FOTOT/ Xhevdet Ferrit i jepet lamtumira, amenti i fundit i aktorit: Nuk dua homazhe e ceremoni shtetërore

Pasditen e së enjtes aktori i madh Xhevdet Ferri nda nga jeta pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Sot në orën 13:00 aktori u përcoll për në banesën e fundit, e ndonëse ai qe një artist ikonik, për aktorin e dhjetëra roleve nuk pati homazhe shtetërore, e ky duket se ishte amaneti i fundit që la 59 vjeçari.

Ai nuk ka dashur të përcillet për në banesën e fundit në institucione shtetërore, por u ka lënë fjalë familjarëve të tij, që homazhet të jenë intime dhe sot miq, kolegë e familjarë i kanë dhënë lamtumirën e fundit të dashurit të tyre në lagjen ku ai banonte në Tiranë. (TemA)

12 komente në “FOTOT/ Xhevdet Ferrit i jepet lamtumira, amenti i fundit i aktorit: Nuk dua homazhe e ceremoni shtetërore”

 1. Timi says:

  Super star! That’s what you are!

 2. Dona says:

  RIP O YLL i kinematografise dhe artit shqiptar! Ngushellime te thella families!

 3. Kostandin Vodollari says:

  U prefte ne paqe ngushellime familjes dhe te aferme.

 4. Kjo thenje e ben akoma me te madhe si qytetare ne fillim
  pastaj siedhe Artist .
  Nji shembull Pozitive per shoqerine qytetare .
  Rrespekt Xhevdet Ferri

 5. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Ngushellime familjes. Amaneti i tije per (jo homazhe shteterore) eshte hyjnor. Sepse e ka kuptuar qe vijne politiqenerit e ndyre, per ti bere vetes publicitet me lote krokodili.

 6. Evdal NURI. says:

  Edhe pse nuk e kam njohur , i shpreh ngushellime familjes per humbjen e njeriut te dashur. Kinematografia humbi nje artist , ndofta te pazevendesueshem. Shpirti i tij ne parajse.
  Me respekt Evdal NURI .

 7. Baton DR says:

  Ngushëllime familjes!
  Ngushëllime shqiptarëve!
  Megjithëse shqiptarët s’ma merr mendja se e kanë shumë problem…e kanë zëvendësuar Xhevdet Ferrin me Ermal Mamaqin dhe Bes Kallakun me kohë …

 8. Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora says:

  RIP LEGJENDË e PAZËVENDËSUESHME ! SUPER AKTOR

 9. Inna says:

  Nuk kthehet me ajo plejade artistesh: jetuan me dinjitet dhe bene art dinjitoz. Eshte turp te mendosh dhe t’i krahasosh me keta langaraqet e sotem qe eshte banalitet. RIP XHevdet Ferri, mbetesh I pavdekshem.

 10. Innada says:

  Nuk kthehet me ajo plejade artistesh: jetuan me dinjitet dhe bene art dinjitoz. Eshte turp te mendosh dhe t’i krahasosh me keta langaraqet e sotem qe e kane identifikuar Martin me banalitet. RIP XHevdet Ferri, mbetesh I pavdekshem.

 11. I paharrueshem Xhevdet Ferri. U prehte ne paqe!

Lini një Përgjigje te Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Vlora Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *