FOTOT/ Në krah të legjendës vlonjate Vasil Ruci, Adrian Gurma: Gati për eventin sportiv të veteranëve të futbollit

Krytari i Bashkisë së Sarandës, Ardian Gurma, ka pritur sot në një takim perfektin e Vlorës Flamur Mamajn dhe legjendën e futbollit vlonjat Vasil Rucin.

Fokusi i takimit ka qenë organizimi i një eventi sportiv i ekipeve veterane të Flamurtarit, Butrintit, Luftëtarit dhe të Korfuzit .

“Sot pata kënaqësinë që të prisja Prefektin e Qarkut Vlorë Z.Flamur Mamaj, të shoqëruar nga legjenda e futbollit vlonjat, Vasil Ruci.

Diskutuam së bashku për organizimin sa më të mirë të eventit sportiv që kemi perpara: takimin e ekipeve të veteranëve të futbollit🏃🏻‍♂️ ⚽️🏃të Flamurtarit,Butrintit,Luftëtarit dhe të Korfuzit fqinj.

Do të jetë një festë e historisë së futbollit në rajon, e cila duke u përcaktuar të ndodhë në 7 Mars, ka edhe mesazhin e “shkollës” për të sotmen tonë futbollistike🥅⚽️.

Pasi përmirësuam kushtet dhe pas krijimit të hollit të memories në ambientet e brendshme të stadiumit, shoqëruar edhe me ndriçimin stërvitor, paisjen me sistemin e kamerave të sigurisë, plotësimin me ndenjëse të tribunës qëndrore,si dhe me rikompzimin e vendosjes së pankinave të futbollistëve, Saranda mirëpret eventin e 7 marsit 2020.⚽️🏆🏅”, shkruan Gurma. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609148380-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609148380.jpg","attachment_id":"1219267"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609151817-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609151817.jpg","attachment_id":"1219268"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609154776-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609154776.jpg","attachment_id":"1219269"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609156497-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609156497.jpg","attachment_id":"1219270"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609158187-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609158187.jpg","attachment_id":"1219271"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609159852-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609159852.jpg","attachment_id":"1219272"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609161922-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609161922.jpg","attachment_id":"1219275"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609163962-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609163962.jpg","attachment_id":"1219276"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609167385-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2020\/02\/FB_IMG_1581609167385.jpg","attachment_id":"1219277"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *