Sondazhi pas tërmetit: Rriten PS-PD, firon ndjeshëm LSI

Nga Eduard Zaloshnja

Në kuadrin e sondazheve të përmuajshëm që zhvilloj për revistën Follow Business Albania (vetëm me votues që kanë gjasa të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme), zhvillova sondazhin elektronik të këtij muaji më 14 janar.

Në pyetjen kryesore të sondazhit (Kush mund ta qeverisë më mirë Shqipërinë, Rama apo Basha?) kemi një rikthim në normalitet statistikor, pas kuotës së lartë që kapi Rama në periudhën post-tërmet.

Në qoftë se zgjedhjet zhvillohen sot, PS-ja do të merrte pothuaj po aq vota sa mori në zgjedhjet parlamentare të 2017-ës, ndërsa PD-ja do të kishte një rritje të vogël në krahasim me 2017-ën. Ndërkohë, LSI, PDIU dhe partitë e tjera të vogla kanë pësuar një firo të ndjeshme të votave krahasuar me zgjedhjet e para dy vjetëve .

8 komente në “Sondazhi pas tërmetit: Rriten PS-PD, firon ndjeshëm LSI”

 1. Piro says:

  Ne nje fshat te madh, sic Jemi ne, populli i njeh mire politikanet. Meta kryehajdut. Kryemadhi, hajdute dhe injorante. Vasili hajdut I pafytyre. LSI, kjo parti hajdutesh shkon te drut.

 2. Lona says:

  Te pakten edhe per 20 vjet ps eshte fituese
  Bravoooooooooo

  1. Edkari says:

   PS-ja nje bande kriminale qe do pergjigjet per te gjithe krimet qe ka bere.

 3. Ce says:

  I perjetshem qofte kujtimi i sharebajgave te leshitlikes Kejdi dhembcakallja, Floida surratufo dhe Nora gjithollogja,surratgerdalla

 4. Labi says:

  NORMALE QE BASHEN NUK E DO NJERI ??POR TE THUASH QE PS ESHTE NE AVANTAZH MBAS 7 VITESH NE PUSHTET?? ESHTE SI TE THUASH QE VJOSA PO IKEN PERSERI LARTE TEK BURIMI?? IK O ZALOSHNJA FUTI NDONJE PACE NGA 9 KACET DHE MOS HARRO DHE PILAFIN….

 5. Olimpia says:

  LSI i ke dhene shume.Ne se PS zevendeson liberalin Rama me nje figure te re te te majtes moderne dhe me nje programma energjik industrializimi,punesimi dhe rritjen e kujdesit ndaj shtresave te varfera,arrin mbi 60 perqind.Natyrisht kjo kerkon edhe lufte kunder korrupsionit dhe evazionit fiskal.B.,Gate,njeriu me i pasur ne bote,vec programit per luften kunder varferise dhe semundjeve me 40 miliarde dollare,ne mbeshtetje te senatore demokratike per primaret,la propozuar nje takse plus per te gjithe ata qe fitojne nje shifer milionere.Ky eshte shekulli i ri, ne se nuk zbuten pabarazite,informazioni total do te ndikoje ne shperthime sociale te cilat mind ta fshijne pasurine e bandave oligarko..politiko..gjyqesore shqiptare ne 24 ore.

 6. Zamir says:

  Nje hale me pak!
  Tani rradhen e ka PD dhe me pas ne te semes PS-ja.
  Veshtire ka per te qene me keta te dy por, do shpetojme edhe nga keta muter….

 7. PD +LSI +85% te 30 qershorit =100 e shume% , fitore e garantuar , kryeministrin te shtjene cift a tek !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *