FOTOT/ Xhevdet Ferrit i jepet lamtumira, amenti i fundit i aktorit: Nuk dua homazhe e ceremoni shtetërore

Pasditen e së enjtes aktori i madh Xhevdet Ferri nda nga jeta pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Sot në orën 13:00 aktori u përcoll për në banesën e fundit, e ndonëse ai qe një artist ikonik, për aktorin e dhjetëra roleve nuk pati homazhe shtetërore, e ky duket se ishte amaneti i fundit që la 59 vjeçari.

Ai nuk ka dashur të përcillet për në banesën e fundit në institucione shtetërore, por u ka lënë fjalë familjarëve të tij, që homazhet të jenë intime dhe sot miq, kolegë e familjarë i kanë dhënë lamtumirën e fundit të dashurit të tyre në lagjen ku ai banonte në Tiranë. (TemA)

12 komente në “FOTOT/ Xhevdet Ferrit i jepet lamtumira, amenti i fundit i aktorit: Nuk dua homazhe e ceremoni shtetërore”

 1. Timi says:

  Super star! That’s what you are!

 2. Dona says:

  RIP O YLL i kinematografise dhe artit shqiptar! Ngushellime te thella families!

 3. Kostandin Vodollari says:

  U prefte ne paqe ngushellime familjes dhe te aferme.

 4. Kjo thenje e ben akoma me te madhe si qytetare ne fillim
  pastaj siedhe Artist .
  Nji shembull Pozitive per shoqerine qytetare .
  Rrespekt Xhevdet Ferri

 5. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Ngushellime familjes. Amaneti i tije per (jo homazhe shteterore) eshte hyjnor. Sepse e ka kuptuar qe vijne politiqenerit e ndyre, per ti bere vetes publicitet me lote krokodili.

 6. Evdal NURI. says:

  Edhe pse nuk e kam njohur , i shpreh ngushellime familjes per humbjen e njeriut te dashur. Kinematografia humbi nje artist , ndofta te pazevendesueshem. Shpirti i tij ne parajse.
  Me respekt Evdal NURI .

 7. Baton DR says:

  Ngushëllime familjes!
  Ngushëllime shqiptarëve!
  Megjithëse shqiptarët s’ma merr mendja se e kanë shumë problem…e kanë zëvendësuar Xhevdet Ferrin me Ermal Mamaqin dhe Bes Kallakun me kohë …

 8. Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora says:

  RIP LEGJENDË e PAZËVENDËSUESHME ! SUPER AKTOR

 9. Inna says:

  Nuk kthehet me ajo plejade artistesh: jetuan me dinjitet dhe bene art dinjitoz. Eshte turp te mendosh dhe t’i krahasosh me keta langaraqet e sotem qe eshte banalitet. RIP XHevdet Ferri, mbetesh I pavdekshem.

 10. Innada says:

  Nuk kthehet me ajo plejade artistesh: jetuan me dinjitet dhe bene art dinjitoz. Eshte turp te mendosh dhe t’i krahasosh me keta langaraqet e sotem qe e kane identifikuar Martin me banalitet. RIP XHevdet Ferri, mbetesh I pavdekshem.

 11. I paharrueshem Xhevdet Ferri. U prehte ne paqe!

Lini një Përgjigje te Moj shqipni e mjera shqipni Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *