se une leh kot se koti.
  O budalla ! une jam konja e LSi-se
  O budalla ! Une u kam xhan dhe erdha ne komision.
  O budalla ! Une veproi si emthobne. Kur flas vet flas c’me vjen nga prapanica.

 8. Melhemi says:

  More kjo eshte per te vene kujen, si ka mundesi qe pa qene deputet pa patur asnje funksion politik apo administrativ si keta kelyshat e Lulit dhe te Metes dhe per bukuri na bejne karshillek neve popullit te thjeshte per te na bindur se midis tyre nuk ka ndodhur asgje???????????????.
  Po mire more edepsez pse nuk me pranoni edhe mua nje qytetar i thjeshte te ulem me nje deputet dhe te diskutoj per faqezezen sistem ZGJEDHOR.Ne se ka njerez me pa turp dhe me pa cipe jeni ju qe ngini te tilla tavolina sikur keto behen per baçen tuaj teper private..Ne si popull dime nje gje: Parlamentit i themi akoma parlament dhe rrugaçeve te rruges ju themi RRUGAçE.
  Ket ndahemi bashke nga ju qe villni pislleqe nga goja per kaq kohe dhe tani ne menyren tuaj tradicionale keni filluare dhe po i lepini.
  Ju befte mire dhe vazhdoni se mire e kini.

 9. E èma e Zeqos says:

  U ulèn prap bashkè.
  Nuk dua tè ha e tè pi mè tani, pèr 3 ditèt qè vijnè. Do hamè bar ose hiç fare,,,vetèm ti shohèm sè bashku. Aman ore se nuk e shihnim dot mè vetèm Gjiknurin e gazit tè èmbèl tè Patos Marinzès, pa tè dèrguarin e Like bllokut, Titin qè ha fara lule dielli nè bulevard ose mut nè facebook.
  Mbyllini ore tè gjitha çèshtjet penale pèr vjedhje apo vrasje kundèr politikanève tè opozitès. Çi qi tèmèn shqiptarève dhe kérkesave tè tyre debile pèr shtet tè sè drejtès.
  Tu kemi juve mirè ne, pa tè tjerat zgjidhen vetè.
  Ja edhe Luli buzèqeshi, u çlirua nga mankthi qè e zuri pèr ca ditè. Tani, e bèn prap QE PALLA me Edin dhe çdo gjè rregullohet.
  Tè na rruajnè dhe i paçèm. Nuk meritojmè ndryshe.

 10. saliu nano meta rama luli cizmja dhe ushtaret says:

  hahahahahahaahaha me vjen keq per gomeret qe besojne ramen bashen berishen meten moniken etjj hahaahaahahah dalin ne protesta te shkretet se kujtojne se jane kunder hahahahaahahaahahahahahaaahhahahahahahahahahahaahah

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *