Me nje kamer në gji dhe o burra të denoncojmë profesorët maniakë!

Nga Ilirjan Blloshmi

Para ca kohesh ne STOP u trasmetua nje vidio ku nje “studente” e Italishtes ne Fakultetin e Elbasanit qe kishte 17 provime per vjeshte, donte te kalonte vitin.

Nese do pyesje Stephen Hawking te gjente nje formule, te jemi te bindur se, ai do thoshte “Nuk ka formule per kete”.

Por jetojme në shqiperi, pasi e dredhim bishtin me profesoret, ju kerkojme ndihme atyre. E kur ata nuk ma ndihmojne, therrasim STOP-in.

Ata na vene nje kamer ne gji dhe shkaterrojme nje person dhe karrieren e tij. E kjo behet per arsye se ne shkojme ne fakultet per qef, nuk blejme libra, por blejme IPhone, nuk shkojme ne sallen e leksioneve, por shkojme te bejme thonjtë. Gjate gjithe sezonit nuk shohim nje leksion, por aman kafeve ju bejme zbor.

Nuk marrim asnje provim sezonin e pare, marrim nja 2, në sezonin e dyte. E pastaj duam te marrim 17 provime ne vjeshte.

E ketu fillojme ta dredhim me profesoret. Duke i dhene nr e telefonit si fillim, me pas dalim si grup. Pastaj tek e tek ne kafe. Pastaj ne hotel.

E me pas me kamer ne gji te vendosur nga STOP-i , te shkaterrojme cdo gje.

A ka profesore dhe pedagoge te korruptuar? Sa te duash, ku ti duash, si ti duash. A ka profesore dhe pedagoge, te ndershem? Sa te duash, si ti duash.

Parmbreme pashë po tek STOP-i, qe nje nxenese me nje kamer në gji. Paska denocuar nje mesues.

Ai mesues nuk duhet ta shohe me deren e shkolles. Por te gjithe u morem me mesuesin, e asnje fjale per nxensen. E cila nga 15 shtatori deri ne 10 shkurt ka bere 98 mungesa.

Pra. Nga 15 shtatori deri 10 shkurt, jan në total 140 dite. Nga keto 140 dit 40 jane fundjava.

Pra mbeten 100 dite shkolle. Po prit se 2 dite jemi pushim per festat e Nentorit, 5 ditë per vitin e ri. Pra 100-2-5=93 ditë. Tani 98 mungesa i pjestojme me 6(nr maksimum i lendeve ne nje dite) 98:6=17 ditë.

Perfundimi 93-17=76 ditë. Pra pa marr parsysh se ka ditë qe mungojne mesuesit, apo oret e shkurtuara. Kjo goca me keto ritem i bie qe te shkoje ne shkolle vetem gjysmen e vitit dhe gjysmen tjeter te vitit do ta marre me nje kamer në gji, qe ta vendos STOP-i.

REMOTE_ADDR:[]

46 komente në “Me nje kamer në gji dhe o burra të denoncojmë profesorët maniakë!”

 1. E èma e Zeqos says:

  Blloshmi èshtè pèr PAFAJÈSI KUSHTETUESE PÈR MANJAKÈT.
  Fajin, e kanè viktimat. Ku i çon mushka ato, qè guxojnè tè blejnè celularè?
  A nuk e di çdo pulè e koteceve se celularèt janè tè dreqit? Kush posedon njè tè tillè, E MERITON ti bèhet ftesa pèr pallim.
  Nuk èshtè mirè kur njerèzit i thonè trurit IK O PIRDHU.

 2. petriti says:

  o “Ilirjan Blloshmi”,,,dynjaja te tregon Henen,ndersa Ti shikon gishtin.Problemi ketu qendron tek keta maniake seksual te fshehur ne mjedisin e te pambrojturve,kurse Ti ankohesh se e zbuluan.

  1. Nick says:

   Jo more zoteri e kuptove gabim Blloshmin, maniake perverse maskarenj ka sa te duash te thote, ashtu siç ka edhe plot vajza qe kane zgjidhje te vetme per te marre provimet apo edhe shkollen, t’ ja ofrojne plaçken profesorit se tjeter gje nuk e dine qe behet per tu arsimuar!!! Ky eshte problemi, jetojme ne nje shoqeri ku me statistika ke masen e te rinjve qe ndjekin arsimin e detyruar analfabete funsionale, shkojne neper shkolla e fakultete se nuk duan te punojne, edhe prinderit i stimulojne kot me.kot, si pasoje e rendesise se madhe qe ka patur ne diktature arsimi i larte, e ju ka ngelur gozhde se me demek jane persekutuar e bla.bla bla 1000 arsye te tjera!
   Sot nuk gjen te rinj qe te dine te nderrojne nje poç, ama fakultetet e diplomat i kane palë!!!

 3. Shumë e sakte.Ashte kthye Stopi në një gjobevenes për te gjithe njerzit.Ai emision duhet mbyllet sa ma parë.

  1. Arber says:

   BRAVO “STOPI” qe tregon me ze dhe figure degradimin e shoqerise .Nxenes qe shantazhojne me vidio profesoret dhe mire ja u bejne .Profesore qe shantazhojne nxenesit me cfare kane ne dore dhe fatkeqesi .Por nese nje nxenes vete ne shkolle per tu pispillosur e kaluar kohen , gjen e ben sepse ka perpara ca perverse qe nuk jane aty per mesimdhenie por per perfitime.

 4. Histeri kolektive says:

  Shume e drejte!!!! Stopi ne kete menyre forcon gjithe keto studente qe te marrin shkollen pa bere asgje!!! Pastaj kandisa ceshtje ketu!!! 1. Sa vjec eshte kjo vajza? 2. A ka prinder? 3. Prinderit nese eshte rastinminorenes a nuk dujetbte shkonin ne polici? 4. Prinderit e kesaj derdimenes inkane thene fut kameren te cicat se bijes qe te shkoje ti beje presion profesorit dhe dil pastaj me dhjeta se te jep stopi dhe shkollen e larte? 5. Po ne shkolle te larte kundo e mbaj kameren kjo ne bythe? 6. Ligjerisht profesori nuk ka kerkuar favore seksuale! Ne asnje vend nuk degjuam hajde te bejm sex. Apo nese nuk bejme sex do te ngel ne klase!!!! Dhe sigurisht qe dhe nervozohet mesusinpae kjo nuk i hap telefonin!!! Kur dikujt i kerkon nder hajt me rregullo klasen dhe shkollen duhet tinoergnigjesh ne telefon!!! Tjeter keta prinder shembullore keto 150 dite mungesa ja kane kerkuar goces ku i ka shpenzuar? Para se te histerizohemi duhet te mendojme!!!!

 5. Irvin says:

  O korab kari,o pervers bythqire,paramendoje vajzen apo motren tende ka ja lyp profesori o fisshkerdhyer

  1. Jari says:

   O ti malok kanuni! O ti trimi nones! O ti pidhrobshi maleve! Ti je nga ata qe te hane mutin me fjale! Ti je nga ata qe shume shume vret motren dhe gruan se vishe.n me minifund! Ti qe u preke kaq shume nga ky “tmerr” i padegjuar ca do beje ne kete rast!? Apo do ja vije kameren ne goj e ne pidh sat motre e sat bine? E do i liteshe saimirit dhe stopit tani mi jepni burse per informatike gices? Ik nore rrac muti! Ngelet me shpate ne grez ju kurva duke na ngren mutin!!!

 6. H says:

  Ju jeni një manipulator i ndyrë i realitetit. Fakti që asnjë student nuk mëson duket qartë nga niveli mizerabël i të gjitha fushave. Por këto fakte të vërteta nuk mund të autorizojnë në asnjë rast sjelljen e degjeneruar të profesorëve. Studentet kanë përgjegjësi vetëm për veten, profesorët përfaqësojnë arsimin ,shtetin dhe shembullin.

 7. lana says:

  Po te kesh mendjen ne koke pavarsisht provokimit ti, artikull shkruesi duhet per keto perverse te denohen ne maksimum qe te vene mente si mesuesit ashtu dhe nxenesit qe kerkojne ta kalojne vitin mesimor pa mesuar apo duke bere mungesa tere vitin shkollor

 8. Pajo says:

  Kjo eshte cilesia e arsimit qe solli demotakercita ne te gjitha shkollat edhe universitetet tona. Sot shumica e vajzave edhe e djemeve mesojne edhe u duket vetja te zgjuar me ane te celulareve. Nje fjal e urte popullore thote qe nga plaku rrjedh gjaku..

 9. asd says:

  Merremi me profesorin sepse ai ka ne dore te tjere nxenes qe t’i çedukoje.Te tjere pedagoge kane ne dore gjithe brezin e ri. Do ta mesojne ata kete brez, apo do ta çnjerezojne?

 10. qytetari says:

  Karagjozet vulgare te stopit,jane dhe me keq se ata qe nxitojne ti diskreditojne.
  A nuk e din keta ndyraq dhe pronari i tyre nga fshatrat e Lezhes,qe nuk mund tja zbulosh identitetin e atij qe akuzon,deri sa nuk eshte shpallur fajtor nga gjykata.
  Po ku din ky llum,cfare eshte shteti,shoqeria,familja.

  1. Petrit says:

   #qytetari#
   Nuk arrij ta kuptoj ketu se ku eshte e keqja te jeshë nga fshatrat e lezhes.
   Ky padagog e meriton jo vetem publikimin e identitetit por gjithçka me teper qe te jetë e mundur.
   Nje pergjigje me kete rast per artikull – shkruesin dhe komentuesit injorante qe meqenese te vetmen gje qe dine te bejne ne jetë eshte te shkruajne komente injorantesh nga nje smartphone gjate kohes qe rrine ne kafe.
   Nuk eshte as faji i studentes dhe as i emisionit STOP.
   Fajin pa asnje diskutim e kane profesorët e tille ( megjithese eshte turp te quhen te tillë ) qe perdorin vendin e punes per ta shfrytezuar per nevojat e tyre seksuale.
   Dhe mos harroni o njerez injorante e te pa – shprese.
   Kjo ndodh edhe ne te ashtu-quajturen administrate.
   Buon pomeriggio perché vado lavorare e non ne ho più tempo da perdere con voi.

 11. Albani says:

  Te shikohet me syrin kritik nga institucioni çeshtja e mesuesit maniak dhe te meren masa erkstreme se aty ka shume domethenje.
  Nuk duhet kurre te anashkalohet edhe e nderuara nxense qe kjo me keto sjellje perfaqson edhe te tjerat si kjo se nuk eshte vetem e mjera. Nje terheqe vemendje dhe marrje mase duhet edhe ndaj prinderve qe ne kete shkerdhatokraci kane hequr dore nga edukimi i femijve duke ju zene frymen me nje hajfon,kjo eshte drama mor te dashur shqiptare,Shprehjet e disa prinderve qe na vjen shume turp ti shprehim jane vertete per te vene kujen dhe te dalesh perjashta duke bertitur ku po shkojne keta femij se jeta sa eshte e gjate eshte edhe e shkurter. PRINDER ZGJOHUNI se neser do jet shume vone.

 12. Blerta says:

  Qe ka manjake, pa diskutim. Por Stopi po i shkaterron njerzit me menyrat si inkurajon te keqen.

 13. Lani says:

  Na thoni edhe ndonje rast kur keta profesoret bejne presion e shantazh nxenesve qe jane te rregullt e te moralshem e atehere jo vetem ti heqin nga puna por dhe ti fusin brenda. Rastet si ky i mesipermi nuk perseriten po tia fusesh te dyve. Qe te dy jane duke kurveruar.

 14. Kollodoku says:

  O blloshmi te qift plaka ime….
  Po çfar karir po flet? Edhe sikur ajo te shkoj ne shkoll nje dit te vetme gjat gjith vitit, mesusi nuk ka te drejt ta pyesi ( a je qi ti moj vajz apo nuk je qi). Ose mbylle deren me “çelës. Ose hape telehonin kur te mar un.
  Kta predatorët gjejn kto nxënset qe kan probleme dhe KQK.

 15. Partizani Velo says:

  Domethene sipas ktij Bloshmit, per arsyen se ajo vajza ka bere munges dhe i ka dhene nr e tel profesorit, duhet te jete ne rregull qe ai te beje kto veprime dhe asnje mos meret me tespo jo? Po per vajzat e tjera qe skan bere mungesa? Eshte ne rregull te vazhdojne te kene nje profesor maniak si ky “zhigoloja”??? Mos i ngaterroni gjerat kot, apo doni te nxirrni ndonje artikull sa per te nxitur komentusit….?

  1. Studenti 1 says:

   Sipas autorit, mesuesi paska te drejte te beje cdo lloj bisede dhe cdo lloj gjestesh e histori erotike, meqenese kjo nxenesja nuk frekuenton rregullisht shkollen!!!!!!
   Kjo gje i ngjan asaj historise se drejtorit qe e zune duke ba sex me vartesen…….
   Kur e pyeten se cben keshtu? Ai u pergjigj : Keto qe nuk punojne, duhen “ndëshkuar”…..hahahaha.
   Ndeshkim nepermjet sexit apo edukim i profesorit nepermjet bisedave erotike.

 16. flora says:

  Shume i sakte artikulli .Keto jane kuadrot e ardhshme te Shqiperise.
  Mjer ne po rame ne duart e ketyre se cfare te bejne keto. Vajza qe bredhin gjithe diten kapin ndonje
  me leke dhe marrin shkollen,po duket kesaj nuk ja ka varur kush dhe i eshte qepur profesorit .
  Un kam mendimin se stopi kaq ka then ,po nuk besoj se vidio ka qene kaq.Kjo kurva e ka joshur ate ,
  se me kaq muhabet nuk do hapej kaq keq profesori.

 17. Dashamiresi says:

  Bravo, por sinqerisht bravo te ndershme e te sinqerte. Nuk e di ku ndodhet ky njeri, por sa here qe kam lexuar ndonje shkrim te tij: shume korrekt, shume drejte, shum i sinqerte dhe shkurt. Ai qe ka mend s’ka nevoje te shkruaj shume apo flase shume, thote ato qe duhen ne vendin e duhur. Gangrene dhe semundje eshte bere televizioni dhe gazetaria se jane palaço gazetare edhe ata qe u duket vetja dikushi, mos ti permend me emra, leri keto emisionet stop e pa stop se jane te degjeneruara fare, sikur eshte skene porno. Koha e lirise pa kufi, pa norma, pa ligje, pa rregulla per te mos fole me per traditen e shqiptarit: familjen, nderin, respektin, drojtjen e sinqerte etj. Te falnderoj zoti Blloshmi se na mbyten gazetaret “investigative” kudo!

 18. Iliria e bashkuar says:

  Korupsioni seksual nga injorantet, te paedukuarat, nga shkateruesit e jetes.

 19. valter says:

  “Stopi”, edhe “topat” e tij, KÇK-ë janë. Është një gangster mediatik që rjep kë të mundet. S’ka moral, nuk mbron interesin publik,thjeshtë si gangot e rrugve xhvatin,shantazhojnë njerzit!! Ky “STOPI” është në një gjatësi vale me “profesorin” dhe kurvickat. Faleminderit!

 20. mik says:

  Cdo ngacmim seksual asht i denueshem ne masen e caktuar, por jo cdo ngacmim seksual justifikon etiketen MANJAK SEKSUAL. Jane simptoma te tjera qe percaktojne nje diagnoze te tille.
  Cdo kush e ka ne qejf seksin pa qene manjak seksual.
  Askush nuk thote dashuroj nje eunuk.

 21. xhoxhi says:

  Unë nuk i vë asnjë faj profesorit sepse e ngacmoi vajza.Kam dhënë vetë mësim në gjimnas ditën edhe natën dhe kam qënë shumë i reptë për gjëra të tilla dhe imorale d.m th se nuk bëja fafore për seks ose nuk pranoja që nxënësi të më ngacmonte.Ndoshta nuk do më besoni por një vajzë e cila nuk shkruante me shkrim detyrën por më shkruante për dashuri e ngela jo me inat por sepse ishte pak e lëvizur dhe nuk mësonte fare dhe deshtë të kalonte me sex.I bëri letër ministrit të arsimit ku i theshte se ka nxënëse si mua që nuk mësojnë dhe i ka kaluar dhe mua më mbeti.Erdhi inspektori nga ministria më dha të drejtë dhe kjo punë u mbyll pa thënë unë që më shkruante për dashuri dhe jo për mësime.Pra miqtë e mi si do që të jenë punët femra është fajtore sepse me zor nuk guxon askush vetëm ndonjë i marrë.Të flesh natën jashtë apo nëpër hotele dhe pastaj të akuzosh profesorin sikur nuk shkon.Këto ndodhin sepse vajzat apo djemtë nuk shkojnë në shkollë nuk mësojnë meren me budallaqe dhe ja hedhin fajin profesorëve…

 22. Kozmai-Boston says:

  Krahasimi me idiotesk qe kam lexuar ndojehere
  Si mund te mbrosh profesorin ne kete rast?
  Eshte njelloj si te mbrosh nje pedophil qe rremben nje femije se ishte ( PISPILLOSUR)
  Shumica e njerezve kane raste te “tilla” ,por jane disa fjale qe ky shkrimtar nuk I njeh ( JO, KAM FEMIJE , TURP, GRUA, NDER etj)
  Ai duhet varur si Libofsharaket ne mes te FIERIT
  Turperoi dhe GIGOLOT e vertete ky injoranti

 23. Tarasi says:

  ky gazetari qenka shoku i maniakut….sa zbuluar del ky gazetari fyell…se nuk ma mer mendja te jete kaq trap…..ajo mund jete nxenesja me keqe ose as nxenese nuk mund te quhet per sa ka aq shume mungesa….por ky profesor leshi qe as profesor smund ta quash ska te drejte te shfrytezoje postin…ai nese i ka qejf gocat e vogla te shkoj diku tjeter te gjuaj per zocka te vogla jo aty ku e quan edhe veten e tij perendi…jo ne ate mjedis ku i kane dhene postin se eshte militant i kesaj apo asaj partie…te gjithe njerezit e kuptojne qe ajo nuk eshte nxenese por ai profesori nuk eshte as njeri se per profesor as qe behet fjale..ndaj mos u mundo ta mbulosh mutin me shurre ti gazekar

 24. Sit back and relaks■●▪ says:

  Korrupsioni dhe kurvlliku eshte nje valle qe hidhet dyshe.

 25. Sit back and relaks■●▪ says:

  Korrupsioni dhe kurvlliku eshte nje valle qe hidhet dyshe..

 26. petriti says:

  Vajzen ngelese per mungesa ,ndersa Zhigolo-profesorin ne burg per pedofili dhe ofendim te qindra e mijera arsimtareve te ndershem.Si rrjellim i kesaj dalin te gjithe te kenaqur se moren ate qe kerkuan.

 27. Dupi says:

  Ore ti i nderuar autor i shkrimit ose po ben ndonje qoke sepse e nje profesorin e degjeneruar ose pajtohesh me veprimet e tij sepse edhe ti i ben ne rrethanat e tua me jeten e perditshme edhe ste ben pershypje. Ore po si ka mundesi qe keta maniake i shef gjithandej ne Arsim , por jo vetem. Cfaredolloj provokimi te bej nje nxenese ti ke moralim dhe principet e tua aq me teper ne moshen e tij edhe duke qene prind. Eshte i frikshem realiteti ne shkollat,universitet tona por e perseris jo vetem. Ke frike te cosh femijen ne shkolle, motren ne pune se jane bere njerezit kafshe dje drejtohen nga instiktet dhe jo arsyeja. Edhe njehere o autor nuk mbulohet dielli me shoshe se spo dua ta prish gojen me nje shprehje te ngjashme se e meriton edhe ai maskara profesor por edhe ti deri diku qe i del ne krah.

 28. Mitka says:

  Gazetar analist mire e ke kapur ceshtjen,por na thuaj ti ndonje marifet tjeter qe te dalin ne drite keto te palara..pse nuk shkruajte para se te dilte ky rast apo ti shan gazetaret qe punojne edhe rrezikojne.Me mire sipas teje ti lem si jane gjerat …

 29. Studenti 1 says:

  Profesori apo mesuesi, ne rradhe te pare perveç se eshte mesimdhenes, duhet te beje rolin e edukatorit.
  A kaq femije ky mesuese?
  Cfar moshe ka nxenesia?
  A ka familje ky profesori?mesuesi?
  Stopi nuk e ka provokuar mesuesin por mesuesi ka bere provokime nxeneses.
  Larg sistemit arsimor kto lloj monstrash.

 30. Qinami nga Qeparoi says:

  Këtë mësues mund ta krahasosh me një qejfli peshkimi. Si duket, ai në mëngjes merr grepat, dhe shkon “buzëdetit” për të gjuajtur. Hedh grepin, ndez një cigare, nxjerr qemanen nga kutia për ti rënë dhe pret kush do i bjerë grepit. Tani, ngjashmëria e shumicës së studentëve të sotëm me peshqit është kaq e madhe sa nuk di çtë thuash. Nuk ka derman kjo punë, kush do ti bjerë grepit, le ti bjerë. Zotëria ka dhe një të mirë, pasi e zë peshkun nuk ështe se e hedh në tigan, e ledhaton dhe përsëri e hedh në det. Pra, thjesht e bënë për sport, ngaqë dhe profesionin e paska të tëllë që e ushqen këtë llojë sporti. Muzika për këtë është shpikur, të vërë në lëvizje ndjenjat. Ndaj them, kështu është ndërtuar kjo botë, ka peshq, ka dhe peshkatarë. Të ndalësh mardhëniet e mëmës natyrë me masa mekanike është veprim i vështirë dhe me kosto. Sado përpjekje të bësh, Drinin nuk mund ta ndalësh të derdhet në Adriatik.

 31. Malo says:

  Po mire o Kungull gazetar,nqs studentja eshte ngelese cfar e do ky ne Klase perse e therrete,apo duan Pidhe keta Pedagoge na hiqen edhe si Burra zamani pa lere lere,

 32. Shaipi says:

  A ka me maniak dhe pedofil si Sajmir Kodra, ku emisioni si emision eshte vetem pese minuta, minutat e tjera jane pedofili me balerinen femij kosovare, ku nuk len emision duke i futur duart, duke e prekur si me shaka ne pjeset e trupit. Nuk e kisha besuar, por mu desh ta shikoj me vemendje, dhe u binda qe ai eshte nje pedofil dhe i rrezikshem, ku ben drejtorin, ben efendikon dhe gjithçka per ti treguar dy laraskave aty, se un ju mar ne pune e un ju heq. Nje presion psikologjik ku ky pedofil e ka bere gjith kohes ne emisionin ku ai e quan veten padron.

 33. Maks says:

  Kur lexon paçavure te tilla qe te ngaterrojne zorret kupton edhe me mire ne cfare realiteti jetojme; i bejme avokatin mesuesit te pafytyre e te pamoralshem, po me kaq lehtesi ne raste te tjera justifikojme perdhunuesin se eshte joshur nga minifundi i vajzes, dhe ka edhe me keq: mirekuptojme burrin qe vret gruan, pasi kjo ja kishte bere borxh… Nuk kam ndonje simpati te vecante per Stop-in, mbase edhe nuk e ka ngacmuar vajzen seksualisht, por ky zhigolo ja ka bere vete vetes me pershkrimin qe ka bere me gojen e vet. Madje policia ta shikoje mire fare, se nese e ka dashnoren me te vogel se kjo minorenia, i bie qe te jete pedofil

 34. demo says:

  O Blloshmi,duket se jua kane bere mire ne ato kohra qe ju kane shker..me kuc e me mac,ai pushtet,,perderisa ti mbron pedofilet,mostrat,qwe kamuflohen si profesore.Spacin e keni pak.

 35. Adi says:

  Nese do te vesh ne dukje problemet me perkushtimin e nxenesve dhe probleme te tjera te arsimit do ishte mire te mos e kishe lidhur me kete teme z.Blloshmi. Fakti qe nje nxenes ben mungesa me shume sesa eshte e lejuar ka disa procedura administrative qe parashikohen me ligj dhe mesa di une kjo nuk perfshin fshirjen me gome te mungesave nese fle me mesuesin/pedagogun, apo nese i ngroh xhepin me leke, a ku di une. Zakonisht ne situata te imoralitetit ku cdo gje eshte bere me vullnet te lire ka dy pale fajtore por ky nuk eshte rasti, kur nje epror ushtron presion dhe sidomos nje minoreneje ne nje institucion arsimor, I rrituri e sidomos si edukator i nje brezi te ri duhet te jete shumefish i pergjegjshem dhe pergjegjes , Nuk i doni studentet e nje niveli te ulet intelektual ne shkolle, eshte shume e thjeshte ti heqesh nga shkolla nese nuk i pergjigjen standarteve dhe kerkesave qe ka vete institucioni, mbajini pergjegjes ndaj tyre: prezenca ne oren e mesimit, detyrat e klases e shtepise, testimi i vazhdueshem dhe provimet per njohurine qe kane marre duhet te jene filtra te ,jaftueshem per te pasur studente te mire dhe te perkushtuar ne shkolle apo universitet dhe ata qe jane nen apo jashte ketyre standarteve perjashtohen sipas rregullave. Por kjo ndodh vetem nese ke mesues, drejtora, drejtues drejtorish, zv. ministra ministra etj etj qe jane vete ne rregull dhe zbatojne ligjet. Une them sa mire qe jane kamerat dhe telefonat me kamera qe te demaskohen sa me shume nga keta lloj maskarenjsh qe kane ndotur shume insitucione dhe sidomos ate te arsimit

 36. Flamuri says:

  Me kete artikull zoteri nuk e di as nese quhesh i tille pas kesaj qe ke shkruar.Po ju z.jeni njesoj si ky profesor qe as profesor nuk quhet por manjak seksual.Plehra!!!!

 37. Loni pe Kolkondasi says:

  Çëshë qo shu ere? Pse i bini m’qaf Agronit ju ere? Po shkollë është ajo, qysh thoni ju, të dalin çupat pa njohuri fare nga shkolla? Që nesër kur të venë n’uroptë të tallen me to, që nuk ditkan gjë fare nga dynjaja? Pandaj na shajnë ne që i kemi shkollat në nivetë më të unjur, nuk dinë farë nga lidhet hajvani. Lërini ere mësusët të mësojnë çupat, se nuk marrin vesh fare nga edukata iksuale.

 38. eltroni says:

  o mero merumi po ku mutin i gjeni dhe ju kta pisa gazetare qe mbrojn pedofilat?
  po dhe redaktori nuk duhej ta kish lejuar te botohej kjo lloj pacavure.
  turp e faqja e zez per gazeten kur tipa si ky ilirjan blloshmi kan guximin e bejn analiza te tilla qe te hapin barkun.
  atij pleres qe esht mesus mos ki dert se ropt kan per ti shkerdhy po dhe ju si gazet jeni po aq fajtor qe me kto pacavure vec sa na hapni barkun.

  1. Bolla says:

   Mero dhe redaktori nuk kanè kohè tè merren me punè tè tilla, pemè pa kokrra..
   Kanè boll pèr tè bèrè me komentet qè janè kundèr qeverisè dhe kryeministrit apo ata qè shkruajnè kundèr Janullès. Tek e fundit, ata paguajnè. E kupton eltron?

 39. Niku says:

  Domethene mesuesi dobic eshte, po edhe studentja kurve thote zoteria. Mesuesi ka nje pozite dhe nje rol te caktuar ne ate pune, ka nje status shoqeror krejt ndryshe nga studentja. Ne cilendo shoqeri, te pakten perendimore, ne skandale seksuale mesues-nxenes, eshte gjithmone mesuesi qe denohet, edhe nese marredhenia ka qene me pelqimin e te dyja paleve. Neper statutet e shkollave ndalohet kategorikisht marredhenia mesues-nxenes. Ka nje arsye per kete.

  Nuk e di nese eshte nga uji apo pluhuri i betonizimit te Shqiperise, por duket se efektet e ndotjes po ndihen ne tru. Jeni pjerdhur nga trute te gjithe ju qe komentoni publikish qofte neper gazeta, emisione televizive, fejsbuk e me the te thashe. Sa here degjoj emisione shqip apo lexoj nga keto pacavuret, e kam shume te veshtire te besoj qe nje person madhor, me nje fare arsimimi, te analizoje ne nje menyre kaq debile nje situate te caktuar. Nga ana statistikore, shanset qe te kete kaq shume budallenj ne nje territor aq te vogel jane astronomike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *