SHËNIM: Bejlerit i duhet një avokat i mirë

 

Një vajzë që shfaqet në ekranet shqiptare si moderatore sportive, e quajtur Ilda Bejleri, është përfshirë në një ngjarje kriminale.

Ka aksidentuar një grua dhe jo vetëm që nuk i ka dhënë ndihmën e parë, por ka ikur edhe nga vendngjarja.

Kodi Penal është i qartë për këto raste, sidomos për ikjen nga vendngjarja, dhe nuk kemi pse t’i paragjykojmë gjykatat, pa filluar procesi i gjykimit ndaj saj.

Policia duket se tentoi ta tolerojë, por pas zhurmës publike, filloi veprimin.

Portali Dritare.net dhe më pas gazeta TemA, nisur nga ngjarja e raportuar, verifikuan se aksidenti i ndodhur ndaj zonjës kishte për autore Ilda Bejlerin.

Pas kësaj, Bejleri ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku akuzon gazetën TemA për shpifje, duke lënë të kuptohet se nuk ka ndodhur.

Më pas, kur e dëmtuara dha dëshmitë e saj dhe policia u vu në lëvizje, Bejleri u muar në pyetje në polici dhe automjeti i saj është bllokuar për ekspertizë të mëtejshme.

Më në fund Belleri ka pranuar që ka “rrëzuar” një qytetare, por është e çuditur se si kjo qytetarja e ka denoncuar dhe ka lajmëruar policinë.

Pas kësaj, akuzon sërisht gazetën TemA dhe Dritare.net, se kanë shpifur ndaj saj, nga zilia që është vajzë e njohur.

Gazeta TemA e mirëpret gjyqin me autoren e aksidentit, për më tepër që para këtij gjyqi, do të duhet të zhvillohet gjyqi penal ndaj saj, si autore aksidenti dhe e larguar nga vendngjarja.

Edhe pse nuk jemi të qartë, përse mund të akuzohemi, tani që dhe vetë Bejleri e pranon aksidentin, sërisht jemi të gatshëm të ballafaqohemi në gjyq me të.

Por zonjushës në fjalë, dikush duhet t’i shpjegojë se bukuria fizike mund të të hapë dyert e ekraneve, por nuk t’i mbyll dyert e burgjeve, kur bën krim.

Ne jemi të lumtur që mund të na hedhë në gjyq, pasi mund të na hidhte dhe nga makina, si atë gruan.

Në këtë rast, ajo ka nevojë për një avokat të mirë. Do t’i duhet t’ia bëjë më të lehtë procesin penal ndaj saj, pastaj dhe atë civil me ne.

Dhe ta këshillojë së paku të mos flasë, pasi çdo budallallëk që thotë, mund t’i përdoret në gjykim.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “SHËNIM: Bejlerit i duhet një avokat i mirë”

 1. lymi says:

  Kjo ska nevoje fare per avokat se can vete me veglen qe ka…..

 2. Avgani says:

  Burg dhe ti vene kusht 10vjet jo me ne timon plus 20000 euro per zonjen e demtuar 🤓

 3. Gani says:

  Kesaj i duhet edhe dicka tjeter…por, nuk I dihet, sluts r dangerous…

 4. Salbeu says:

  Ajo është një fyçkë një debile që ofendon emrin femër.

 5. na mbyten injorantet turcelinj says:

  Sa te kete dafllakun dhe paret ,kjo nuk ka nevoj per avokat….
  Stergjyshja e kesaj kaqene dashnore e sulltan salipasha dhe sot kjo me paret e saj fluturon me alikapter

 6. Tajari says:

  “Por zonjushës në fjalë, dikush duhet t’i shpjegojë se bukuria fizike mund të të hapë dyert e ekraneve, por nuk t’i mbyll dyert e burgjeve, kur bën krim.”
  Me e bukura fjali.
  Ju lumte

 7. Niku says:

  Akoma me ket merreni?! Po pati shtet, mjafton te zbatohet ligji… Ne rast te kundert (pra qe shtet s’ka), sic eshte shume e mundshme lereni te deliroj..

 8. Jimi says:

  Kjo Bejleresha kujton se eshte akoma koha e bejlereve qe, “Pasi vrasin, nuk dihet se ku bredhin me kale”?

 9. Aldo says:

  Stop dhunes ndaj grave te dhunshme. Jepi Ilda, fut shalen (trurin ) ne pune.

 10. Endri says:

  Policia fsheh ngjarjen? Po kto te policise kane frike bejlerin apo prandaj eshte shtet rrumpalle. Mos eshte edhe Lida dashnore bythe për Ed ramen qe e toleron POLICIA? Turp nese nuk i shkohet deri ne fund.

  POLICIA QE DUAM.

 11. Anjex says:

  Tmarri mira kazhanin avokat

 12. Petrit says:

  Jo burg vlla jo.
  Tja konvertojne denimin ne pune per komunitetin: cdo dite pas pune t’ja marri ne goje banoreve meshkuj te lagjes nr. 1 ne Tirane. Pastaj me 2, 3, 4, … te gjithe me rradhe do presim.
  se duket qe e ka me pasion kete pune!

 13. Tz says:

  Po pse e shani mor shqiptar,ajo nuk po qi piçkat e juaja por te vetes,pse beheni kaq te ndyre

 14. Babagjyshi dixhital says:

  A te kam thane moj Ilda , kujdes mbaje mire me grupin (impotentat,gejit dha lebiket ) se mezi Cpresin me gabue dhe dihet si vazhdon…….

 15. Dike says:

  Po ca ka bo kjo vajze more njerez se Nuk po e kuptoj Ajo qe I ndodhi asaj mund Ti ndodhi kujtdo E lincut se jeni inatci prandaj Plaset nga inati se ju Vernon me bukurine e saj Eshte edhe vajze shume e mire nga nje familje e shkelqyer Ca doni mo

 16. Nikoja says:

  Po nji gja nuk e kuptoj…. cfare prisni Ju prej policise???? I ka blloku makinen e ka marre ne pyetje , e ka qu per ndjekje penale… kaq nuk ka ma force policia ….. E sa per zonjushen ligji ja ka caktu denimin nese ashte sic thote gazeta … Po edhe burgjet Kane nevoje per gra te bukura e per politikane te re dy kraheve 😂

 17. Shteti_qe_duam says:

  Bejleresha ska nevoj per avokat sepse e din sekretin e kti shteti, ble plaken me gjith prokuror per ti shpetu burgut.

 18. Leshteriku says:

  Per mendimin Tim per pjeshken qe ka duhet me I dhan 3 zezak KY eshte denimi bukur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *