Debat pa “frena” në studion e Fevziut, Rama gazetares: Shhhhhhh…Keni marrë gjë sot apo jeni esëll? S’të vjen turp moj

Kryeministri Edi Rama është ftuar në emisionin e gazetarit Blendi Fevziu përballë katër gazetarëve.

Debati deri tani thuajse ka qene pa “frena”.

Rama i drejtohet gazetares Klodiana Lala duke i thënë “si s’të vjen turp moj”, ndërsa Fevziu akuzon gazetaren se “po bie në kurthin e Ramës” për të humbur kohë në debat.

Pjesë nga debati:

Edi Rama: Keni marrë ndonjë gjë sot, apo jeni esëll

Edi Rama: Shhhhhhhhhhhh, shhhhhhh…

Edi Rama: Po si stë vjen turp moj

Klodiana Lala: Po tregoj fakte, ai është një person i inkriminuar

Edi Rama: Nuk kam ardhur të të kundërshtoj ty, nuk kam ardhur të bëj debat me ty

Edi Rama: A do më lini të flas, apo të merrem unë dhe të bëj atë që di unë

Blendi Fevziu: Jo s’të lejoj të bësh kërcënime

Blendi Fevziu: Lere të flasë, e kupton që e ka strategji

Klodiana Lala: (i ndërhyn Ramës) Gënjeshtër

Edi Rama: Ti pusho ti, të të vijë turp, si guxon ti të më thuash mua gënjeshtër

REMOTE_ADDR:[]

53 komente në “Debat pa “frena” në studion e Fevziut, Rama gazetares: Shhhhhhh…Keni marrë gjë sot apo jeni esëll? S’të vjen turp moj”

 1. h says:

  Nuk kam asnjë simpati per KM por mungesa e kulturës,edukatës dhe respektit të kësaj
  llafazanes së shëmtuar si sorra,kalon caqet e durimit njerëzor.
  KM duhet të respektohet deri ditën që drejton qeverinë.Të nesërmen Jo.

  1. SPAKTAKU says:

   Kriministri shqiptar e di mire cdo te thote te marresh esell, ate.
   =
   cecent e rames ne Tema iu turren gazetares, e mire apo e keqe, ne mbrojtje te nje shkaterrimtari te endrres shqiptare.
   =
   A do hetoje SPAK ramen? pse jo OFL-ja?

  2. ben says:

   h-sakte e ke shkruar. Para ca ditesh, Presidenti amerikan Trump, shkoi ne Kongres dhe mbajti nje fjalim qe eshte tradite ne Amerike. Kur ai hyri ne sale, te gjithe kongresmenet, republikane dhe demokrate, u ngriten ne kembe ne shenje respekti, jo per Trump-in, por per presidentin, te cilin e ka zgjedhur populli amerikan. Tek ne, nje injorante PD-iste si Lala, kjo palo jurist-gazetare, e fyen ate qe e ka zgjedhur populli shqiptar. Cudira te tilla vec tek ne degjohen.

   1. gjergji says:

    Ben: Kjo eshte fatkeqesia e kombit.Nje familje injorante krejtesisht nuk mund te behet gazetar apo intelektual sepse meson per gazetari e mendon se ai vertet eshte intelektual.E thanun thjesht ne gjuhen e popullit Katundari esht katundar,mbetet katundar e qytetari eshte qytetar.Shkencerisht kjo thenie eshte e bazuat ne shkencen gjenetike.Spartaku I mencur na jep keshille qe vec nje budalla apo idiot made in PD mund te pyesin pyetje te tilla.Shembull Lala. e I Fameshmi injorant faqezi M.Marku

  3. Zigur Qarri says:

   Kryeministri nuk ka minimumin e etikes ne komunikim,thote,keni marre gje sot,apo jeni esell,ti akuzon gazetaren per edukate!
   Kryeministri ta kerkon ti drejtohesh me JU,ndersa vete i drejtohet gazetareve me ton kerrcenues, me TI!
   Te paragjykosh viktimen duke mbajtuar anen e dhunuesit,eshte nje problem,problem i madh per shoqerine shqiptare.
   Perkundrazi,Kryeministri eshte pa edukate,si demagog qe eshte,e kthen gjithshka personale,per te anashkaluar pergjigjen
   per pyetjet qe i bejn gazetaret,sepse eshte i dhjere kembe e krye,megjithate nuk mban asnje pergjegjesi.
   Perse jan perpra gjermanet,se jan precize.Kryeministri pergjigjet shkurt dhe direkt per pyetjet qe i bejn,pa lojra fjalesh,duke qene
   i kuptueshem per popullin.Rama nuk merr asnje pergjegjesi mbi vete,kur pasardhsja e Merkelit dhe Kryeministri Maqedonise u
   larguan menjehere,per gjera te vogla.Nuk eshte çudi perse jemi ketu ku jemi,sepse jemi viktime te mentalitetit tone.
   Me Edvin D’Ramen diskutimet degradojn ne sherrr dhe gallate,prandaj kemi Shtet dhe Qeveri gallate.
   Kryeministri eshte pikerish aty per tu pergjigjur,gje qe nuk e ka bere kurre.
   Drama merr 90% te kohes se emisionit per te folur,dhe ne momentin qe flet dikush,zhurmon,nuk e le te flase!!!
   Rama eshte i semure psiqik,komplet sociopat.Emisioni ishte nje material studimi per mjeket psikiater dhe per brezat e
   ardhshem.

   1. H këshillë për KM says:

    Kurrë mos hyni në debat me mediokrin dhe injorantin sepse të tërheq në terrenin e vet dhe të mund me eksperiencë. O. Wilde.

    1. Revizori says:

     Zoteri, mos e kishe llafin per Zigur Idiotin?
     Kane harruar gazetaret dhe idiotet qe Sali Palla i fuste ne burg, i rrihte dhe u digjte redaksitë.
     Tani kane lirine te flasin si te duan kunder kryeministrit, dhe Jane ngritur shemtirat e zotit, qe e quajne veten gazetare investigative.
     Ne fakt ajo eshte gazetare investi-partiake.
     Rames i ka ardhur koha per te ikur. Çdo qeveri dhe parti ne pushtet konsumohet shume.
     Mendimi im personal eshte qe Rama eshte konsumuar shume, por eshte fatkeqesi e popullit tone, qe Zigur Qorret e PD-se nuk merren me Partine e tyre qe ta bejne force qeverisese, por kane vene nje Lolo ne krye, si pupac, kane lene akoma nje plak kriminel matuf te drejtoje PD-ne, dhe pastaj shajne Ramen kur populli nuk i voton.
     O kunguj te PD-se. Rama mezi mbahet ne kembe. Por ju po e mbani me zor se nuk Jeni alternative qeverisese.
     Jeni fatkeqesia jone sepse nuk kemi per jevte votojme.
     Lereni Ramen, se si konsumohet vete, por shikoni PD-ne we ua ka marre peng Katunari i Viçidolit.
     Si nuk paten bythe keta kundershtaret e Saliut mor aman, te ishin bashkuar ne nje parti. Do kishin fituar tani.

  4. Pol_ 1 says:

   Un nuk kam kuptuar kurr ,

   perse zoti KM shkon ke nji nder TV e Emisionet me Shkerdhata te Shqiptareve
   drejtuar nga nji nder personave me Shkerdhate,te pafytyre e ordiner ne gjith Medien Kazan te Shqiperise
   duke u ul perball po ca Shkerdhateve qe permban ai lloj Kazani ;

   kur njihet fjala e urte e popullit qe thote :
   ——-
   [Nqs s’do te behesh pis ,
   mos u ul mes Pislliqeve ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!]
   ——-
   Kur s’i permbahesh rregullave te qytetarise dhe llogjikes qytetare ,
   perballesh me konseguenca te tilla , njerezish ordiner .
   Kjo eshte pasoja ,kurr te krruhet shume ,e hyn kudo me vend e pa vend .
   Cfar arrin zotria e tij KM me kto panele Njerezish ordiner ?
   Kush eshte Mesazhi i tij ?
   Zhurma brenda Kazaneve?
   Gallata me shqiptaret ?
   Mosserioziteti dhe konvertimi i postit qe mban ne nji tjeter koncept Politike
   nderkohe qe nji KM ne ate vend s’do kishte kohe ,
   me shku njiher ne vit ne nji TV dhe pse nuk e ka aspak te nevojeshme
   me bo Show medieve sepse te gjithe ne Shqiptaret ,por jetojme Realitetin Shqiptare
   ne menyren me te dhimbeshme nga kjo Papergjegjshmeri e Qeverrise .
   Mblidhi trut e shikoni si funxionojn Qeverrite e Botes ato Europiane
   dhe se si sillen KM me meediet ordinere dhe kriminelet e poltike nuk i gradon
   apo trajton si Partner .
   KM nuk eshte ne ate post si E.R por si nji Politikan qe mban pergjgjesite dhe premtimet
   bere fushates para votebesuesit Shqiptare ,per te cili duhet te tregoje me shume rrespekte .

  5. Kale Dega says:

   Cecenet e Rames. Pse nuk po e heton OFL, SPAK apo Ack, a ku ta di une, BAnditin e droges RAma?
   mjaft iu kundervut nje gazetaruce hundeze aranaute…dihet niveli i kultures dhe origjina fshatare si faktore.

 2. xyz says:

  I flet subkonshienca

 3. Zigur Qarri says:

  E NDOQA EMISIONIN RAMA ESHTE I FORTE NUK KA KUNDERSHTARE POLITIK NE SHQIPERI MUNDE TA PERBALLOJE ESHTE NJE KAFSHE POLITIKE SHUME I FORTE SHUME PUNTORE DHE SHUME I PASTER
  TIPIK LABE VLORE DHE SHUME KOKE FORTE NUK KA ASNJE OPOZITARE QE E PERBALLONE
  RRESPEKT GJIGANDE ( NUK JAM SOCIALISTE )

  1. Enea says:

   Je i sigurt qe eshte lab Vlore? Se ne nje interviste ka thene se nuk eshte grek, por ka dege te tjera, plus nga Vlora, Mirdita dhe Shkodra. Pra, ato deget e tjera jane kryesoret sipas tij. I bie jo shqiptar.

 4. Lanabregesi says:

  Po si ka mundesi o z Rama ballafaqoheni me nje rrugace rrugesh,se gazetare nuk eshte kjo bushter me emrin Lala,kjo eshte shemtire morale,shemtire natyrale dhe nje llapaqene e pandreqshme.Jo large saj nuk ndodhet edhe ky Rak-ipja,natyrisht qershija mbi torte eshte dirigjenti Fevziu.Emision me te cpifur nuk kishja pare,e ndoqa vetem nga kureshtja se si kryeministri do perballonte nje lukuni berishistesh.Mendoj se mbas kesaj shemtire alla fevzo,shqiptaret do binden akoma me shume se kazani mediatik eshte leve e Sali Berishes.

  1. tori says:

   Enea po te pergjigjem :Rama eshte nip I nje nder familje shume te njohur katolike intelektuale e qytetit te Shkodres dhe e gjithe Shqiperis.Kjo nga ana e te jatit,nga e ama eshte nga Vunoj.Qarte

   1. Enea says:

    Tori, nuk e di une, Rama ka thene disa here nga Vlora, Mirdita dhe Shkodra. Poe deget kryesore ka thene i ka ca te tjera jo greke. Pra, nuk deget kryesore nuk i ka shqiptare.

    1. Tea says:

     Enea , edhe tramp deget nuk i ka nga nativo americanet por eshte amerikan, kaq e thjeshte eshte zogu

 5. Andi says:

  Rama eshte 100 vjet para krahasuar me politikanin dhe gazetarin me te mire.Shkuarja e tij sot,ne ate pazar dhe kafene mbushur me individe medioker,llumi I shoqerise shqiptare,ishte e pavleshme dhe duhej te ishte shmangur.Niveli I atij paneli ofendon gazetarine .

 6. ermal berati says:

  Gazetare pa pike kulture, mund te jete dhe rrugace, lavire rrugesh, emisione te tilla trgon se si ka degjeneruar vendi jone. Nuk mund ti thuash K/M shprehje te tilla, respekto veten tende dhe ata qe e kane votuar o rrugace. Rama bene gabim qe shkon ne TV duke ditur se kush jane keta apo keto qelbesira. E keni kuptuar gabim lirine, Duhete te ngjallet AI qe tu shpetoj mender shu…rr// ne breke. Pty rrace e keqe turkoshake.

 7. Zgalem says:

  Ne debatin me Ramen , gazetaret u treguan nen nivelin e ulet gazetareske , Pyetjet { Pse shoqerohesh me ate , pse ben fotografi me kete . Pse hipen ne makine te blinduar . Jo rama , qe eshte vigan , po kushdo do ta perballonte kete panel te Fevziut , qe u zhvilluar pa rregull dhe pa argumente . Zgalem

 8. J says:

  Mungesa e kulture se dialogut si dhe mungesa e respektit per postin shtetror te KM ,cilido qofte ai,e nxori gazetaren jashte logjikes duke sulmuar pa arsye dhe nderprer biseden.Do te ishte mire qe gazetaret te parashtrojne fakte sa me te bindshem per temen e diskutimit ne menyre qe te mundte shkepusin cilat jane opsionet e KM si politikan dmth nga diskutimi me mendje te ftohte ,duke ju permbajtur te gjitha kodeve te edukates qytetare,te mund te nxjerrin lajm .Te mbetet pershtypja e nje loje qe luhet pa nje skeme te caktuar,pa rregulla,sic luajne femijte ne oborrin e mehalles…Faji nuk eshte jetim,eshte I cdo individi te shoqerise deri te KM.

 9. alex says:

  femer me te shpifur se kjo lala nuk mund te gjesh ne glob, kjo malokja duhet te kthehet andej nga erdhen prinderit e saj 30 vjet me pare, ne diber

  1. FLUTURA says:

   Panel banal i zgjedhur me kujdes nga Fevzo. Strategji vulgare, me mungese totale profesionalizmi…
   Kryeministri ia doli! 👍👌

 10. rripitipitytytyrripity says:

  Lajmi i dites eshte ky: Rama del ne debat me Tan Hoxhen dhe Klodiana Lalen, dy “superintelekte” te gazetarise dhe analizes social politike. Tani 2 jane mundesite, ose piket e qeverise kane rene kaq shume saqe Rama per te riparuar imazhin pranon te dali ne studion e Fevzos edhe sikur ky ti qesi Ver Llapen perballe, ose Fevzo e zgjedh kastile panelin te kategorise pesha pupel perballe Rame qe ti japi mundesine Rames te duket si supermeni dhe te motivoje bazen e te justifikoje te pajustifikueshmen ngado qe ta zesh. Rama beri propagande e foli brockulla sa deshi, nderkohe qe niveli i panelit ishte nje ofendim edhe per nje person me inteligjence pak me shume se ajo e majmunit. Per pak mu krijua bindja se keta 4 gazetare jane te vetmit te mbetur ne shqiperi pasi pjesa tjeter do kete emigruar, se ska mundesi mos ftosh nje specialist te se drejtes juridike dhe atyre te njeriut, nje analist te ceshtjeve politike etj, se ky debati kck e mcb eshte mbi te gjitha debat juridik dhe politik, ketu me kete ligj politika merr te drejtat e gjyqesorit, dhe del mbi cdo nen te kushtetutes duke i dhene mundesine krimineleve qe te pastrohen nje here e mire per krimet qe kane bere. Por ne anen tjeter lind pyetja, perse ky KM kaq i zellshem per te bere akte normative kunder krimit te rruges nuk ka qene kaq i zellshem per te bere akte normative kunder krimeve shteterore si ai i 21 janarit?

 11. llapaqenet says:

  Keto llapaqene qe ishin ftuar mbreme ne cmendine e Fevziut, kur jane perballe Saliut apo Lulit, rrijne si pula te zgjebosura, ndersa mbreme perballe kryeministrit, i kishte zene coronavirusi.

 12. FLUTURA says:

  Kur je ne mes te ujqerve do ulerish njesoj si ata…

 13. kot says:

  A pika, nivel llumi nga te gjitha anet, edhe ky si kryelegeni i legenave qe drejtojne Shqiperine po edhe gazetaret e leshit…

 14. xhoxhi says:

  Unë mendoj se debati i Edi Ramës para gazetarëve që u bë mbrëmë kishte si qëllim të diskreditonte Edin.Në debate të tilla kur është kryeministëri para gazetarëve njerzit duhet të jenë të zgjedhur dhe të përgatitur.Pyetjet duhet të jenë të përcaktuara që më parë dhe jo të bëhen kuturum vetëm e vetëm për të diskredituar Edi Ramën.Gazetarët bënim pyetje prej idioti si: ke makinë të blinduar,ke dalë fotografi me këtë ose atë,të fillojë kontrolli nga ju etj etj si këto.Më thoni cili kryeministër në botë nuk shkon me makinë të blinduar,ose cili kryministër ska vila,etj etj.Pra këto pyetje vetëm se e forcojnë Ramën në pushtet.Po Saliu që nuk është asgjë sot pse sja heqin rojet dhe makinaën apo vilën?Edi Rama po mer një përgjegjësi të madhe mbi supe në luftën kundër krimit dhe në vend që ti thonë bravo që po e bën këtë luftë i thonë filloje nga vetja.Saliu e bëri lesh e li drejtësinë duke vendosur kriminelët në prokurori dhe gjykata, dhe për këtë nuk flasin gazetarët por flasin për policinë që lufton i zen kriminelët dhe gjykata i nxjer të pa fajshëm.Deri më sot nuk ka dalë shqiptar trim si Edi Rama megjithë difektet që ka në qeverisje që nuk janë vetëm të tijat.

 15. TIRANA 2020 says:

  BLENDO TOPTANI NJERI ANTISHQIPTAR.KLAN I SALHALE SERBIT.LERE PASTAJ KETO BUCET E TJERA .SI KETA JANE KOMPLET PEDEJA E SHQUPIT.ME KETA MENDER MORRA NE MENDJE DO VIJ NE PUSHTET LULEZIMJA???????DEBAT PLEHRASH.SI KA MUNDESI QE KM SHKON NE STUDION E BLEDAR(term i rendomt ne gjuhen frenge) TOPETANIT?????NEJSE BRAVO EDI.ME KETA SAHALEIRSA QE KE PERBALLE TA GEZOSH EDHE 20 VJET TE TJERA.

 16. Orli says:

  Ata vetem gazetare nuk jane! Ata jane ca zhurmues qe sinqerisht te vjen per te vjelle kur degjon zhurmat e tyre.Ata nuk bejne pyetje e te presin te marrin pergjigje por mbajne fjalim si papagall,japin konkluziine si papagall dhe lehin si kone,perjashto Artan Hoxhen qe ishte serjoz dhe korrekt per mendimin tim.

 17. Julio says:

  O ram, ne sot jemi ne shkallen me te larte te demokracise liberale ne europe. Te perballesh me nje injorante qe akoma lahet me sode , te ben me te forte ne syt e atyre qe te shikojne dhe me te besueshem tek ato qe duan te degjojne. Injoranca ne demokraci eshte profesion, ku personazhi i drejtohet pasqyres, pasqyre o pasqyre, kush eshte me e bukur dhe me e mençur, sigurisht qe pasqyra vlereson ate qe i ben pyetjen. Marrezi, injorance, mllef per ate qe smund ta mundesh me llogjike, por me veprime tallese apo buzeqeshje ku te shemton ashtu sikur padurimi te injoron, te çojne ne nje perçmim te vet personit aktor zhurmues.

 18. Melhemi says:

  Ashtu siç kerkuame nuk doli,por u perserit rrumpalla e qerosit Fevziu.Po perse keshtu?
  E para se Fevzo nuk ka piken e aftesise te drejtimit te nje emisjoni.
  Ky nuk di as me elementaren se i ftuari vetem respektohet edhe sikur ta keshe armik jo ma edhe KM.
  Aty ligjin e beri nje grua e perdale ne kuptimin e etikes gazetareske dhe nje djale tjeter qe i thoshin kryeredaktor kipe brahimllari.Pale nje Laze i pa njohur qe fliste ,pyeste apo komentonte nuk merresh veshe fare.Mund te mos keshe simpati per figuren e kryeministrit edhe mund te mos jeshe dakort me te por kur e fton ne shtepi do te jeshe ti i pari mor qeros i lindur qe ta perkrahesh dhe te jeshe ne çdo moment ne krye te detyres per te dhene ne publik ate per te cilen ti ke menduare qe ke thirrur kete debat.Edhe pse nderhyrjet e Rames qe jam ketu per te sqaruare publikun asnje bageti nuk mori veshe por u versulen si bisha te uritura se pale se çfar do te benin. Jo Edi Rames por ti thuashe nje kryeministri me bjer tani dokumenin e makines kjo nuk ka bythe te rrije dhe aq me keq kur ta kerkon nje superinjorant si ky brhaimllari. Njerzit duhet te kuptojne se ketu nuk duame te mbrojme Edin se ai per fatin e tij te mire ska nevoj per avokat mbrojtes por ketu flasim per figuren e KM. te shqiperise. E thjeshte fare ky qerosi dhe ata laviret e tjere pa etke gazetareske duhet te medohen pake sa zbuluare dalin se dje kur vinte ne studio Sale Berisha nuk guxonin te benin keshtu si goret por mendoheshin mire dhe ka pas raste qe nuk kane folur fre. çfar tregon kjo: E para se Edi Rama eshte nje politikan liberal,din mire se çfar ben , eshte tejet i duruare dhe perballet me ke do me deshiren e mire per ta bindur se kush eshte e verteta ,pavarsishte se çfar audience ka perpara. Ne kete qe pame mbreme te bje ne sy vetem urrejtja dhe deshira per ta zhvatur mundesishte sikur ky ishte kremineli dhe jo ai tjetri qe i ka duarte me gjakun e popullit deri ne bryl. Gazetaria do profesioniste,do mend dhe llogjike te ftohte , nuk behet gazetaria me urrejtje dhe mllefe.Perse xhanem duhet te qetesonte Fevzo ate gruane qe kishte ftuare ne panel se asaj nuk i mbyllesh goja fare,ku eshte etika ketu, po aftesia drejtuse, kur mundesite ishin te plota dhe te mundeshme: bej sakte pyetjen ne ligjirate te drejte dhe prit pergjigjen nga i ftuari por jo keshtu pushoni,pushoni,pushoni ,degjuame vetem ulerima dhe disballancime midis pese te vetequajtur gazetare dhe nje kryeministri qe humbi kohen kote kur ne si popull nuk kuptuame gje fare veç ulerima dhe çjerrje skizofrenike.
  Per mendimin tim kjo burimin e ka ne fillimet e plurarizmit kur kafshet e pyllit shklyene nenen e tyre qe quhet SHQIPERI.

 19. naimi says:

  Bravo kryeministri Rama.Te gjithe populli te perkrah me perjashtim nje elite gazetareske teper e pasuruar(?) cinike,mashtrues e gjithecka e bazojne ne burimet e tyre(ne te vertete skan asnje burim,por te dhanuna zyrtarisht nga prokuroria e gjykata).
  MIQESISHT megjithese nuk te njoh absulutisht do te rekomandoja te shkoje ne studio televizive te ndryshme,natyrisht sipas kerkeses se drejtuesve te emisionit e tu pergjigjesh vetem pyetjeve te gazetareve qe ata te kan per ty (natyrisht te gjitha pyetjeve qe ato te drejtojne me shkrim nje dite perpara qe ju te pregaditeni per pergjigje).Kjo edhte praktike boterore e ballafaqimit gazetaresk te nje personaliteti shteteror me gazetaret.Populli ju perkrah fuqimisht ne kte levizje tende anti korrupsion,ku gazetaret e prokuror e gjykates jane baza e frikeshme e korrupsionit ne Shqiperi.Dergojeni dokumenta te deklarimit te pasurive e justifikimit te pasuris tyre kryesisht gazetareve qe un mendoj si te korruptuar :B.Fevziu,Shkullaku,Zhej,Sonila,Rakipi e Ragipllari.Eshte ne nderin tend e te kombit ta kryesh sa ma pare kete vetpastrim.

 20. Petrit says:

  Ndoshta do t’ju vijê pak keq ju komentesve te mjerë te letres higjenike tema por k/ministri aktual i shqiperise eshte njeriu me i paafte dhe më debil i historise se shqiperise.
  Llafet e tjera jane fukarlek.

  1. alex says:

   emo petrit te ka hequr nga puna, apo te ka prishur shtepine pa leje, u mesuat ju vemje ne kohen e saliut qe bete kerdine. ka ardhur koha te jepni llogari per ato qe i kini bere ketij populli

   1. Adi says:

    Po ty mo alex c’mrekulli te bere qe e do kaq shume?! I zyre vendin ketij lart dhe tani ha nje kothere?! Po ketij vendi c’i ka bere qe ta duam aq shume?! Moren arratine shqiptaret prej te cmendurit

   2. Petrit says:

    Jo i nderuar alex.
    As nuk kane heq nga puna e as nuk me ka prish njeri shtepinë.
    Kam mbi 20 vjet qe jetoj i lumtur bashke me familjen time ne europë.
    Me lekët e djerses kam ndertuar nje shtepi te bukur ne token time ne Lezhë.
    Keshtu qe mundesia per te ma prish eshte zero.
    Kam edhe nje tjeter ketu ku jetoj.
    Keshtu qe jam i plotesuar me punen dhe jeten time.
    Fakti qe k/ministri aktual nuk me pelqen eshte thjeshte bindje dhe mendimi im personal.

 21. Koba says:

  Me medioker eshte Fevziu qe ka harruar te Moderoje -Emision pa asnje Rregull dhe rradhe te FOLURI.Njeri i bie Gozhdes dhe Tjetri Patkoit .Fevziu ben SEHIR!!!

 22. buj says:

  keta gazetare kafeneje ne fakt kete e nxjerrin te lare…. aq te paedukate jane sa ja kalojne ketij ne cdo drejtim te shemtise, prandaj ky del e ben debat me keto muter, prandaj e ka te fituar betejen qe ne fillim, ai nuk debaton me nje njeri serioz , ska problen nese nuk eshte gazetar, mjafton te jete racional dhe i panaashem… prandaj dhe Lulin e ka zgjedh simbas brekusheve te veta.

 23. labi says:

  Qe ta kuptoni me thjeshte B.Fevziun duhet bere pyetja:Vrasja ne boulevard e 4 demonstrusve me 21 Janar ishte veper e kryeministrit apo vrasje e brendeshme ne mes personave me stilolapsa shperthyese apo cadrat automatike?Kjo vrasje ishte krim apo ruajtje apo legjitimitet i shtetit?

 24. Hamit Tako says:

  Si nuk e pyeti njeri KM per situaten ekonomike? Njerezit po ikin perdite nga ky vend jo per shkak te autoritarizmit por mbi te gjitha per shkak te mungeses se perspektives dhe situates teper te rende financiare per familjet shqiptare. Kosto e jeteses ne Shqiperi keto vitet e fundit ka shkuar si ne Itali apo Greqi, me paga mjerane. Shikoni cmimin e naftes? Eshte mesatarisht 1,40 Euro/litri, cmim ky njesoj apo me i larte se ne France, Gjermani, Spanje, etj. Shikoni cmimin e abonimeve te Celulareve qe keto dite te gjitha kompanite i kane rritur njesoj me nga 2 mije leke ne shkelje te rregullave te konkurrences. Ku eshte shendetesia “falas” ? Eshte spitalet private po rrisin cmimet njekohesisht, duke pare qe mbushen plot edhe ato se ne Shtet “falas” ke vetem rradhen e pritjes.

  Keto ishin disa ceshtje qe gazetaret duhet tja perplasnin ne fytyre dhe ti kerkonin llogari KM se tani ka ikur koha e justifikimeve, e ka fajin Saliu, e ka fajin Kadriu, e ka fajin Iliri. Kane kaluar 7 vjet qeverisje me timon e tepsi zoti KM: Ku jane rezultatet ? Ku jane premtimet e mbajtura? Se ke thene do beje 6% TVSH per produktet baze dh energjine elektrike, vetem jane rritur cmimet.

 25. qytetar i zakonshem says:

  Si doli ndeshja tek Fevziu? Epo ç ‘ ti themi Rmes. Luftoi me kater njeheresh. Me qyfyrja ishte kur ziheshin gazetaret me njritjetrin dhe Fevziu me gazetaret. Sipas Oscar Willde nuk duhet te futesh ne diskutim me budallane se te zhyt ne nivelin e tije dhe te mund sepse ka eksperience. Kjo ndodhi midis Lales dhe Kryeministrit Rama. Rama e kapi me vones situaten pasi Lala u detyroje te sillet si budalla duke bere sh.sh.sh………….

 26. Festimi says:

  E gjithe ishte nje idotizem kazani mediatik i drejtuar nga gazetaruci Blendi Fevziu,nje debat ordiner ku rruga perfaqesohetj nga keta debila te veshur nen petkun e gazetarit ku vetem gazetari nuk prodhuan!Edi Rama edhe nje here e diskretitoi nivelin e tyre mediatik ku mbetet per tu theksuar nofka qe i vuri asaj kokekalit ,thene me elegancen e qytetarise “gazetarja e fushes”!i papare ne ngjitjen e nofkave per keto tipa qe edhe se u bene nje kohe e gjate ne kryeqytet nuk u ka ikut jo gjuha e perfaqesuar nge halabakeria por edhe paraqitja e jashteme pavaresisht syzeve miope qe mbajne ne portretin e tyre si ai Rakip.ari qe po ta testosh nuk e kalon moshen e adoleshences akoma!Kete lloje e nivel medie nuk e disponon as Bngladeshi ku tashme e kthyer ne nje pazar te gjese se gjalle ku kafshet e mbledhura si analiste nuk i linin radhe jo te ftuarit te rdhes por as njeri tjetrit!Per kryeministrin Rama e qytetarin e ketij vendi qe kerkon ta mbyse injoranca e ligesia e Fevzit e bashkuar me “gazetarine e fushave” kam nje kerkese ose sugjerim ku:N.q.se thote qe pa pastruar organet e dejtesise nga te koruptuarit e kriminelet nuk ka shtet,une do ti sugjeroja se pa shtyp e media me nivel kur nuk mund te kete nje shoqeri te civilizuar!Ndaj imediate eshte vetingu i ketij pushteti qe kerkon te baje peng shoqerine shqipetare ne erresiren e kapacitetit te tyre!Nuk mjafton vetem diskretitimi qe i bene ai here pas here por duhet te marre masa urgjente sepse pas krimit te organizuar ata jane te dytet qe ndotin kete shoqeri e vend duke mos u bere syri tert sepse jane ose pjella Berishjane ose pjella hajvane!I pari duhet zhdukur nga ekrani kopili i gazetarise Blendi Fevziu nje sharlatan qe vetem gazetari nuk prodhon,ndersa per ate Artan Hoxhen sot me mbushet mendja qe edhe regjistrimin e 21 Janarit per vrasjen e kater demonstruesve ùme duar ne xhepa e ka bere rastesisht jo si gazetar me nivel sepse dje tregoi qe ai eshte po brenda kazanit mediatik ku per mish perdoren kokat e tij dhe te “gazetares se fushes” ndersa per leng shurrosja e Blendi Fevziut nje halabak qe mban peng median vizive ne shqiperi!Dje ra perfundimisht perdja ku nxorri nudo drejtuesin e emisonit,pseudoanalistet qe kishin ardhur me mision nga kryekrimi Berishe per ta baltosur sa mundeshin Kryeministrin Rama pa kuptuar qe ai i kishte baltosur qe ne fillim duke iu nxjerre ne pa “misionin e kryekrimit Berishe”!Poshte diktatura e budallenjeve!

 27. polja says:

  kjo lala, o zot mjer kush e ka ne shtepi.

 28. vlora says:

  Emisioni opinion eshte nje format i mire por drejtuesi medioker ,pa kulture, konfuz etj Shikoni cilin kanal te doni nuk gjeni emision te tille ku te gjith flasin njekohesisht dhe asnje nuk degjon shokun.Te duket vetja si ne dyqan te peshkut ne kohen e monizmit.Z blendi zgjith panelin pergatit pyetjet mos nderhy ne pergjigje.Pyetjet jane exkluziviteti yt,pergjigja eshte exkluzivitet i te ftuarit ,gjykimi eshte exkluzivitet i teleshikuesit.Gazetarja lala nuk vlen per ne panel .Ajo le te ngelet gazetare tereni

 29. Mondi shkreta says:

  Z,Kryeminister, duke u marre me te tille ” gazetare” rrugaçè, turperoni veten dhe demoralizoni ndjeksit tuaj, nje prej tyre jam dhe une. Faleminderit nese me mirekuptoni.

 30. Dite zinjte ju gazetare says:

  Mos u lodhni te spjegoni qellimet e mbrapshta te Bledi Fevziut. Nje panel gazetaresh te pa edukate e para pastaj per nivel profesional dhe intelekti jane per gjynah.
  Se si pranon njeriu per disa para me shume te nxjerri vetem ne ekrane si lavire rrugesh nuk di, njeriu i mencur edhe sikur ta kete inat tjetrin sei ka bere dicka shume te keqe nuk sillet ashtu. Zero 000000 nga te gjitha anet, te shkretet femijet e saj kushedi si ndihen ne mes te shoqerise.
  Sa per KM ben mire se dhe Fevzon e degjeneron po ata qe ishin perball i nxorri komplet ne bazen e tyre te mediokritetit ku zhgryhen perdite.
  Nuk kam votuar kurre per PS por kete here do te votoj vetem per Ramen, Edin o se mos kujtoni per Luanin.

 31. bamja says:

  Ata jane gazetare? Ju lutem mos ofendoni ata shqiptare qe jane marre me shkrime e gazetari qe nga Konica, Noli. Petro Marko… Ndersa pas diktatures, ne vend qe te mesonin e te merrnin me te miren nga gazetaria boterore, me gjithe mjetet qe kane ne dispozicion, turperojne me nivelin pikesepari kulturor, e pastaj investigativ. Keta jane ose zedhenes te politikes, ose te krimit, ose te ndonje parelliu te rradhes. Por mos u merzisni, do te ike dhe koha e ketyre koketuleve

 32. Mos llomotisni kot says:

  Kujtoni se keta gazetaruce rrugesh flisnin me mendjen e tyre? Atyre po ti ofrohej nje kocke me e madhe do te flisnin komplet ndryshe. Emisioni ishte nje pasqyrim i asaj qe po zjen sot ne Shqiperi, SPAK, KÇK, prokurori speciale, minjte po e ndjejne termetin dhe keta nuk jane Klodiana Lalat me koke te palare, as Rakip llari me syze. Keta jane qente qe ruajne stanin. Rama ka hyre aty ku ju dhemb me shume pronareve te ketyre “lehesve te paguar” prandaj lufta do te jete shume e shume me e ashper. Rama duhet ta kete te qarte se kur rezikohet paraja dhe prona nuk luftohet me me batuta. Emisioni i organizuar qellimisht nga Fevzoja qe nuk eshte pa gje ne kete histori ishte uvertura.

 33. Timi says:

  Gazetare si surrati i Fevziut. Nuk dine te flasin dhe nuk kand edukate. Rama ben gabim qe merret ne ta.

 34. olsi says:

  hajde kazannnnnnnnnnnnnnn hajde , ha ha ha. o edo valon kazani keq fare ,ha ha ha i madh fare.fejziuuuuu , o klodi , o klodi po boll o klodiiiiiiiiiiii. ha ha ropt me bukur akoma nga portokallia. o edo je figure , gazekar plepash

 35. Zjarri 6 says:

  O popull qelbanik perse ndiqni bastardet kur te Rai 1 kishit Milan- Juve dhe tek Italia 1 kishit le iene.Bejini m…in krm ,Fevziut dhe K Lales.Flm per mirekuptimin.

 36. Stape Pashi says:

  Disa podh-hale te opozites na kerkojne mendim per kete shemtim te gazep-tarise.
  E c’te thuash : – kjo burri e tregon vete me kete fytyre travestiti qe ka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *