“Nuk ka prova, nuk ka prova”: Ja ku janë provat, dhe ja bëjnë muuu!

Nga Erjon Braçe

Nuk ka prova, nuk ka prova!

Lulzim Basha kërkon të fshehë imunitetin unik për të mos u gjykuar kurrë, kështu!

Prova?

Ja ku janë e bëjnë muuuu!

Nuk jane letra bakalli, jane dokumenta zyrtare te depozituara ne agjencine me serioze ne bote;

Jane me firme te Nik Muzin e Lulezim Bashes.

Prokuroret e Gjykatesit ne Tirane nuk kane lejuar te hetohet e gjykohet rreth tyre!

Zero! Kur nuk hetohet nuk ka prova, afermendsh!

Por ne zyra amerikane ato jane, jane publike-ne dallim nga ketu, i shohin e i marrin te gjithe.

Prova thote se Nik Muzin njeriu nen kontrate me PD ka deklaruar zyrtarisht, me shkrim se ka marre per llogari te PD 670 mije dollare!

Tani, ose genjen ai nen betim dhe pergjigjet ne Amerike per kete, ose genjejne ketu Lulzim Basha e zarat e tij dhe kane imunitet e as hetohen e as gjykohen.

Provat ja bejne muuuuu, imuniteti ndaj drejtesise nuk i ben te padukshme!

Krim i rëndë elektoral është ky apo jo?!

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në ““Nuk ka prova, nuk ka prova”: Ja ku janë provat, dhe ja bëjnë muuu!”

 1. ERION BRACE JA LEPI QIMET E BYTHES SALI BERISHES DHE ILIR METES says:

  pirdh brace pirdh ,ik te MERO GELBAZA KELLIRA ta fut Karin ne BYTH dhe q’frustrohesh

  1. Black Eagle says:

   Dukesh qe je soji PD ti qe nga fjalori, sa per djeni Lulzim Basha kur ka qene me pune si perkthyes gjate luftes se Kosoves ka shitur te Serbet per 1000000€ prova materiale video te nje nga masakrat me te temerrshme barbare llahtare gjakatare kundrejt popullsis se thjeshte Kosoves, nje Person i behtem la filmuar keto llahtari dhe ja la dorzuar Lules si bjeri vlla nga Shqiperia mem per ta paraqitur ne organet perkatese ku zhvillohej gjyqi i Hages, keto materiale regjistrime videosh nuk Jane pare kirre sepse nuk Jane dorzuar nga SHARLATANI Lulzim Basha. Kjo ka qene dhe shkendija e pare qe djali ilegal i serbit Vuko Karaxhici dmthn Sali Berisha ta KTAPULTOJE ne majat drejtuese pergjat qeverisjes 2015-2013 ne ceshtjet me te perfolura per korrupsion ,tradhti dhe vrasje. Dhe si perfundim Sali Berisha per gjithe sherbimet e kryera nga Lulzim Basha flijoj njeriun me te zotin e PD Sokol Olldashin qe Luli te behej keyetar partire PA shqetesime duke mbyllir gojen gjith te tjetreve dhe duke bere fushate per vota per Lulin. KAQ E THJESHT , ZOTE NA RUAJ!

  2. Epiriii says:

   Lukushit “imunitetin” bashke me 13milion €uro ja ka dhene Rama dhe ti si Zv Kryeminister. Ndaj or Xhuxh mos na be Burdallenj me dhune, se Populli nuk ha bar, ai edhe pse nuk flet, nuk ndihet, kupton…….

 2. Tajari says:

  Brace miushi, mos pirth me goje…… Shih se cfar vendosin gjyqetaret. A pretendoni te mos komentoni vendimet e gjykates? Hesht pra. Jeni ne nje rreth vicios ku nuk doni te denohet askush….

 3. qytetari says:

  Nje zero e madhe dhe nje mut me ere i vogel dhe i madhe je ti me Ramen,se bashku me pionieret dhe komunistat e tjere te Enverit,qe keni vite ne pushtet dhe jo vetem qe nuk i keni denuar,per ligjet,qe jane ne juridksionin tuaj,por dhe kur sabotojne,shkaterrojne institucionet e ketij vendi ju i paguani dhe rrogat,per te bere te gjitha keto.
  Mos e nxirrni me surratin karnavale te peshtira se i jeni neveritur ketij populli,sa nuk mban me,duke e kthyer kete vend ne dyqanin tuaj prej xhambazi privat.

 4. korçari says:

  Z.Braçe ne ket rast duhet t’a qepesh pasi drejtesia qe po reformoni dha pafajesi ,atehere gelltitu para se te flasesh dhe nqs do te vazhdosh beje “luften” ne gjykate dhe jo ne gazeta se bije ere pupulizem.Po e çoni te gjithin ne depresion kete popull,mjafte se na e keni çuar ne maje te hundes nuk mban me uje pilafi…

 5. Black Eagle says:

  Komentin pse nuk e publikoni?

 6. spartak says:

  Erjon .
  Ato prova duhet ti ketë dhe Prokuroria . Ke jurista në PS , madje dhe ish prokurorë . Çfarë thonë ata ? Po qe se vlejnë , denonco prokurorin dhe prokurorinë . E po qe, që nuk vlejnë , duhet me pranu atë verdikt, që del nga Pallati i Drejtësisë .
  Mos u merr me llafe e komente, se do hysh edhe më shumë në ujë .

 7. M says:

  Asnje nuk denohet derisa te dale nje burre shteti se te gjithe politikanet e 30 viteve mbrojne njeri tjetri e marin postet drejtuse te k- ministrit, ministritt, shefave e drejtorve me radhe e vijne verdalle si pordha ne bek , ku aty e leshojne e vete e merisin se jan kalimtar ne keto detyra qeverisese e mos ta pesojne si merhumi zbatojne parimin mos i ngacmo” deno” qe mos te te ngacmojne kur mos te kesh role drejtuse.
  Keshu do ngelet ky vend …me qeveri per censure, reprezalje, vjedhje, korupsin, krime, prostitucion , rehabilitim te tradhetareve e te krimineleve , shtypje dhe pirjen e gjakut te drejtit, te varferir, te ndershmit dhe puntorit, do mbizoteroje ligji i xhungles ashtu sic ka ndodhur per 30 vjet shketrimkraci , kjo qe shresa tek drejtesia , spak, bhk e si djall i emertojne, dhe me lote krokodili qahen pse largohet popullsia , ate qe “nuk” deshorojne ata……

 8. Kaonia says:

  Edhe çe qe ke prova, gjyqraret jane te ketij shteti apo jane nga ndonje planet tjeter.Kur nuk beni dot ato qe thoni rini si mut me mire,Ne tham c do behet..kapni ndonje me 2 kile hashash e denojeni me 10 vjet burg,per keto jeni ju se i keni mbyllur shpejt ato pazare.. ik mer ndonje tender ti leri pordhet. Nje surrat jeni te gjithe ju .

 9. Konjak says:

  Zoteri Brace ,nese do te ishim vendosur ne ndonje shtet tjeter ,nuk do te kishim asnje arsyje te miremi me -mu -mut e ham – hamet – tuaj ,te cilat i keni bere metod te punes . Po ju more zoti zKM a nuk e shikoni gjendjen teper te rende ,politike ,ekonomike e sociale te popullit ,i cili juve ju mban me rroga te shkelqyera me ndere e lavdi e me mundesi levruese te pa fundme . More zoteri ,ty dhe shoket e tu ,leni prapaskenat dhe shpifiet ,dhe meruni me punet ,per te cilat ju ka zgjedhur populli , -+apo e kini me blerie -kjo tani s’ka asnje vlere .Ju nuk e shikoni largimin e popullit ,nga syt-kembet ,rroga dhe pensione diskriminuse ;varferi e mjerim ne gjith shqiperine .Punoni se paku mir edhe kete nje vit e gjysem qe ju ka mbetur ,qe edhe ne te mbajme mend edhe ndonje te mire ,jo vetem te keqia ,se na e nxite jeten .Zoti ju mesofte rrugen e punes dhe te paqes .Faleminderit .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *