FOTOT: Rama publikon pamjet si është transformuar zona historike në Vlorë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale disa foto ku na tregon se si është transformuar zona historike në Vlorë

“Vlora zona historike”, shkruan kryeministri krahas fotove. (TemA)

22 komente në “FOTOT: Rama publikon pamjet si është transformuar zona historike në Vlorë”

 1. Altin says:

  Shume bukur z.Rama.
  Ju mungojne njerezit ne to. A arrini ti shihni?
  Njerzit qe do te ishin, nese arrinit t i menaxhonit leket jo si fotograf , por si kryeminister.

  1. am says:

   Idjotesia e shqiptareve fillon tek besimi i palekundur se njerezit kame nevoje vetem per buke per zorren e trashe dhe leke per kafe. Hajvanlleku tjeter fillon tek besimi se shteti ka per detyre plotesimin e ketyre te dyjave.

   1. raimond vlonjati says:

    Pse ca ka tjeter per detyre shteti , ?

    Pse i paguajne njerezirt gjithe ato taksa aq te larta, qe ky te lyeje pallatet dhe ti beje si breke arixhiu ?

    Taksat e larta i kthehen prape popullit ne roga e pensione, ne radhe te pare, sic bejne gjithe bota,
    Pastaj ato qe ngelen perdoren per investime , o koke qyp.

  2. Llumi says:

   Pse nuk ndërtojne shpella, moçale, xhungla?
   Pse ndërtojne qytetërim, shtet dhe qytet?
   Kjo nuk është porosi e bizantinëve, Serbisë, Greqisë, Rusisë, Turqisë.
   Keto nuk iu pelqejne kafsheve, egersirave, te palareve, parazitëve, dembelëve, erëqelbësve.

   1. Kledi says:

    O llumo sic ke emrin je edhe vet.

    Sepse pervecse je bythlepires i Rames makslimalisht je edhe krye injorant.

    Tani na dilkan edhe ” bizantinet” armiq te Shqiptareve?

    Perandoria Romake e Lindjes, e themeluar dhe drejtuar nga Ilire per 200 vite, me finsiket shqiptare pjestare integrale te saj ne mesjete, dilka armike e Shqiptareve???

    Po Turqia clidhje ka ketu ne ket mes??

    Edhe kjo na dilka armike?

    Shko beji gojore Rames se nuk je per ketu pune ti.

 2. Fatos says:

  Prishini dhe ato pallatet shëmtira të komunizmit, dhe ato pa leje të dhimokracisë dhe do dalë më bukur. Suksese.

 3. KUSH E DO KTE VEND
  e tregon me Vepra
  E NDRYSHON E ZBUKURON E RINDERTON

  # nga bandat qe mjerishte merren per Opozite
  qe kan ber te kunderten e shkaterruar kto 30-vjet Shqiperine

 4. Latifi says:

  Nje mrekulli, por me shume peme, me mire do ishte. Nuk duket te kete mjaftueshem, per mendimin tim. Ju lumshin duart, keni nxjerre ne drite vlera te varrosura prej kaq vitesh.

 5. Miri says:

  Idjoti nuke ka sy eshte per ne shpelle ska gabim se eshte menyra e vete qe do te jetoje ne xhungel

 6. Valmiri says:

  Qendra shume bukur. Bashkia te filloje te suvatoje dhe lyeje pallatin e shpifur qe duket ne foton 4 dhe te filloje te rindertoje e lyeje edhe pallatet qe vijne pas qendres, duke vazhduar deri ne periferi. Ne perendim, cdo ndertese mirembahet nga kontributi edhe i te pronarit te shtepise. Shteti te sjell faturen sa i detyrohesh per kete lyerje qe do te behet ne aksh rruge.
  Keshtu te pakten e ka Hollanda. Ne rast se shtepia eshte dhene me qera, kete takse lyerje e paguajne qeraxhinjte. Duket pak revoltuese, por keshtu i miremban Hollanda qytetet qe jane aq te bukura dhe qe kane aq turiste. Nuk ka qytete te bukur, po nuk vure dore dhe i mirembajte. Une isha student, dhe rregulli ishte, nese do qendroje ne ate shtepi, duhet te paguaje taksen e lyerjes. Edhe une duke ekzistuar ne ate vend desha nuk desha dhe e pagova, se aty i thone shtet jo shaka. Standard jetese si e thote nje ketu me siper nuk eshte te mbushesh barkun me buke dhe te pishe kafe gjithe diten.

 7. Albani says:

  Kush i thote vetes shqiptar di edhe ta tregoje me vepra dhe jo me llafe boshe dhe me demagogji,Turp per ata qe nuk vleresojne kete pune mbreselenese turp dhe njemije here turp per keta derzinj dhe faqezes pa fund.Por mire ben KM. qente le te lehin karvani te shkoje perpara. NJe BRAVO e madhe per ju z.KM. dhe per ata qe rindretuane dhe nxorren ne drite keto vlera te çmuara te kombit tone. Bravo dhe nje mirnjohje per Vloren heroke me ata njerez te mrekullushem dhe duararte.

 8. Kelmendi says:

  Une isha veren e kaluar. Per here te fundit kisha qene ne 2002. Ndryshimi nuk ishte rrenjesor, ishte marramendes. Me e tmerrshmja ishte se njerezit kishin humbur shpresen se do te pastrohet ndonjehere ‘Sheshi i Flamuri’. Kur po largohesha po fillonin te prisheshin lokalet pergjat bregut, nga ‘Uji i Ftohte’ e tutje. Nuk kishte gje me te bukur tek shikoje detin te çlirohej nga thonjte e perdhunimit. Dhente Zoti dhe i shkojne deri ne fund. Urime, pune e bukur.

 9. sapa says:

  E rendesishme eshte :godinat dhe trotuaret e bukura,ata qe i moren tenderat e ndertuan dhe moren parate,Kryeministri qe ben fotografite dhe ju a tregon njerezve,si dhe bythelepiresit qe komentojne ne favor te partise dhe jo realitetit te hidhur qe kudo neper rruget e evropes dhe botes flitet shqip sepse askush nuk do te rrije ne ate vend kusaresh.

 10. Kozmai-Boston says:

  Nqs ato jane prona private nuk e kuptoj pse duhet ti rregulloj shteti
  Vlera e tyre eshte shume me e madhe se nga se i Kane blere apo trasheguar
  Shteti te bej infrastrukturen dhe jo dritaret dhe dyert e nje prone private

 11. Nik says:

  Rruga Zhysten Godar njè mrekulli e vèrtet dhe njè faleminderit qeveris edhe pse siç edhe pèrmend nè njè koment mè lart do tè ishte mir tè paguaj njè taks pèr mirmbajtjen e fasadave.Tè hiqet urgjentisht ndèrtimi pa leje nè qèndèr sepse shèmton gjithçka pèrreth.ka shumè punè pèr tu kryer por jeni nè rrugèn e mbar,vazhdoni me kèto ritme.

 12. Populli says:

  Po nuk u shwmben kulla e shemtuar e evgjitit Sulo dhe ajo te xhamia ky investim shkon i pa vlere pasi i ka zenw frymen ketyre investimeve dhe parate shkojne dem…

 13. genc says:

  prish ate felliqesiren qe eshte perpara, tek sheshi flamurit sepse me ate ne hyrje nuk ke gje ne terezi

 14. Deti says:

  Pjese te lena pas dore dalin ne drite e marin vlera. Njerezit nisin e kuptojne raportin mes tradites dhe te rese. Ky investim s’eshte vetem kulture, po rrit vleren e qytetit dhe turizmit. Bravo Rama!

 15. vlora.vlora says:

  Bukur bukur ,po per ke po e ben se te gjithe po ikin apo per veten tuaj ,hajduta kriminele

 16. renato bega says:

  Kjo eshte njera nga veprat qe Z.Rama ka bere per Vloren.Po lungomarja.bulevardi Vlore Skele.Perla.Urime Z.Kryeminister

 17. vlora says:

  bukurit e prish xhamia dhe shtepia e turko beut nje shemtire e lene nga pushtuesit mongole per te ngritur sumen berisha basha dhe pamush erdogani edi ram drogaxhiu

 18. Kledi says:

  Ne Vlore nuk kane mbet as 10% e vlonjateve te vjeter.

  Nje qytet me probleme te medha me pronat dhe papunsi masive.

  Nje qytet me bastardet me te medhenj ne administrate prej 30 vitesh.

  Ky kerkon te laje mu..tin me shurre.

  Sigurisht qe keto lloj rindertimesh duhen bere ne Vlore ( edhe pse lyerjet ne disa raste i ke bere si gabelet dhe pa lidhje me Vloren e vjeter) por ne Vlore ngadale vetem gabelet do mbeten.

  Ky koment vjen nga nje njeri qe e njeh Vloren shume mire.

  Propaganda me e dukshme eshte ajo e ndertimeve, por Vlora ne brendi eshte katastrofe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *