FOTOT/ Temperatura shkon në -59 gradë, banorët: Sivjet po bën dimër i butë

Temperaturat kanë shkruar në -59 gradë Celcius, por për banorët e rajonit më të ftohtë në botë, duket se nuk përbën aspak problem ky i ftohtë i acartë.

Për banorët e qytetit siberian Yakutia, ky është një “dimër i butë”.

Madje ata futen për t’u larë në ujërat e akullt.

Mësuesja e shkollës së zonës, Galina Davydova, ka treguar se si rrobat që ka nderë jashtë kanë ngrirë, duke u kthyer në skulptura akulli. (TemA)

1 komente në “FOTOT/ Temperatura shkon në -59 gradë, banorët: Sivjet po bën dimër i butë”

  1. Nik says:

    Bèhuni mè serioz nè lajme sepse èsht mè se e vèrtet ,parashikimet pèr tè shtunè dhe tè djelè nè jugè tè italisè 20 gradè.Njè gazet serioze kètè lajm e vendos nga fundi nuk do t’ju mèsojm ne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *