Këshilltari i Ramës, ironi me Bashën pas lajmit të “Bild”: Në 2019 tentoi të digjte Shqipërinë! Jo për gjë, por siç thotë Lulzim Basha “kur e shkruan Bild është e vertetë”!

Këshilltari i kryeministrit Edi Rama, Endri Fuga ironizon kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas një artikulli të publikuar në gazetën prestigjoze gjermane “Bild” ku thuhet se PD i ka paguar 675 mijë dollarët e lobimit rus për të penguar integrimin e Shqipërisë në BE.

Teksa shpërndan artikullin në fjalë, Fuga shkruan me ironi:

“Jo për gjë, por siç thotë Lulzim Basha “kur e shkruan Bild është e vertetë” Dhe tani Bild thotë se Basha përdori 675 mijë euro kundër integrimit të Shqiperisë”

Më tej Fuga shrkuan:

Ndryshe nga Lulzim Basha që përdori artikullin e Bild për të tentuar rrëzimin me dhunë të qeverisë legjitime, PD do e rrëzonte me votë liderin që fle, po t’i jepej mundësia e zgjedhjes. Sidomos pas artikujve të Bild e Times që thanë haptas të vërtetën që Luli tenton të fshehë”

“Në 2019 Lulzim Basha tentoi të digjte Shqipërinë duke u justifikuar me artikujt e Bild. 

Por 2020 filloi me faktet e Bild qe bien mbi Lulin dhe PD, te cilet paguajten mbi gjysem milione euro kunder integrimit te Shqiperise”.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Këshilltari i Ramës, ironi me Bashën pas lajmit të “Bild”: Në 2019 tentoi të digjte Shqipërinë! Jo për gjë, por siç thotë Lulzim Basha “kur e shkruan Bild është e vertetë”!”

 1. Zigur Qarri says:

  Perderisa eshte angazhuar edhe vetë Gëbelsi Fuga,tregon se sa keq i kan punet mafiozet e neorilindjes dhe
  Kryetari drogaxhi i tyre.80 mije Dollare pogoi Edi Rama(Gruaja e Bilalit) per nje foto me Presidentin Barak Obama.

  1. tiranare says:

   Ke gje per komentin?

   1. Edkari says:

    Çuni mamit bukur.
    Vertete Linda Reka
    Ka qen pill nobel

  2. Revizori says:

   Zike, gjalle je mo?
   Akoma ne fushate per Edi Ramën more djalë? Po mos u mundo kaq shume te mbash Ramën ne pushtet, se na çau trapin me batuta rrugesh, dhe e mbulon mosberjen e puneve me gallatat e PD-se.
   Shiko PD-ne o Zikeeee, se ka marre rruget e mutit, dhe na e late Ramë Dopio Gjashten ne dore.
   Si nuk more vesh more njeri?

  3. Jam Ziguri , por jo Qarri , por Qeni says:

   Ja Ziguri , u hodh si lepur , si durohet , i djeg suma . O Zigur qelbesira o tellall i peshtire , cperpiqesh te justifikosh ?? Po nuk lahet muti me shure o Zigur qelbaniku

  4. Studenti says:

   Per ty or Zigur Qorri:Ne Shqiperi ço gje qe eshte e jashteligjeshme qe ndermerr Partia e Dallkaukeve(PD) per ju qorrat eshte e ligjeshme dhe çdo gje e ligjeshme qe nermerr qeveria e PS eshte e jashteligjeshme! Jo keni lindur nga kaosi,u pasuruat po nga kaosi dhe doni te vdisni duke djegur e shitur shqiperine !Ju çdo gje jini vetem qenie njerezore kurr!

 2. Shinjestra says:

  Turp i madh eshte kjo qe ka bere Basha me partine e tij fashiste,duke lobuar e paguar shuma te medha parash per te mos u futur Shqiperia ne BE.Turp,turp,turp.Anje vote pd-ke dhe Lsi.

 3. KUJTIM PUSHKA says:

  Eshte TURP te flasesh per Bashen Berishen Monen LIKE
  Jan ANTISHQIPETAR

 4. rripitipitytytyrripity says:

  ehe, dmth fuga po na thote qe macroni w shiti veten per 500 mije dollare, kesaj i thone rreshkitje mendore e tipit endri fuga

 5. rripitipitytytyrripity says:

  ehe, dmth fuga po na thote qe macroni w shiti veten per 500 mije dollare, kesaj i thone rreshkitje mendore e tipit endri fuga.

 6. Jonida says:

  Z,Fuga shefi jot i beri amnisti Lul Bashes vetem me kushtin qe te ulen e te bejne reform zezen per koken e tyre. Ju dhe te gjithe e dine pse u terhoq prokuroria nga kerkesa penale e Bashes, me porosi te Edit, ju e dini mire qe nje gjyqetare fal nje te denuar per jete, me porosi te shefit, nuk ka burre qe te thyeje ligjin, po nuk pati mbeshtetje nga Ed Rama, ashtu sikur bente dhe Berisha e Meta. Keta i nxjerrin dhembet njeri tjetrit aty ku prishen pazaret. Ku eshte PDja, pse nuk beri rezustence per gradaçielen qe po ngrihet tek sahati ne qender, ku eshte PDja, pse nuk beri rezistence per gradaçielen qe po ngrihet tek parku i 7 xhuxhave, nuk del njeri nga PDja te kerkoje llogari sepse jane aksionere shefat e tyre. Kjo eshte panorama politike dhe organike e kesaj klase politike. Me fukarallekun e njerezve LSI, kerkon te veje akoma pasuri Mona, qan hallet e popullit, iiiiiiii neveri, mjer ara qe e besojne per dy oret qe ajo ju ben moralin e djallit. SPAK, u krijua per tymnaje, ku zhurma ishte per funksionare te larte te ish shtetit dhe te shtetit sot real, u arrestuan magaziniere e bojaxhi pallatesh, ata qe nuk kane dhene dhe zbatuar ligjin e 7%, te Presidentit tone te kulluar ne pasuri, te vene me djerse politike, qesharake dhe te neveritur bashke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *