Sherefedin Shehu: PD të ishte kategorikisht kundër uljes në tavolinë me Damian Gjiknurin

Në 11 shtator të 2016 e gjithë PD-ja ishte në Dibër për të nxjerrë fitues kandidatin e saj, Sherefedin Shehu të zgjedhjeve të pjesshme për kryebashkiak. Shehu humbi përball kandidatit të PS dhe Parti Demokratike shënjestroi Damian Gjiknurin, që drejtoi PS në ato zgjedhje. Emri i Gjiknurit  më pas doli edhe në përgjimet e “Bild” për ato zgjedhje.

Por kjo nuk e pengoi Partinë Demokratike të ulej në tryezë sërish me Damian Gjiknurin për të reformuar Kodin Zgjedhor për të eleminuar shit-blerjen e votës.

Por çfarë mendon, Sherefedin Shehu lidhur më këtë?

“Duhet të ishte kategorikisht siç ishte deklaruar më parë që PD nuk ulet me Damian Gjiknurin. Kemi një person i cili është i provuar si manipulator, vjedhës, natyrisht edhe si servil politik sepse ka qenë dora e Ramës, nuk mund të thuash që ishte autor i masakrës së Dibrës”, u shpreh Shehu për ABC News.

Damin Gjiknuri nuk është i vetmi problem që sheh Shehu tek tryeza për marrëveshjen mes mazhorancës dhe opozitës. Propozimet e tanishme të PD për kodin ai i quan të zakonshme.

“Ulja ishte e papritur, e papërgatitur, nuk ka një platformë të qartë që të garantojë votën e qytetarëve”, theksoi ai.

As shit-blerja e votës, që qëndron në thelb të marrëveshjes, nuk realizohet, sipas ish-deputetit demokrat Sherefedin Shehut.

“Shit-blerja e votës nuk mund të ndalohet me ligj, por vetëm me vullnet”, u shpreh ai.

Në diskutimet aktuale zgjedhjet e parakohshme nuk përmenden por Shehu mendon që kjo është ajo që ka ulur PD në tryezë me PS, pas një aksioni jo të zakontë opozitar.

“Publikisht nuk është thënë asgjë, por mund të jetë njëfarë joshjeje që i është bërë PD për ta ulur në tavolinë”, u shpreh Shehu.

Partia Demokratike ka paraqitur në tryezën e bisedimeve për reformën zgjedhore një dokument me 7 pika që kanë të bëjnë me shit-blerjen e votës, ndarjen e politikës nga krimi dhe përfshirjen e strukturave shtetërore në zgjedhje.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Sherefedin Shehu: PD të ishte kategorikisht kundër uljes në tavolinë me Damian Gjiknurin”

 1. Debatik says:

  Ruaju nga tendi Shefedin se nga i huaji ste gjen gje

 2. Lezhe says:

  Shereferedin o Shurreferedin
  Dmth , PD dujet te qendroj ne vend numero o shereferedin me origjine arabi

 3. Vicidolisti Digital says:

  E morri PeDe opingen e Sheros ne zgjedhjet e Dibres apo jo? Dibranet jane popull i zgjuar. Dine te dallojne edhe midis Damianit dhe Nul Mokes, gangsterit taleban qe drejtonte lumpenin e Shqiperise per te grabitur vullnetin e popullit dibran. So, Shut Up and fuck yourself.

 4. Johani says:

  Qe shqiperia te shpetojne dhe te lulezon ne çdo aspekt duhet me urgjence te mirarohet nje ligj qe zhduke PD-n nga Kika e çdo shqiptari dhe kete klike si ky sherefedini te shpallen njerez te ndyre dhe te izolohen si kafshet e semura ne karantina speciale,ky qe e ban veten kriminel pse nuk flet per raster si fshati ruzhdie ku sherefedini i PD -s fiton me shume se 1100 vota ku kishte vetem 79 banore apo si ne lazarat 400% me shume vota se banore e tmos flasim per dhunen ndaj gazetareve dhe qytetareve pse denonconin vjedhjen nga militant te PD,prandaj ky duhet futur ne burg.

 5. Star says:

  O Sheroo. Nuk hyn ne takatin tend dhe as ne ate te Lulushit,dordolecit te doktorit te Vicidolit ky veprim.
  Mbyllni gojet tuaja te qelbura deri sa nuk mund ti thuani asnje fjale Atij qe e beri kete. Jo vetem dordoleci por e gjithe PD eshte ne sherbim personal te plakut te SHQUPIT,ne varesi te reformes ne drejtesi.

 6. Star says:

  O Sheroo. Mbyllni gojet tuaja te qelbura derisa nuk mund ti flisni nje fjale Atij qe beri gjithe kete. Nuk eshte takati yt dhe as i dordolecit te Saliut ketu. Kjo nuk eshte bere nga Lulushi ,por nga plaku I SHQUP-it per interesat e tij personale dhe familjare.

 7. Star says:

  Eshte veper eSaliut kjo more Shero dhe jo e dordolecit Lulush.

 8. Shero says:

  SHEREFEDIN Nje emer qe do ta kishin zili edhe ne Afganistan. Presim te hyjme ne Europe me Sherefedina!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *